Кава у Кропивницькому: американо – не комільфо, раф з перцем чилі та капучино з елементами молекулярної кухні

Жовтень – ідеальний час, щоб пройтись містом, вдихаючи запах осені, а потім зайти в кав'ярню за чашкою гарячого напою. "Гречка" пропонує огляд кав'ярень Кропивницького, які смакують нам. Особливості, цінова політика на основні напоїв, асортимент меню і атмосфера.

Кількість переглядів - 4908

Опубліковано . в Лонгріди


Dva coffee / домашність

Місце розташування: вулиця Архітектора Паученка, 29 (біля ТЦ «Manhattan»).

Час роботи: будні з 08:00 до 22:00, (вихідні - з 10:00).

Минаючи площу Героїв Майдану, здалеку можна угледіти зелені сосни у горщиках та червоний велосипед. А ще дзеркала, які є ледь чи не головною принадою цього місця для представниць прекрасної статі, адже вони часто фотографують своє відображення у них. А з порогу відвідувачі просто поринають в атмосферу майже домашнього затишку.

На стінах понад барною стійкою висять різні пам’ятні речі (прапори, капелюхи), які дарують постійні відвідувачі. На стільці лежить стос клітчастих ковдр, на столах стоять свічки, а світло лагідно розсіюється приміщенням, не б’ючи в очі.  До того ж, з порогу тебе вітають завжди привітні (і як їм це вдається??) бариста, як старі друзі. Атмосфера невимушеності та домашності наповнює собою Dva coffee.

Кавомани знають добре цей заклад, адже це була одна і з перших кав’ярень, яка почала виводити кавову культуру нашого міста на новий рівень. Ні, навіть не так. Це кав’ярня, яка розпочала рух кавової культури у Кропивницькому.

Тоді, коли всі пили каву 3-в-1 і жили зі святою вірою, що це нормальний напій, з’явилося Dva coffee. Це було чотири роки тому. Кавова машина, джезви, різні натуральні сиропи  - це те, чим зараз нікого не здивуєш. Проте, чотири року тому це все сприймали зі здивуванням.

Віктор Душак, власник Dva coffee, розповів про особливості свого закладу. До речі, від початку роботи закладу він сам у ньому працював. І досі його можна побачити за барною стійкою. В такі дні відвідувачі кав'ярні приходять не стільки для того, аби випити кави, скільки - аби поговорити з Віктором, який, здається, може підтримувати будь-які теми.

«Наша кав’ярня маленького розміру і затишна, особлива своїм ставленням до людей. Ми ставимося до наших гостей дуже добре, як до рідних людей. У нас ніколи не грублять і панує особлива атмосфера. 

Мабуть, всі вважають, що їх кав’ярня – найкраща і особлива. Ми не можемо сказати, що найкращі, адже ми скромні. Але те, що ми заморочуємося над кавою – це правда. Коли тільки починали працювати, намагалися самі обсмажувати каву. Але, зрештою, кожен має займатися тим, у чому він розбирається. Ми вважаємо, що краще правильно варити каву, правильно її подати людям, вибрати для себе правильне зерно. І знайшли для себе саме таку позицію. Ми відкривалися на speсiality-каві і досі на ній працюємо.

Я відкривав кав’ярню зовсім не думаючи про гроші, а хотілося просто дати людям хорошу каву. Мені дуже подобалося варити, набагато більше, ніж пити, і мені хотілося показати, що є інша кава, не така, до якої звикли у місті. Ми перші відкрилися у форматі brew-бару, перші ввели альтернативні засоби заварювання кави та показали, що кисла кава – це не погано і це смачно».

Як каже Віктор, найпопулярніший напій – це американо, тому вони його не варять і не вважають, що це смачно. Серед усього асортименту найбільшим попитом користується лате та капучино. А напій, який Віктор порадив би спробувати, це подвійний еспресо, тому що це дуже смачно. А якщо брати до уваги напої, приготовані на основі еспресо, - це раф.

Крім кави у закладі є різноманітні чаї та десерти, які на замовлення виготовляють кондитери.

Що запам’ятати: якщо раптом все набридло, хочеться опинитися у теплому затишному місці, де відчуватимеш себе як вдома – приходь у «Dva coffee». У цьому закладі дуже ретельно ставляться до приймання гостей та дружньої атмосфери. Крім того - завжди можна побачити постійних гостей, які приходять не тільки для того, аби випити напій, але і поговорити з баристою.

Ціни:

Еспресо 17 гривень; капучино 21 гривня; лате 24 гривні; лонг блек 23 гривні; раф 31 гривня.

Посилання на сторінку у Фейсбук.

Kex bar / fashion

Місце розташування: вул. Дворцова, 31.

Графік роботи: з 8:00 до 22:00 (у неділю - з 9:00).

Кав’ярня, яка знаходиться в самому центрі нашого міста, біля площі Героїв Майдану, виділяється серед оточуючих будівель блакитним кольором фасаду та теплим світлом, яке виливається з вікон. Коли ввечері йдеш вулицею, завжди тягне зазирнути крізь них і подивитися, як відбувається магіє приготування кави. Але краще все це побачити на власні очі.

Kex bar відкрили у грудні 2015 року. З того часу заклад став одним із найпопулярніших у місті.

Дизайн інтер’єру у стилі лофт, раритетне фортепіано, живі квіти та приємна музика – це те, що зустрічає тебе при вході. І що найголовніше – запах кави. І він там «поселився» не тільки тому, що її там готують, але і обсмажують. У залі стоїть прилад для обсмаження кави – ростер, і відвідувачі можуть на власні очі простежити цей майже сакральний процес перетворення зелених зерен арабіки на запашні та обсмажені.

Андрій Тєряєв, керівник Kex bar-у, розповів про особливості цієї кав’ярні. Його розповідь була майже на грані алхімії, адже, виявляється, для приготування ідеальної кави потрібно безліч обладнання та пристроїв.

 «Я вважаю, що за півтора року роботи ми зробили неймовірний прорив від того, як починали і до сьогодні. Це проявляється і в безпосередньо напоях, і в обладнанні, і у знаннях. Раніше ми часто оцінювали кавові напої крізь призму смачно/несмачно. То зараз за допомогою різних приладів ми можемо досягти того, аби каву перетворити в цифри, побачити систему оцінки. Смакові рецептори можуть втомитися, а за допомогою таких інструментів можна об’єктивно оцінювати якість напою.

Мені здається, що ми працюємо на рівні непоганої київської кав’ярні. Я часто їжджу кудись і маю змогу порівнювати. У нас найкраще обладнання, найкраще зерно в Кропивницькому. І у комплексі – це доступна ціна в поєднанні з якістю».

Як стає зрозуміло, майже науковий підхід до приготування кави культивується у цьому закладі. Якщо ви хочете спробувати ідеальний напій на смак, який відповідає загальноприйнятим критеріям кавової культури, приходьте у «Кекс».

Як виявляється, відвідувачі люблять каву у великих об’ємах, тому найпопулярніший напій у цьому закладі – капучино big cup. А напій, який би порекомендував обов’язково спробувати Андрій Тєряєв – це щось із «осінньої кавової колекції».

«Під осінню тематику fashion-осінь ми зробили меню, співзвучне з fashion -темою. Напої подаються у шале-бокалах. Це симбіоз підходу до кави та молекулярної кухні. Ми зробили апельсиново-лимонну піну, яку додаємо. Всього це чотири позиції: піна-капучино, крем-кава, піна-кава і кава-сорбет».

Крім кави у закладі є авторські чаї та кондитерські вироби, приготовані професіоналами своєї справи.

Що запам’ятати: у Kex bar ставку роблять на обладнання. За його допомогою вдається досягти ідеального смаку кави. Бариста майже як науковці досліджують характеристики напою та довіряють кількісним показникам приладів.

Ціни:

Еспресо 17 гривень; капучино 24 гривні; лонг блек 25 гривень; капучино big cиp 32 гривні; лате 24 гривні; раф 27 гривень.

Посилання на сторінку у Фейсбук.

 

Gogol espresso bar/ тепло

Місце розташування: вул. Гоголя, 91/46.

Час роботи:  07:45 – 22:00 (у неділю - з 08:45).

Кав’ярня, названа прізвищем відомого письменника, яка знаходиться на однойменній вулиці, приваблює книжковим духом. На поличках у закладі стоять книжки Гоголя. І, крім того, у вільному доступі є книжки інших авторів, які можна взяти почитати за чашкою кави.

М’яке жовте світло, багато елементів дерева в інтер’єрі, мотивуючі написи у рамках на стінах створюють атмосферу затишку.

Кав’ярня з’явилася не так давно, і від початку була франшизою мережі Mу coffee. Проте зараз – це самодостатній заклад, зі своїми оригінальними позиціями у меню та концепцією.

Інна Луценко, власниця «Гоголю» розповіла про особливості своєї кав’ярні та про те, чому важливо любити те, чим ти займаєшся, хай навіть це не приносить колосального прибутку. А, і про привітний та «свій» персонал.

«Ми працюємо зі свіжим обсмаженням, адже це дуже важливо.  Коли у людини є можливість попити хорошу каву кілька днів – вона не зможе повернутися до поганої.

Для нас головне те, що в чашці, таку позицію ми переслідуємо. Крім того, ми обираємо таких бариста, які живуть своєю справою. Коли ми набираємо людей на роботу, ми шукаємо «своїх». Співробітника легко знайти, а хорошого бариста – ні.  Якщо людині все одно на те, яку каву вона варить, то немає сенсу цим займатися. Тому у нас працюють тільки ті, кому не все одно, адже саме з їх рук подається смак і тепло.

Ми, коли відкривалися як «Mу coffee», то це була така собі авантюра. Але ми розлучилися, тому що власники франшизи сприймали це як  чисто бізнес. Для мене – це більше, ніж бізнес. Мені важливо, аби гість, який приходить до нас у кав’ярню, був всім задоволений, починаючи від привітної посмішки, коли хтось заходить, закінчуючи побажанням гарного дня, коли гість йде. Зранку завжди хочеться побачити щось приємне. Ми стараємося, ми любимо те, чим займаємося».

Найпопулярніший напій у «Гоголі» –  це капучино. Хоч люди часто намагаються замовляти американо з молоком, проте бариста вміє м’яко переконати у тому, що такий варіант напою не найкращий.

Інна радить спробувати трохи нетипові напої: солоний раф (раф чіз) або раф чилі.

Крім кави у закладі є кондитерські вироби, які спеціально готують у кондитерському цеху та чаї.

Що запам’ятати: якщо хочеться у теплій приємній обстановці почитати книгу за чашечкою кави, або поспілкуватися з друзями – «Гоголь» підходить для цього ідеально. Заклад, де тебе зустрінуть з посмішкою та подарують гарний настрій на весь день. І, звісно, ті бариста, які не живуть своєю справою, у цьому закладі не працюють.

Ціни

Еспресо: 17 гривень; капучино: 23/25 гривень; лате: 22/25 гривень; раф-чилі: 40; раф-чіз: 30.

Посилання на сторінку у Фейсбук.

Єдиний недолік цього огляду в тому, що смак кави жодним чином не передати. Тому, для того, аби відчути сповна все те, про що ви прочитали – варто пройтися цими кав’ярнями та спробувати. У книзі данського письменника та дослідника щастя Міка Вікінга «Маленька книга Хюґе: як добре жити по-данськи» є цитата: «Живи сьогодні так, ніби завтра не буде кави». Завдяки всім цим кав’ярням ми можемо бути впевненими у завтрашньому дні. Проте, радіти кожній чашці – ніколи не зайве.

Текст, фото: Олександра Гонтар

Головне зображання: Інтернет 

Сподобалася стаття?