Наразі за штатом у відділенні пошуково-рятувальних робіт ДСНС в Кіровоградській області працює дві німецькі вівчарки: Дерек та Джей. Обоє собак показують гарні результати та повністю віддані роботі. Про напрямок роботи та про свою роботу кінологиня поділилася з “Гречкою”.
Дерек і Джой поспішають на допомогу
Пошуково-рятувальна собака Дерек
- досвідчений дев'ятирічний пес, сповнений сил та енергії;
- працює пошуковиком в природному середовищі;
- старанний та відповідальний в роботі, показує високі бали на щорічній атестації;
- полюбляє довгі прогулянки та тренування;
- влітку дуже любить плавати в річці на Ковалівці у Кропивницькому;
- чекає літа, щоб поласувати морозивом, відпочивати на свіжому повітрі та посмакувати грушами;
- улюблена іграшка Дерека - м’ячик;
- залюбки відвідує показові виступи в школах та дитсадках, позує на фотографіях;
- попри свою брутальність, любить обійми та дітей.
Пошуково-рятувальна собака Джей (Джоконда)
- трирічна собака працює в напрямку пошуку у техногенному завалі та природному середовищі;
- старанна та відповідальна в роботі;
- не любить коли її тискають;
- любить позувати на фотосесіях;
- власних дітей немає, будує кар’єру;
- під час роботи виявляє покинутих кошенят та цуценят, за якими потім допомагала доглядати.
Як працюють собаки-рятувальники?
“Дуже важливо брати цуценя від робочих батьків, щоби їхні предки мали робочі якості. Бабуся та дідусь Дерека були з розплідника ДСНС з міста Ромни, Сумської області, вони відомі спортивні та пошуково-рятувальні собаки. Коли я брала цуценя, інша кінологиня взяла для служби його брата. Тож тривалий час в нас служили двоє братів: Дерек та Аякс” - розповідає про свого вихованця Дерека кінологиня Аліна Хрустальова.
Потім Аякс у віці 8 років вийшов на пенсію через проблеми із суглобами, а Дерек ще успішно працює, отримує задоволення від роботи та показує гарні результати. До нього доєдналася Джей, вона родичка Дерека, - у них спільна мати, але різні батьки.
У Кіровоградській області собак найчастіше задіюють задля пошуку і рятування людей у природному середовищі: лісі, полях, галявинах, лісосмугах, заболочених місцевостях. Однак з початку повномасштабного вторгнення найбільше уваги почали приділяти навчанню та тренюванню собак пошуку у техногенному завалі, тобто у зруйнованих будівлях та спорудах. Оскільки, за словами кінологині, це актуально в умовах війни.
“Наші службові собаки працюють з пошуку в природному середовищі: обшукують визначену територію та знаходять людину. Собаки навчені надавати перевагу пошуку втомленої та виснаженої людини. Тому, грибників чи інших перехожих, повних сил та енергії собака знайде, але не позначить. Пріоритетом є постраждалий, який сидить або лежить, бо найчастіше саме так поводить себе людина, яка кілька годин блукала у лісі, гірській чи болотистій місцевості. Коли собака знаходить людину, яка заблукала, позначає її на місці: лягає та починає голосно гавкати до тих пір, поки не прийде допомога. В напрямку пошуку за запаховим слідом конкретної людини працюють собаки з кінологічної служби Нацполіції області. За потреби ми з ними співпрацюємо”, - уточнила кінологиня.
За словами кінологині, найчастіше люди губляться з початком грибного сезону та пікніків за різних обставин. Найчастіше це люди похилого віку, діти, хворі та люди напідпитку. Також блукають взимку, під час прогулянок. При цьому кінологиня наголошує, що життєво важливо оперативно відреагувати на зникнення людини, оскільки чим швидше розпочати пошуки, тим більше шансів знайти її живою та неушкодженою.
“Чим швидше ми прибудемо на місце, тим більша ймовірність відшукати людину до того, як її здоров'ю буде завдана серйозна загроза. Навіть влітку, коли тепло, можна переохолонути, особливо якщо це пенсіонер або малолітня дитина”, - зазначає кінологиня.
Один з найважчих для собаки варіантів пошуку в місцевості, - де є очерет: в його заростях немає потоку повітря, що важливо для пошуку, а ще його листя високе та гостре, через що собаки ріжуть морду та лапи. Ускладнює пошук і погода: влітку собаки в полі отримують тепловий удар, а взимку переохолодження. Також на роботу собаки впливають тиск, вологість, повітряні потоки, що можуть перешкоджати розповсюдженню запаху або віднести його далеко від того місця, де знаходиться постраждалий.
Під час пошуку собаки нерідко травмуються: найчастіше отримують порізи лап, трапляються ушкодження суглобів та сухожиль. Проте не зважають на травми, поки не доведуть своє завдання до завершення. Для них позитивний результат - на першому місці.
МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ
Щоб дізнаватись новини першими підписуйтесь на нас у
Поширюйте
Коментуйте