Як тренуються кропивницькі спецпризначенці в зоні АТО під час перемир'я (ФОТО,ВІДЕО)

Попри Мінські домовленості та відносне затишшя на сході України, наші військовослужбовці продовжують нести службу, захищаючи країну від агресора. Окрім бойових завдань, щодня вони підтримують свою фізичну форму, відточують майстерність тактики ведення бою, роботи зі зброєю та інші необхідні вміння. Як це відбувається, бачили журналісти «Гречки».

Кількість переглядів - 5075

Опубліковано . в Лонгріди


 В базовому таборі ранок спецпризначенців починається з руханки. Далі на всіх чекає смачний сніданок. Годують бійців калорійною здоровою їжею. Меню намагаються змінювати щодня. 

spnNN 2

- Ми готуємо, як вдома. У хлопців апетит добрий, особливо в обід вони полюбляють у нас борщик. Всі салати все готуємо з натуральних продуктів, все завозиться свіже.

— Позивиний «Ніколаїч»

spnNN 3

На полігоні військовослужбовці «холостяться» зі зброєю, виконують різноманітні вправи, які в реальному бою дають перевагу над ворогом та дозволяють заощадити необхідні секунди, які зрештою можуть врятувати життя.

spnNN 4

- Тренування з вогневої підготовки для того, щоб військовослужбовці вдосконалювали впевнені дії зі зброєю в різних ситуаціях, які можуть виникнути в бою. Наприклад, коли закінчуються набої в автоматі, після цих тренувань боєць за долі секунди може впевнено витягти пістолет і відпрацювати по противнику.

— Позивний «Скіф»

spnNN 5spnNN 6

Зовсім поруч група бійців імітує відхід після «контакту» з противником.

- Потрібно щоб було добре злагодження в групі, кожен мусить знати свої дії при відході при зустрічі з ймовірним противником.

— Позивний «Динамо»

spnNN 13

Тим часом інша група бійців вчиться керувати «Бехою» (БМП) та стріляти зі стаціонарного кулемету калібру 7,62. Як пояснює інструктор з позивним «Кіт», це необхідно бійцю Сил спеціальних операцій, щоб керувати бронетехнікою своїх підрозділів або технікою противника, якщо така потрапить до них у руки.

- Ми відпрацьовуємо елементи стрільби, водіння та роботи техніки для того, щоб у позаштатних ситуаціях, коли у нас буде можливість використовувати нашу техніку або техніку противника, кожен боєць ССО знав, вмів і на практиці відпрацював всі ці питання.

— Позивний «Кіт»

spnNN 7

Паралельно група військовослужбовців вдосконалює у володінні новими автоматами українського виробництва «Вулкан». Хлопці відстрілюють магазини та корегують налаштування зброї, щоб в реальному бою вона чітко вражала ціль.

spnNN 8

- Автомат «Вулкан» українського виробництва: новий, я думаю буде надійним. Немає віддачі і дуже хороша скорострільність.

— Військовослужбовець Микола

spnNN 11

- Автомат добрий, фактично є доопрацюванням 74-го «Калаша». Ефективність в бою підвищується відсотків на 40. Загалом – сучасна бойова нормальна зброя.

— Позивний «Старічок»

spnNN 12

spnNN 14

Окрім БМП військовики пробують себе в ролі водіїв радянської вантажівки – всюдоходу «УРАЛ». Але їздять не по асфальтованих дорогах, а полями, інколи по ріллі на високій швидкості. Ці навики також будуть корисними під час участі в бойових операціях.

- Хтось швидше вчиться, хтось довше. Є хлопці, які їздили вдома з батьками.

— Інтсруктор, військовослужбовець 3 ОП СПП

- Специфічна техніка, треба просто до неї звикнути, до її габаритів. Трохи тяжче керувати нею ніж легковиком, але в принципі можна звикнути.

— Військовослужбовець 3 ОП СпП

spnNN 015

Щоб виконувати всі ці завдання, окрім спеціалізованих знань, необхідно мати добру фізичну форму. Бійці мають невеликий спортзал, перекладина, бруси, гирі, баскетбольний та футбольний майданчики. Влаштовують різноманітні змагання.

spnNN0 16

- Окрім військової підготовки велике значення має фізична витривалість і сила, яку ми тут, власне, і муштруємо.

— Позивний «Дрон»

Не припиняються тренування і вночі. Коли цивільні люди вже сплять, спецпризначенці вчаться орієнтуватися на місцевості з-за допомогою власних вмінь та навиків, використовуючи природні орієнтири. Також відпрацьовують диверсійні та контр диверсійні вправи.

spnNN 17

- Якщо під час виконання завдання група раптово потрапляє в засідку або під артилерійський обстріл і у кожного військовослужбовця немає можливості скористатися GPS-навігатором або картою, їх завдання – приховано вночі, не використовуючи засоби спостереження, маючи при собі лише компас, вийти на вказаний орієнтир. Паралельно інша група відпрацьовує питання тактико-спеціальної підготовки. Зокрема – пошук диверсійних груп противника, застосовуючи засоби спостереження. Знаючи район, виходячи з оцінки місцевості, вони організовувують спостережні пункти, піші патрулі та засідки на ймовірних маршрутах висування.

— Позивний «Турист»

spnNN 18

Загалом, щоденне перебування військовослужбовців в зоні проведення антитерористичної операції – це постійний вишкіл та вдосконалення, які згодом дозволяють їм виконувати найскладніші завдання та виходити переможцями з будь-якого бою.

- На сьогодні ми готові до будь-яких викликів, до будь-яких кризових ситуацій, що прогнозовані в зоні проведення АТО.

— Сергій, командир розвідувального підрозділу 3 ОП СпП

spnNN 19

Подробиці на відео:

Валерій Лебідь 

G