Волонтери стали першими відвідувачами оновленого музею 3-го полку спецпризначення (ФОТО)

На базі З-го окремого полку спеціального призначення відбулись урочистості з нагоди Дня волонтера та Дня Збройних Сил України, що відзначають відповідно 5 та 6 грудня.

Кількість переглядів - 2714

Опубліковано . в Лонгріди


В актовій залі частини зібрались військовослужбовці та волонтери, які від початку війни на сході допомагають військовослужбовцям всім необхідним, і фактично стали друзями полку.

Розпочались урочисті заходи з концерту, участь в якому взяли військовослужбовці полку та дружньої бригади, оркестр Збройних Сил України 3 оп СпП.

Також присутні хвилиною мовчання згадали всіх побратимів, які віддали життя на полі бою.

2

З вітальним словом виступив командир військової частини підполковник Олександр Трепак. Він відзначив, що за роки війни люди, які весь цей час допомагали полку, стали для нього своїми:

- Найголовніше - це люди, солдат чи офіцер, жінка чи чоловік - немає значення, люди – це найголовніше.

Війна нам дала певні інструменти, які складно покласти на папір чи висловити словами, але під час подій, які у нас зараз відбуваються, ми дуже швидко навчились жити і думати. На цій війні чітко розумієш, що таке сім’я, буквально дві секунди і людина, яка прожила 40-50 років, починає цінувати дім, рідних, дітей.

Буквально за 2-3 секунди ми здобуваємо друга, можна все життя прожити поруч і не розуміти, а можна там, в бою, за дві секунди зрозуміти, що таке дружба. Ти отримуєш людину, яка з тобою залишиться назавжди, хоча дві секунди перед тим, ти не знав хто він і що він. Також за ці дві секунди ми втрачаємо людей, які нам були найдорожчі. І не важливо – поруч вони знаходяться, чи за 500, або 1000 кілометрів.

За дві секунди ми з вами увіруємо в Бога, якщо до цього не вірили, або навпаки – зневірюємось у ньому. А тим, кому пощастило, зустрічаються з ним: буквально за частки секунди людина була і ось її вже немає поруч.

І ось ці секунди, як казав один поет, це і є наше з вами життя. І зараз в цьому залі і там на фронті… Я хочу подякувати своїм хлопцям і дівчатам, які поруч зі мною. У нас з вами попереду ще дуже велика й тяжка дорога, але якби Бог знав, що ми не зможемо нести цю ношу, напевно, не дав би її нам із вами.

— Олександр Трепак

3

Відзначили в цей день державними нагородами та полковими відзнаками бійців полку та волонтерів. Зокрема військовики отримали ордени «За мужність» 3-го та 2-го ступенів, медалі «Захиснику вітчизни», нагрудні знаки «За військову доблесть».

5

Також відзначили волонтерів. Державною нагородою – почесними нагрудними знаками «За заслуги перед Збройними Силами України» відзначили двох помічників армії, інші ж особисто з рук полковника Трепака отримали подяки «За активну громадську позицію та турботу про військовослужбовців військової частини».

46

Насамкінець Олександр Трепак провів екскурсію в музеї частини. Нині він перебуває на реконструкції, і за словами командира, лише на третину наповнений експонатами, проте в День волонтера заме ті, хто допомагав його створенню разом з іншими помічниками армії стали першими його відвідувачами.

8

Група киян на чолі з представником фонду «Відродження» Григорієм Бараном у складі заступника директора Національного музею Тараса Шевченка Михайлом Зубарем, волонтерки Ірини Дем’якіної, IT-менеджером фонду Андрієм Коноплянніковим, представником міжнародного фонду «Відродження» Наталією Санніковою та представником полку Валерієм Голубенком взялись зробити в полку сучасний музей. Єдиним представником в творчій групі стала Анна, дизайнер, родом з Донбасу.

01

Нині музей складається з чотирьох залів. Як і раніше у ньому залишилась експозиція присвячена подіям в республіці Афганістан, Кімната бойової слави, або «дитячий» зал, де представлені експонати, яких можна торкатись: різноманітна зброя, форма в якій в різні періоди існування полку служили спецпризначенці, рюкзак розвідника тощо.

Залишились в цьому залі частина експонатів з попередніх експозицій, створених в 2012 році нині покійним підполковником Сергієм Лисенком. Зокрема, портрети всіх командирів військової частини. Також тут встановлено дві плазми, на одній з них відвідувачі можуть побачити всю історію полку від дня його створення, на іншій – відео з підготовкою спецпризначенців. 

В цьому ж залі встановлено недоплетену маскувальну сітку. Кожен з присутніх зможе спробувати себе у справі плетення масксіток, які можливо надалі передаватимуть в полк. Цей елемент композиції – суто волонтерська ідея.

Перед наступним залом арка – своєрідний портал, що розділяє два зали і два світи – до війни і після початку війни. На підлозі броньоване скло, закуплене волонтерами з організації «Народний тил». Під ним київська бруківка та інші артефакти з Майдану, який і став перехідним етапом і зламним в історії полку. Цей портал – став переламним для полку, для всіх офіцерів та контрактників, які на той час служили.

В пройомі арки розміщено дві телеграми – розпорядження начальника Генштабу до Збройних сил України, що розійшлось тоді по всім Збройним силам, щоб ті звернулись до Януковича і він навів лад та відповідь на нього. Тоді Загальними зборами військовики частини відмовились брати участь у протистоянні влади та громадян, зазначивши, що їх завдання – збереження територіальної цілісності та суверенітету країни і охорона її від зовнішнього агресора.

10

 

В другому залі представлено події перших етапів війни: захист кордонів, Савур-могила тощо. Під броньованим склом, вмонтованим в підлогу, зібрані різні артефакти, що доводять участь Російської Федерації в міжнародному збройному конфлікті на сході України. Там же лежать «розгрузки» та каски вбитих військовослужбовців Збройних сил Росії, та їх поплічників – бандитів з так званої ДНР-ЛНР.

 

Третій зал присвячений обороні Донецького аеропорту, а четвертий – всім, хто не повернувся з війни. На всі чотири стіни проектується відео з боями, в яких брали участь наші військовослужбовці, та портрети тих, хто поклав своє життя за країну.

9

Кожен зал наповнений різноманітними експозиціями, завдяки яким можна відчути та пережити миттєвості війни – поразок та перемог, доторкнутись до звитяги нашого воїнства.

Ось це - наша з вами пам’ять. Щоб там не було, головне зберегти її, - представляючи оновлені експозиції, зазначив полковник Олександр Трепак.

11

Відкриття музею для широкого загалу заплановане на початок 2018 року. Оновлений музей зможуть відвідати групи дітей та дорослих усього міста.

Джерело

G