4 лютого відзначають Всесвітнього дня боротьби проти раку. Тому у першому епізоді 2 сезону подкасту "Медбалачки" ведучий Кирило Поліщук і Юрій Кондрацький — лідер напрямку онкології, лікар-онколог клінічної мережі «Добробут», завідуючий відділенням в Національному інституті раку, кандидат медичних наук та амбасадор проєкту "Бути поруч" говорять про те, що змінилося у лікуванні раку та як війна вплинула на супровід онкопацієнтів.
Епізод створено за підтримки компанії Nutricia в рамках освітньо-інформаційного проєкту «Бути поруч», мета якого поширювати обізнаність про інформаційно-психологічну підтримку онкопацієнтів в Україні.
У епізоді розповідають про те:
- Як сучасна медицина протистоїть хворобі?
- Як вплинула війна на поширеність онкозахворювань в Україні?
- Чи змінився шлях супроводу онкопацієнта під час війни?
- Якщо ви дізналися про свою хворобу – що робити далі?
- Які міфи у лікуванні онкологічних хвороб є найбільш небезпечними та чого варто категорично уникати під час лікування?
- Як харчування онкохворого впливає на покращення прогнозу лікування?
- Де шукати підтримки під час боротьби з хворобою?
- Після ремісії: яких золотих правил варто дотримуватись, аби не втрачати контроль над станом здоров’я?
- Як протистояти онкозахворюванням на випередження?
Також слухати наш подкаст можна на платформах:
- Anchor
- Spotifity
- ApplePodcast
- GooglePodcast
- Youtube
- НВ.Подкасти
- MEGOGOаудіо
"У нас є, досить великий бекґраунд, що люди вважають, що якщо вони захворіли на рак – це уже кінець. Але це не правда. Ми розуміємо, що кожного року людей, які вилікувались від раку стає все більше і більше. На сьогодні в Україні живе більше мільйона людей, які подолали рак і живуть без цього онкологічного захворювання. Це пов'язано з тим, що онкологія – це доволі молода наука, і вона досить швидко розвивається. Наприклад більше 100 нових препаратів з’являється на онкологічні арені щорічно. Якщо раніше ми розуміли, що якщо ми пацієнта не прооперували – все буде погано, то на сьогодні є методики, які не потребують хірургічного втручання, пацієнти приймають пігулки і живуть, займаються своїми справами та виліковуються від цієї хвороби", - каже лікар.
Війна ніяк не вплинула на захворюваність, а от на звернення до лікарів вона, на жаль, вплинула. В онкології дуже важливо те, коли пацієнт звернувся до лікаря, тому що перша стадія виліковується більше ніж у 90% людей, а четверта – це, на жаль, досить складне лікування. І ось тут трапилися дуже великі зміни. Зараз пацієнти зайняті тим, що рятують своє життя від військових дій і зовсім не звертають увагу на своє здоров'я. І таким чином кількість занедбаних пухлин збільшується, і кількість людей, яким вже, на жаль, медики не можуть допомогти, також збільшилася.
Щодо шляху пацієнта змін фактично не відбулось: чкщо є підозра на рак сімейний лікар робить направлення на консультацію до онколога.
"Тобто, шлях залишається майже такий, як і був у мирні часи, тобто пацієнт звертається до сімейного лікаря, сімейний лікар направляє до онкологічного закладу. Будь ласка, зверніть увагу, бо зараз у зв'язку з тим, що є перенавантаження, дуже часто пацієнтів відправляють до неспеціалізованих закладів. І це, насправді, є проблемою, тому що заклад починає до обстежувати пацієнта, пацієнт втрачає час, потім він у будь-якому випадку потрапить до онкологічного диспансеру, але у разі онкології досить важливо скільки часу ми витратили на діагностику", - каже пан Юрій.
Спеціаліст застерігає від непідтверджених методів лікування.
"Я працюю більше 20-ти років у онкології і знаю ці обличчя людей, коли вони відводять очі, їм дуже соромно, але я вже кажу їм: на жаль, ви вже втратили час і я вам уже не допоможу, тому що вони займалися немедичними шахрайствами. Зі свого досить великого досвіду в онкології можу сказати, що за більше ніж 20 років я не зустрічав жодного ефективного методу нетрадиційного лікування. Вибачте, але його не буває. Але якщо людина погодиться на нього, то зазвичай результат буде фатальним", - каже лікар.
МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ
- Хвостаті душі: як кропивничани рятують тварин із прифронотових міст (ФОТО, ВІДЕО)
- Собачі вундеркінди: як працюють поліцейські собаки на Кіровоградщині (ФОТО)
Щоб дізнаватись новини першими підписуйтесь на нас у
Поширюйте
Коментуйте