Волонтери стали першими відвідувачами оновленого музею 3-го полку спецпризначення (ФОТО)

На базі З-го окремого полку спеціального призначення відбулись урочистості з нагоди Дня волонтера та Дня Збройних Сил України, що відзначають відповідно 5 та 6 грудня.

Кількість переглядів - 1648

Опубліковано . в Лонгріди


В актовій залі частини зібрались військовослужбовці та волонтери, які від початку війни на сході допомагають військовослужбовцям всім необхідним, і фактично стали друзями полку.

Розпочались урочисті заходи з концерту, участь в якому взяли військовослужбовці полку та дружньої бригади, оркестр Збройних Сил України 3 оп СпП.

Також присутні хвилиною мовчання згадали всіх побратимів, які віддали життя на полі бою.

2

З вітальним словом виступив командир військової частини підполковник Олександр Трепак. Він відзначив, що за роки війни люди, які весь цей час допомагали полку, стали для нього своїми:

- Найголовніше - це люди, солдат чи офіцер, жінка чи чоловік - немає значення, люди – це найголовніше.

Війна нам дала певні інструменти, які складно покласти на папір чи висловити словами, але під час подій, які у нас зараз відбуваються, ми дуже швидко навчились жити і думати. На цій війні чітко розумієш, що таке сім’я, буквально дві секунди і людина, яка прожила 40-50 років, починає цінувати дім, рідних, дітей.

Буквально за 2-3 секунди ми здобуваємо друга, можна все життя прожити поруч і не розуміти, а можна там, в бою, за дві секунди зрозуміти, що таке дружба. Ти отримуєш людину, яка з тобою залишиться назавжди, хоча дві секунди перед тим, ти не знав хто він і що він. Також за ці дві секунди ми втрачаємо людей, які нам були найдорожчі. І не важливо – поруч вони знаходяться, чи за 500, або 1000 кілометрів.

За дві секунди ми з вами увіруємо в Бога, якщо до цього не вірили, або навпаки – зневірюємось у ньому. А тим, кому пощастило, зустрічаються з ним: буквально за частки секунди людина була і ось її вже немає поруч.

І ось ці секунди, як казав один поет, це і є наше з вами життя. І зараз в цьому залі і там на фронті… Я хочу подякувати своїм хлопцям і дівчатам, які поруч зі мною. У нас з вами попереду ще дуже велика й тяжка дорога, але якби Бог знав, що ми не зможемо нести цю ношу, напевно, не дав би її нам із вами.

— Олександр Трепак

3

Відзначили в цей день державними нагородами та полковими відзнаками бійців полку та волонтерів. Зокрема військовики отримали ордени «За мужність» 3-го та 2-го ступенів, медалі «Захиснику вітчизни», нагрудні знаки «За військову доблесть».

5

Також відзначили волонтерів. Державною нагородою – почесними нагрудними знаками «За заслуги перед Збройними Силами України» відзначили двох помічників армії, інші ж особисто з рук полковника Трепака отримали подяки «За активну громадську позицію та турботу про військовослужбовців військової частини».

46

Насамкінець Олександр Трепак провів екскурсію в музеї частини. Нині він перебуває на реконструкції, і за словами командира, лише на третину наповнений експонатами, проте в День волонтера заме ті, хто допомагав його створенню разом з іншими помічниками армії стали першими його відвідувачами.

8

Група киян на чолі з представником фонду «Відродження» Григорієм Бараном у складі заступника директора Національного музею Тараса Шевченка Михайлом Зубарем, волонтерки Ірини Дем’якіної, IT-менеджером фонду Андрієм Коноплянніковим, представником міжнародного фонду «Відродження» Наталією Санніковою та представником полку Валерієм Голубенком взялись зробити в полку сучасний музей. Єдиним представником в творчій групі стала Анна, дизайнер, родом з Донбасу.

01

Нині музей складається з чотирьох залів. Як і раніше у ньому залишилась експозиція присвячена подіям в республіці Афганістан, Кімната бойової слави, або «дитячий» зал, де представлені експонати, яких можна торкатись: різноманітна зброя, форма в якій в різні періоди існування полку служили спецпризначенці, рюкзак розвідника тощо.

Залишились в цьому залі частина експонатів з попередніх експозицій, створених в 2012 році нині покійним підполковником Сергієм Лисенком. Зокрема, портрети всіх командирів військової частини. Також тут встановлено дві плазми, на одній з них відвідувачі можуть побачити всю історію полку від дня його створення, на іншій – відео з підготовкою спецпризначенців. 

В цьому ж залі встановлено недоплетену маскувальну сітку. Кожен з присутніх зможе спробувати себе у справі плетення масксіток, які можливо надалі передаватимуть в полк. Цей елемент композиції – суто волонтерська ідея.

Перед наступним залом арка – своєрідний портал, що розділяє два зали і два світи – до війни і після початку війни. На підлозі броньоване скло, закуплене волонтерами з організації «Народний тил». Під ним київська бруківка та інші артефакти з Майдану, який і став перехідним етапом і зламним в історії полку. Цей портал – став переламним для полку, для всіх офіцерів та контрактників, які на той час служили.

В пройомі арки розміщено дві телеграми – розпорядження начальника Генштабу до Збройних сил України, що розійшлось тоді по всім Збройним силам, щоб ті звернулись до Януковича і він навів лад та відповідь на нього. Тоді Загальними зборами військовики частини відмовились брати участь у протистоянні влади та громадян, зазначивши, що їх завдання – збереження територіальної цілісності та суверенітету країни і охорона її від зовнішнього агресора.

10

 

В другому залі представлено події перших етапів війни: захист кордонів, Савур-могила тощо. Під броньованим склом, вмонтованим в підлогу, зібрані різні артефакти, що доводять участь Російської Федерації в міжнародному збройному конфлікті на сході України. Там же лежать «розгрузки» та каски вбитих військовослужбовців Збройних сил Росії, та їх поплічників – бандитів з так званої ДНР-ЛНР.

 

Третій зал присвячений обороні Донецького аеропорту, а четвертий – всім, хто не повернувся з війни. На всі чотири стіни проектується відео з боями, в яких брали участь наші військовослужбовці, та портрети тих, хто поклав своє життя за країну.

9

Кожен зал наповнений різноманітними експозиціями, завдяки яким можна відчути та пережити миттєвості війни – поразок та перемог, доторкнутись до звитяги нашого воїнства.

Ось це - наша з вами пам’ять. Щоб там не було, головне зберегти її, - представляючи оновлені експозиції, зазначив полковник Олександр Трепак.

11

Відкриття музею для широкого загалу заплановане на початок 2018 року. Оновлений музей зможуть відвідати групи дітей та дорослих усього міста.

Джерело

Сподобалася стаття?