Кропивницька «Зірка» дала бій діючому чемпіону України «Шахтарю» (ФОТО, ВІДЕО)

В яскравий безкомпромісний футбол з великою кількістю моментів зіграли у 10-му турі української Прем’єр-Ліги «Зірка» та «Шахтар» у Кропивницькому сьогодні, 23 вересня.

Кількість переглядів - 4275

Опубліковано . в Лонгріди

Команда Романа Монарьова у грі з діючими чемпіонами України провела один із кращих своїх матчів сезону, тримаючи в напрузі глядачів на місцевому стадіоні практично до останньої хвилини матчу, однак у підсумку поступилася з рахунком 2:4.

watermarked zirrrr2

Гірники приїхали до Кропивницького, розраховуючи здобути три очки «малою кров’ю» та зберігши сили напередодні матчу в Лізі Чемпіонів із «Манчестер Сіті». І хоча команді Паулу Фонсеки вдалося перемогти, спокійно «видихнути» шахтарі змогли лише після фінального свистка арбітра
Євгенія Арановського.

Перед матчем керманич «Зірки» мав низку проблемних позицій. Через травми Роман Монарьов не міг розраховувати на Максима Ковальова, Дмитра Фатєєва, Армана Оганесяна, а Качараба залишився поза заявкою оскільки права на Тараса належать донецькому «Шахтарю». Через перебір жовтих карток пропускав матч і капітан «Зірки» Максим Драченко, тому з капітанською пов’язкою звітну зустріч провів Олексій Чичиков.

У складі «Шахтаря» головною втратою став Даріо Срна через скандал із позитивною допінг-пробою.

watermarked zirrrr3

Активніше матч розпочали гості, які у стартові хвилини створили кілька небезпечних моментів. Перші спроби Феррейри та Ярослава Ракицького не мали успіху, але вже на 13-й хвилині Факундо свого досяг. Тайсон на швидкості пробіг лівим флангом і прострілив вздовж воріт червоно-жовтих. Феррейрі лишилося підставити ногу, щоб відкрити рахунок.

Перший момент «Зірка» створила на 7-й хвилині - білоруський легіонер Глєб Россадкін пробивав у площину воріт Андрія Пятова, але його удар загрози донеччанам не ніс.

watermarked zirrrr4

Лише майстерність Євгена Паста вберегла ворота «Зірки» на 23-й хвилині після удару Алана Патріка, який запустив кулястого дивною траєкторією у дев’ятку. Наш воротар ефектним сейвом перевів м’яча на кутовий.
Хороший шанс господарі змарнували на 30-й хвилині після невдало створеного штучного офсайду гірниками. Нападник зіркових Ель Амдауї стрімко пробіг метрів 20-ть правим флангом, пробив, однак сфера попрямувала дещо вище воріт.

watermarked zirrrr5

Французький легіонер «Зірки» реабілітувався на 38-й хвилині. Все почалося з атаки лівим флангом, яку розпочав Чичиков. Нападник кропивницької команди заробив штрафний на межі карного майданчика. Сам Олексій виконав стандарт у воротарську зону, де найспритнішим виявився Ель Амдауї, результативно замкнувши стандарт головою – 1:1.

watermarked zirrrr8watermarked zirrrr9watermarked zirrrr10watermarked zirrrr11

Натхненні успіхом, господарі на останніх хвилинах першого тайму втратили концентрацію, яка дорого їм вартувала. За три хвилини підопічні Романа Монарьова отримали у свої ворота два голи. На 44-й зіркові  лишили без уваги Марлоса, який після асисту від Тайсона проявив індивідуальну майстерність, кількома фінтами ввів в оману наших захисників і влучно пробив низом у дальній від воротаря кут крізь скупчення гравців. Не встигли футболісти «Зірки» розіграти м’яча, як у наступній атаці гірники забили втретє. Феррейра у компенсований час оформив дубль, замкнувши ударом пас від Богдана Бутка.

watermarked zirrrr6watermarked zirrrr7

На перерву команди пішли за рахунку 1:3.

Якщо весь перший тайм супроводжувався дрібним дощем, то по перерві пустилася сильна злива, що суттєво вплинула на якість гри обох команд.

Початок другого тайму запам’ятався двома небезпечними моментами, які створили червоно-жовті. З потужним пострілом Ігоря Загальського зі штрафного, як і ударом у дотик Павла Полегенька майстерно впорався Андрій Пятов. Господарі поля відчували впевненість у своїх силах, продовжували підбирати ключі до воріт гірників. Перспективний момент мав Глєб Рассадкін, однак і йому не вдалося переграти нашого земляка.

watermarked zirrrr12

Емоції вирували не лише на полі, але і на трибунах. Піротехнічні засоби, які фани «Шахтаря» почали палити ще в першому таймі і продовжили у другій половині матчу, призвели до зупинки матчу. Не подіяло і озвучене по стадіону попередження від головного арбітра Євгена Арановського, тому на 68-й хвилині гру було зупинено. Лише хвилин за п’ять футболісти знову вийшли на поле та продовжили поєдинок.

Невдовзі зіркові подарували глядачам надію, скоротивши рахунок. На 76-й хвилині Павло Полегенько знайшов своєю подачею голову Глєба Рассадкіна, а той ефектним ударом викликав овації на трибунах стадіону – 2:3.

watermarked zirrrr13

Піднесені цим успіхом, зіркові ще більше повірили у власні сили та були налаштовані зрівняти рахунок. Роман Монарьов на підсилення атаки випустив Кондракова замість Ель Амдауї, а згодом - бразильця Бруно, який замінив Максима Прядуна. Господарі на атаки діючих чемпіонів України, відповідали своїми моментами - тиснули, не поступаючись у боротьбі, часом змушуючи команду Паулу Фонсеки повним складом оборонятися.

watermarked zirrrr14

Проте справді гольовий шанс на 90-й хвилині мали саме шахтарі. Спочатку м'яч після удару одного з гірників примусив здригнутися штангу воріт Паста, а потім його підхопив Дентіньйо і лише дивом не влучив із кількох метрів, розстрілюючи практично пусті ворота. А за кілька хвилин до завершення поєдинку гірники позбавили матч інтриги. На 5-й компенсованій хвилині Віктор Коваленко забив після стандарту з кутового, скориставшись помилкою Паста, який не зміг зафіксувати в руках мокрий м'яч.

На післяматчевій прес-конференції головний тренер «Зірки» Роман Монарьов відзначив, що в цілому грою своїх підопічних лишився задоволеним, адже команда загалом відіграла добре і була близькою до нічиєї:

Наші гравці вдало в'язали гру не давали простір, обидві команди швидко проходили центр. Я розумів, що суперники, граючи з нами, вже думали за матч із «Манчестер Сіті», не хотіли витрачати багато сил. Ми могли б відібрати очки в «Шахтаря» при вдалому збігові обставин. В цьому матчі ми порадували грою, але не результатом. Братимемо очки в наступних іграх.

— Роман Монарьов

Керманич «Шахтаря» Паулу Фонсека наголосив, що була хороша гра, з великою кількістю гольових моментів, яка сподобалася всім глядачам:

Наша перемога була заслуженою. Я незадоволений, що пропустили два необов'язкових голи. Очікували складної гри, знали, чого чекати від «Зірки». Наша команда дала господарям шанс відродити інтригу. Ведучи два м’ячі в рахунку, команда дещо розслабилася, футболісти подумали після першого тайму, що зробили гру, тому вийшла така нервова кінцівка.

— Паулу Фонсека

«Зірка» (Кропивницький) – «Шахтар» (Донецьк) – 2:4 (1:3).
23 вересня 2017 року (субота). Початок о 14:00. Кропивницький. Стадіон «Зірка». 3596 глядачів. + 14 С. Чемпіонат УПЛ,1 коло, 10 тур.
Арбітр: Арановський Євгеній (Київ).
Асистенти арбітра: Чертоляс Максим (Херсон), Нижник Віктор (Вінниця).
Четвертий арбітр: Дердо Олександр (Чорноморськ).
Спостерігач арбітражу: Первушкін Олег (Черкаси).
Делегат ФФУ: Безсмертний Віктор (Кропивницький).

«Зірка»: 44. Паст Євген, 8. Полегенько Павло, 11. Ель Амдауї Ішем (31. Кондраков Данііл, 80), 21. Загальський Ігор, 22. Гедж Арно (27. Дришлюк Кирило, 64), 23. Маткобожик Олександр, 29. Прядун Максим (17. Вієйра де Соуза Бруно, 90+2), 33. Рассадкін Глєб, 45. Пепе Сесе-Франк, 77. Чичиков Олексій (к/к), 93. Цюпа Іван. Запасні: 41. Льопка Роман, 6. Кастельс Ортега Марк, 9. Маліновський Назар. Головний тренер: Монарьов Роман.
«Шахтар»: 30. Пятов Андрій (к/к), 2. Бутко Богдан, 18. Ордець Іван, 44. Ракіцький Ярослав, 31. Ісмаїлі Гонсалвес Дос Сантос, 6. Степаненко Тарас, 21. Лоуренсо Алан Патрік (67. Піхальонок Олександр, 90+4), 9. Феррейра Бонфім Бруно, 11. Ромеро Бонфім Марлос (34. Петряк Іван, 79), 7. БарселлосФредаТайсон (74. Коваленко Віктор, 60), 19. Феррейра Факундо. Запасні: 26. Шевченко Микита, 66. Гонзага де Азеведо Марсіо, 5. Хочолава Давид, 99. Бланко Лещук Густаво. Головний тренер: Фонсека Паулу.

Голи: 0:1, Феррейра Факундо (12); 1:1, Ель Амдауї Ішем (38); 1:2, Ромеро Бонфім Марлос (44); 1:3, Феррейра Факундо (45); 2:3, Рассадкін Глєб (76); 2:4, Коваленко Віктор (90+4).
Попередження: Загальський Ігор (22), Ракіцький Ярослав (47), Степаненко Тарас (57), Ель Амдауї Ішем (57), Прядун Максим (61), Ордець Іван (66), Петряк Іван (85), Полегенько Павло (86), Рассадкін Глєб (87).

Наступну гру «Зірка» проведе за тиждень в Олександрії. 30 вересня відбудеться кіровоградське дербі: «Олександрія»- «Зірка».