Новий солодкий бренд планують розвивати у Кропивницькому (ФОТО)

 Голова правління ВАТ КФ «Східні ласощі» Костянтин Чередник поділився планами створення у Кропивницькому повноцінної кондитерської фабрики. Про підхід до виробництва, продукцію і створення нового бренду читайте у матеріалі «Гречки».

Кількість переглядів - 7304

Опубліковано . в Лонгріди


 

Від морозива до кондитерської фабрики

Костянтин Чередник відомий перш за все як генеральний директор ПОГ АПВТ «Фірма Ласка» - популярної марки морозива, яка виробляється у Кропивницькому. Нині він планує розвивати ще один напрямок бізнесу – кондитерський.

- Називати наше виробництво фабрикою, ще рано. Наразі є невелике виробництво халви, але ми маємо амбіції і плани розвиватись у кондитерському бізнесі. Сьогодні всі ринки відкриті, шалена конкуренція. І якщо ми говоримо про створення виробництва, то воно має бути конкурентоздатним з перших днів існування. Це складно, але у нас є досвід. На пустому місці ми запустили виробництво морозива «Ласка» у 2000 році, зараз наше морозиво входить в трійку виробників морозива і заморожених продуктів по Україні і забезпечує робочими місцями півтори тисячі людей. Тобто є досвід, розуміння, люди і ресурси. - розповідає Чередник.

Для впровадження нового бізнесу майбутня кондитерська фабрика запрошує на роботу спеціалісті, і планують цього року подвоїти виробництво халви, половина з якої йде на експорт.

- Зараз ми створили новий цех, поставили обладнання для виробництва вафель, інвестувавши в це близько мільйона доларів. Цех пристосований для виробництва вафельних батончиків типу «гулівера», - розповідає керівник і зазначає, що рівень їх продукції буде не гірше ніж у лідерів ринку, - Ми не можемо бути гірше «АВК» чи «Рошен» ми маємо бути на рівні, бо в іншому випадку продукція не буде продаватися.

Планують, що коли цех вийде на повну потужність, то виготовлятиме до 150 тонн вафель в рік.
Першим етапом буде запуск виробництва вафель і вафельних батончиків – цех розташований на Новій Балашівці і запрацює вже у грудні, за два місяці пройде тестування та апробацію, а у лютому запрацює на повну потужність. Другим - запуск виробництва шоколадних батончиків із нугою і горіхами на зразок популярних, а також буде запущено лінію тортів та тістечок – ці потужності планують розмістити не на базі заводу «Ласка», а в окремому приміщенні побудованому на селищі Гірничому за сучасними вимогами.

- Кожного року ми плануємо вводити нову лінійку продукції. А кожен крок у виробництві – це мільйонні інвестиції. - відзначає Чередник.

За 5 років підприємство планує створити кондитерську фабрику середнього асортименту і ввійти в 20-ку кращих підприємств у Україні у цій галузі, а місту дати близько 500 робочих місць із гідною оплатою праці.

- Якщо ми не встигаємо за фактичним підвищенням цін, ті хто нормально працює їдуть. Наш бізнес виживе, якщо впродовж наступних двох років зарплата на підприємстві зросте до 13-15 тисяч гривень. Це той мінімум, при якому працівники будуть триматись за роботу. - каже керівник.


Натуральність як головна «фішка» тортів і тістечок

Із розвитком фабрики планують розширити і виробництво тістечок і тортів, які зараз випускає міні-кондитерська «Імаджинаріум». Особливість цієї продукції у натуральності та високій якості, імпортних крем-сирах та шоколаді і відсутності Е-добавок, запевняють виробники.

В обласному центрі є дві фірмові кондитерські. Також продукція експортується закордон, зокрема до Ізраїлю. Завдяки складу тістечок, їх піддають глибокій заморозці, яка дозволяє зберігати солодощі до року без додаткових консервантів, транспортують у спеціальних холодових контейнерах. Вже після розморозки тістечка придатні до вживання п’ять днів.

Зараз є плани щодо налагодження експорту тістечок в США та інші країни.

- Так це не дешево, але це якісно. Все натуральне. Одного разу до нас в кондитерську прийшла бабуся і плакала. Дівчата розгубились, почали розпитувати, що сталось. Вона розповіла, що у неї внук алергік. Дитина хотіла солодощів і не могла їсти, бо що не скуштує, мала висипки. А на наші солодощі алергії немає і вже цим ми подарували їм радість. Шкодую, що не захопив із собою «книгу скарг» - там суцільні подяки. І ми пишаємось тим, що за рік роботи магазину жодних нарікань щодо якості продукції не було. Тістечка у ас зберігаються 5 днів, а потім знищуються, - розповідає голова правління.

Саме налагодити масове виробництво таких виробів і планують згодом фабричному цеху. Це допоможе розширити виробництво і здешевити продукт, але не погіршити якість. Підприємство і надалі обіцяє дотримуватись концепції: здоровий продукт для здорової нації.

Мережа і бренд

Щоб просувати свою продукцію підприємство планує розгорнути в області мережу фірмових магазинів, де їх продукція буде дешевшою ніж в магазинах роздрібної мережі.

Так, на думку Костянтина Чередника, щоб охопити місто достатньо буде 20 магазинів, проте встановлення всіх точок займе роки, оскільки кожен із магазинів обладнаний дороговартісною холодильною технікою і обходиться приблизно в мільйон гривень.

- Я б хотів, щоб міська політика з виділення землі підтримувала місцевого виробника. Хотілось би, щоб ці магазини стали маленьким елементом душі міста. Маленькі магазинчики, де затишно, стоять живі квіти і пахне кавою. Щоб в будь якому районі міста людина могла купити кави, тістечко, в приємній атмосфері обговорити новини, - планує бізнесмен.

Змін має зазнати і назва кондитерської фабрики. Зараз триває розробка ідей для ребрендингу.

- По-перше, група копаній «Східні ласощі» вникли давно і назва ні про що не говорить. По-друге, з назвою «Східні солодощі» продукцію важко сприймати іноземцям, адже це дуже важко читається. Це складна фонетика. Думаємо що група компаній мала б носити назву пов’язану з Кропивницьким. Наприклад, «Кропі-груп». Та і серед молоді «Кропі» має сприйматись добре. До того ж те, що ми тепер Кропивницький треба розкручувати, розвивати місцевий патріотизм, - вважає Костянтин Чередник.

Анастасія Дзюбак

 

G