Євромайданівці з Кропивницького презентували фільм "Чміль" студентам УКУ (ФОТО, ВІДЕО)

З нагоди третьої річниця Революції Гідності делегація з Кропивницького відвідала пам’ятні заходи в Києві та стала гостями Українського Католицького університету в Львові.

Кількість переглядів - 2865

Опубліковано . в Лонгріди


Олексій Цокалов, учасник Євромайдану та побратим Героя України Віктора Чміленка, полеглого на під час Революції Гідності, організував поїздку та зібрав «екіпаж», запросивши журналістів: Ігоря Токаря (24-й канал) і Валерія Лебедя («Гре4ка»).

Ми випадково познайомились Ярославом Рущишиним, бізнесменом та громадським діячем зі Львова, який опікується Католицьким університетом та першим проректорм УКУ Тарасом Добко, коли львівська делегація приїздила відвідати Холодний Яр. Тоді я отримав запрошення до Львова.

— Олексій Цокалов, хлібороб, громадський діяч

cokk2

Першим пунктом на шляху до Львова стало місто Київ. Саме там 21 листопада, у приміщенні Київради презентували книгу «Майдан від першої особи. Регіональний вимір». Збірник підготували в рамках проекту Українського інституту національної пам’яті «Майдан: усна історія», який стартував навесні 2014 року. До чергового видання увійшли спогади про події Революції Гідності євромайданівців з 12 областей України, серед них і Олексія.

Хлібороб привіз киянам коровай, та розповів присутнім свою історію участі в подіях 2013-2014 років, переповів і бачення побратима Віктора Чміленка.

cokk3

Того ж дня відбувся запис на «Громадському радіо». Учасники програми разом з її ведучим Андрієм Куликовим говорили про Революцію Гідності, особливості Майдану саме у Кропивницькому.

Вже наступного дня на кропивничан чекав Львів. До екіпажа приєднався журналіст Ігор Токар, співавтор документальної стрічки «ЧМІЛЬ», який вже близько року живе та працює у Києві.

Ігор Токар про історію виникнення стрічки «Чміль»:

Виникла така ідея – увіковічнити ті думки, ту філософію, з якою жив Віктор, щоб про неї знали не лише люди з кіл наближених до Чміленка, і це стало прикладом для інших, які потребують цієї філософії.

— Ігор Токар

cokk5cokk6

За два дні гостям з Кропивницького продемонстрували чим живе один з найкращих в Україні вищих навчальних закладів – Український Католицький Університет. Вони відвідали навчальний корпус по вулиці Іл.Свєнціцького, Центр Митрополита Андрея Шептицького, що містить сучасну бібліотеку та медіа-центр, готель – гуртожиток, трапезну та новозбудований храм. Корпус філософсько-богословського факультету, побачили умови в яких навчаються журналісти, семінаристи – майбутні священики.

cokk4cokk04

Бути запрошеними в Український Католицький Університет, жити в цій атмосфері студентів, студентського братства, викладачів, професорів філософії, психології, гуманітарних наук – це дуже і дуже почесно і в чомусь це було навіть випробовування.

— Олексій Цокалов

cokk8

Екскурсію по храмах Львову для гостей з центральної України провів студент – історик УКУ.
Кропивничани мали зустріч з викладачами та людьми, які допомагають університету. Спілкувались з ректором отцем Богданом Прахом.

cokk12

Також відбились дві зустрічі зі студентами, під час яких переглядали документальну стрічку «Чміль», та говорили про події часів Майдану та сьогодення. До розмови долучився Іван Раповий, житель Львівщини, рятуючи якого загинув Віктор Чміленко.

Поїздка наповнена навіть через верх, через вінця. Київ з презентацією книги Українського інституту національної пам’яті, Громадське радіо. Львів – де я відкрив для себе гарне європейське місто, з екскурсіями, що проводили студенти університету. Було приємно, що вони знають історію цього міста. Я побачив посмішки, ставлення викладачів до студентів та студентів до викладачів. Спілкування з ректором – людиною дуже поважною, і те як поводяться студенти при зустрічі з ним – це нормальна дружня атмосфера. Я побачив європейський навчальний заклад.

— Олексій Цокалов

cokk9cokk10cokk13cokk14

G