Щаслива форма: як у Кропивницькому створили бренд одягу для захисників та захисниць

15:46, 29 Березня, 2023

“Ваша форма щаслива! Куля пройшла крізь тканину, а мене практично не зачепила”, – пише військовий із фронту про однострій, який виготовляють майстрині нещодавно створеного кропивницького бренду “Асгард”. Як наважилася створити власний бренд під час війни, у чому особливість одягу від кропивницьких майстринь та чому важливо купувати якісну форму саме в українського виробника розповіда “Гречці” засновниця виробництва Марія Величко.

Марія говорить, що перш за все при виготовленні військового одягу вони керуються тим, що у бою від його функціональності та зручності дійсно може залежати життя.

Тому чимало теплих та позитивних відгуків отримує “Асгард” від українських захисників і захисниць з усієї країни. І це не просто відгуки, чимало з ним – це своєрідна співпраця із майстринями. Адже дівчата постійно вдосконалюють свої вироби, опираючись саме на рекомендації та побажання замовників.

6929376a b3c1 4c5c a2cf 4ffcc8a73cb9

“Спілкуючись із військовими ми вчимося розуміти, що саме повинне бути у формі, аби вона була максимально функціональною та витривалою в бою. Елементарно, навіть випробовувати якість тканини вчили нас саме військові. За допомогою звичайної запальнички ми тепер можемо визначити склад матеріалу та чи правду про неї вказав виробник”, – говорить Марія Величко.

І це лише частинка кропіткої та деталізованої до сантиметру роботи над створенням якісного військового одягу від українського виробника для українців, які боронять державу. Про особливості виробів кропивницького бренду ми ще розповімо. Почнемо ж з того, як кропивничанка наважилася створити свій бізнес під час війни і чому саме повномасштабне вторгнення стало для неї поштовхом реалізувати напрацьовані роками вміння та здібності.

Від плитконосок до бушлатів й анораків

Марія Величко у швацькій справі має чималий досвід. За освітою – конструктор одягу. Працювала тривалий час в ательє, потім співпрацювала із одним з кропивницьких брендів одягу. Створити власний бренд мріяла давно, проте не наважувалася. Повномасштабне вторгнення внесло корективи у життя жінки. Тут вже сумнівам не було місця.

“Я розуміла, що повинна прямо зараз підніматися і щось робити для країни. Тому взялася за ту справу, яку вміла – шити. Почала одразу за кілька днів від початку повномасштабного вторгнененя -навчилася конструювати та створювати плитоноски” – згадує пані Марія.

Потім асортимент почали розширювати і спробували шити вже й елементи форми. А далі вже прагнення одягати військових, і особливо жінок, у якісну зручну форму та довести, що українське може бути кращим за іноземне – зробило свою справу і стало потужним поштовхом на шляху до створення бренду.

Каже,почали працювати не для того, щоб заробляти гроші, а тому що ці плитоноски були дуже потрібні, а їх ніде не було.

“Я розуміла, що зможу це зробити. Потім з’явилася потреба в одязі. От на цьому ми й росли, що один військовий передавав іншому інформацію про нашу продукцію. Так ми знайшли своїх клієнтів. Попит ріс, колектив ріс і ми зрозуміли, що нам потрібно переходити вже на інший рівень – рівень бренду”, – пояснює жінка.

Назву бренду допомогла придумати донька. Вона запропонувала “Асгард” за мотивами скандинавської міфології. Вважається, що це було місце, де були боги та богині, а з ними жили і діви-воїни. Фактично це було для них місце сили, натхнення та відваги.

Звернули увагу саме на дів-воїнів, тому що бренд, коли тільки починав відшивати одяг, окремо розробив анатомічну військову форму для жінок. До слова, “Асгард” одні з перших в Україні взялися за виготовлення саме жіночого військового одягу.

302318847 1245470396232059 156269982124448606 n

Тоді зконструювали та відшили форму. Знайшли моделей різних за зростом та комплекцією, адже питання саме жіночої військової форми досить актуальне, бо чимало жінок стали на захист країни, але форму їм доводилося носити вигоовлену за так званими “чоловічими стандартами”.

Дуже багато військовослужбовиць відгукнулися, проте відбирали так, аби це були абсолютно різні параметри та умови використання. Моделей знайшли, віддали їм форму, звісно ж, безкоштовно. Це була військова, яка активно навчалася на полігоні, військова медикиня розмірів “дюймовочки” із параметрами xs та зростом 150 сантиметрів і жінка, яка вже тривалий час служить на “контракті” в українських військах. Після тестування внесли деякі технологічні правки. А от конструктивно, то жінки були у захваті. Дехто, коли в нас купували форму, спробувавши її, говорили, що чекали на такий одяг з 2014 року – дуже зручно та комфортно.

По зовнішньому вигляду вона нібито не відрізняється від чоловічих варіантів. Але анатомічно це інша конструкція – рукава вужчі, лінія плеча вище, приталений силует, у штанів вища посадка, у деяких варіантах просили робити штани на резинці.

Далі кропивницькі майстрині зрозуміли, що їхні вироби вкрай необхідні зараз, тому просто не могли зупинятися і почали експерементувати з найрізноманітнишими речами, які можуть бути у військовому однострої.

000 copy

Чому варто обрати саме “Асгард”

Особливостей в одягу цього бренду чимало. Але чи не найперше, що вражає – створюють його з душею, любов’ю, думками про своїх рідних і коханих на фронті.

На виробництві працюють пані Марія, її донька Дарина і шість майстринь. У цеху позитивна та тепла атмосфера. Дівчата між собою доброзичливо перемовляються, десь піджартовують, проте кожна, не відводячи очей від виробу, над яким працює, зосереджено виконує свою справу.

photo 5256005287368836954 y

Вони знають, що від їхньої роботи, залежить комфорт, а часто і безпека військових, які, як і їхні кохані та близькі, зараз також на фронті.

“Вони все роблять як для себе, ніби для своїх воїнів. Майже у кожної з моїх дівчат є близькі на передовій: син, батько, чоловік, наречений. Тому вони без перебільшення вкладають у вироби всю свою турботу та любов із думками про своїх близьких”, – пояснює Марія Величко.

photo 5256005287368836946 y

Тому, коли надходять відгуки від військових про те, що форма виробництва “Асгард” щаслива – це дуже надихає майстринь і вони розуміють, що їхня праця та внесок важливі.

Відрізняє форму кропивницького бренду від інших ще й те, що кожна деталь розробляється, підлаштовуючись під особливості тіла практично індивідуально по кожному замовленню.

photo 5256005287368836945 y

При цьому захисники і захисниці на прохання майстринь надсилають рекомендації та побажання після того як випробовують форму. Хтось давав рекомендації по фурнітурі, завдяки чому вдалося підібрати її ще якісніше,хтось просить десь завузити, або ж десь підняти чи опустити кишеню.

f7ade46e 365f 4afe 9392 2864a533da9e

“Ми дослухаємося до всього, адже прагнемо аби їм там було максимально комфортно, хоча б у плані одягу. Мене дуже вразив момент із українського фільму “Снайпер. Білий ворон”, коли головний герой в одній з фінальних сцен піднімався сходами до засідки ворога. Я звернула увагу, що його взуття ніде не рипнуло, одяг ніде не зашорхотів. Форма фактично гармонійно з його тілом рухалася. А був би хоч найменший зайвий звук і його б почув ворог, що могло б коштувати життя. Так, це був фільм, але моя мета, аби наші воїни і в житті мали такий одяг, який функціонуватиме у гармонії з тілом”, – ділиться пані Марія.

Всю тканину та фурнітуру перед виготовленням тестують. Обирають найякісніше, яке тільки завозять в Україну. Пані Марія особисто їздить на закупівлі тканини.

“Дуже популярні на весну стали анораки – плащівка на мембрані. Такий одяг не повинен взагалі пропускати води. І от для того, щоб їх випробувати, ми прямо виносили їх надвір обливали – і дійсно все сухо, значить можна віддавати клієнту”,- зазначає Марія Величко.

При цьому жінка акцентує, що вона не є дизайнером цих виробів. Всі розробки створюються виключно на прохання, вказівки та поради військових. Чимало із виробів, як “конструктори” – кожен замовник може додати той елемент, який потрібен саме йому.

Всі, хто замовляв зимові варіанти одягу, з приходом весни знову звернулися до “Асгарду” з повторними замовленнями.

d10bd378 0741 4145 a47f 2ce429474299 copy

Проте каже Марія, спостерігає тенденцію, коли немає довіри до українських виробників. Здебільшого шукають “натовські зразки, чи турецьку форму.

“Не пропонуйте нам Україну – турецькі варіанти кращі”, – прослідковується у коментарях до виробів кропивницького “Асгарду”.

“Чим кращі? Ви просто спробуйте. Ті, хто пробував, навпаки стверджують, що у нас краще”, – коментує такі закиди засновниця “Асгарду”.

Майстрині бренду постійно роблять опитування серед клієнтів. Основне питання: як носиться?

photo 5256005287368836956 y

У відповідь отримують лише похвалу. А підтвердженням цьому є те, що всі, хто спробував їх однострій знову повертаються із повторними замовленнями.

По вартості вироби “Асгару” не перевищують закордонні аналоги, проте їх якість значно вища, переконує засновниця.

Якісна тканина, якісні наповнювачі, фурнітура, нитки та висококваліфікована робота – все це є складником вартості товару.

“Так, вона приблизно така ж як і вартість форми турецького виробництва, але тут важливо розуміти, що купуючи українське – робиться внесок в українську економіку. До всього “Асгард” регулярно на запити від волонтерів віддають необхідні речі безоплатно”, – пояснює пані Марія.

При цьому, вона зауважує, що дійсно вся тканина закордонна. Але її якість жінка особисто контролює й обирає таку, яка не підведе наших захисників і захисниць на шляху до перемоги. До всього, важливо враховувати індивідуальні потреби, тому така форма стане явно продуктивнішою, ніж коли все масово виробляється по усталених узагальнюючих стандартах.

“До нас звернуться – ми зробимо як замовнику хочеться, послухаємо його та підлаштуємося. Матеріали якісні, краще ніж в Туреччині і до всього коли купуєте у нас – підтримуєте українського виробника та економіку”, – наголошує очільниця “Асгарду”.

photo 5256005287368836950 y

Окремою фішкою “Асгарда” є і те, що вони відшивають великі розміри форми. Марія Величко говорить, що конструктивно це значно складніше і насправді є дуже мало виробників , які за це беруться.

“Ця проблема існувала завжди. Знаю на власному досвіді, адже у мене був чоловік великої комплекції. У нього був 70 розмір. Знайти речі просто нереально! Тому я сама конструювала та відшивала для нього одяг. Саме тому, маючи досвід роботи з такими розмірами, я наважилася запровадити такі вироби і в нашого бренду”, – ділиться пані Марія.

Вона говорить, що насправді дуже багато таких богатирів у нашій країні і війську. І для розробки одягу для них потрібні різні конструктивні рішення, аби він не тільки підійшов по розміру, але й комфортно “сів” на певних частинах тіла, в залежності від статури людини. Проте ні пані Марія, ні майстрині цеху не побоялися цих викликів і приймають замовлення від таких богатирів, і таких замовлень насправді дуже багато. Достатньо лише надіслати в “Асгард” свої параметри і форма буде зроблена виключно на вас.

photo 5256005287368836952 y

Українське для українців

“Хочу і після перемоги займатися цією справою. В планах звісно запустити окрему лінію цивільного звичного жіночого одягу, про що я мріяла давно, але від військової форми я вже не відійду – тут моє серце. Я зрозуміла, що це моє покликання. А моя мрія, аби нарешті скрізь звучало, що одяг українського виробництва якісніший, ніж закордонний“, – стверджує пані Марія.

photo 5256005287368836947 y

Пара патріотичних зайченят у кабінеті Марії Величко

Працює “Асгард” в основному по замовленнях. Є відшиті зразки по яких клієнти замовляють, або за зразком від самого замовника. На виготовлення потрібно кілька днів.

Про свій старт у бізнесі Марія Величко говорить неохоче. Вона вважає, що головне – результат і розуміння чіткої цілі, а все інше переживеться і надбається..

На запитання журналістки про складності “запуску” лише згадує, що від початку не було взагалі нічого. Спочатку придбали одну швейну машинку, потім заробили на іншу. Декілька машинок і досі в оренді.

photo 5256005287368836951 y

“Це не легко, але я знаю куди я рухаюся і для чого я це роблю”, – впевнена Марія Величко.

На сьогодні “Асгард” виготовляє все із військового однострою, крім головних уборів і взуття.

Говорячи про свої плани жінка зауважує, що головна її ціль, щоб любили українське, пишалися тим, що це українське, тим що воно класне та якісне.

Фактично Марія Величко не лише наважилася у воєнні часи започаткувати свій бізнес, але й надала такі потрібні українкам на сьогодні робочі місця. А до всього планує розширювати виробництво, а це – ще більше якісного одягу для українських захисників та захисниць, нові робочі місця, та більші податки у бюджет України.

photo 5256005287368836953 y

При цьому засновниця бренду зауважує, що на її виробництві працювали переселенки, але, як тільки у них з’явилася можливість повернутися додому, то вони це одразу ж зробили. Колектив “Асгарду” радий за цих своїх співробітниць і готовий, в першу ж чергу ,прийняти у до своєї “асгардовської” родини співробітниць та співробітників, які були вимушені покинути свої домівки через війну.

fc273333 8080 44db 9316 a340daa1c1b7

Де знайти “Асгард” та як зробити замовлення

Магазину у звичному приміщенні кропивницький бренд військового одягу поки що не має.

Всі замовлення приймаються через соцмережі, де і виставлені зразки одягу виробництва “Асгард”.

Знайти “Асгард” можна у:

Або зателефонувавши Марії Величко за номером: 0994612706.

Готові приймати замовлення на військові речі, яких ще немає у зразках, а за вашими особистими побажаннями. Для цього достатньо їх лише висловити майстриням бренду.

Тож спробуйте українське, спробуйте кропивницьке і ви вже не захочете шукати якісний військовий однострій за кордоном!

 

Реклама

 

Останні новини по темі
У Кропивницькому визначили найкращих юних гімнасток обласної спортивної школи (ФОТО)
1FF91E57 DD02 4F35 A211 7C23A4DDA41C
338487167 680089180787165 1955968272058766439 n
Державне зерно приватним фірмам “зі знижкою”: на Кіровоградщині викрили схему розтрат на 28 мільйонів (ОНОВЛЕНО)
Читайте також

У Знам’янській та Олександрівській громадах Кіровоградщини повідомили про загибель земляків у боротьбі з російськими окупантами....

18:33, 23 Червня, 2024

Публікуємо добірку культурних заходів, майстер-класів, лекцій, вистав та концертів які відбудуться у Кропивницькому протягом цього тижня, з 24 по 30 червня 2024 року....

17:37, 23 Червня, 2024

Матері полеглого захисника Владислава Берези передали орден «За мужність» ІІІ ступеня, присвоєний йому посмертно....

16:22, 23 Червня, 2024