Тренер з кросфіту: Вік не перешкода для того, щоб навчатись присідати, ходити на руках або працювати зі штангою (ФОТО)

За три дні весна, саме час розпочати готуватися до літнього відпочинку. Допомогти жителям Кропивницького привести себе у спортивну форму після зимової «сплячки» може кросфіт.

Кількість переглядів - 19516

Опубліковано . в Лонгріди


Кросфіт – це брендована методика фітнесу, створена Ґреґом Ґласманом. Кросфіт є програмою вправ на силу та витривалість, до складу якої входять переважно добірки аеробних вправ, зарядки та важкої атлетики. 

Про особливості кросфіту «Гречці» розповів старший тренер клубу «Fight Baza» В`ячеслав Гринюков.
В`ячеслав має вищу економічну освіту, магістр економічних наук зі знанням двох іноземних мов. Працював в міліції спецпідрозділі «Грифон». За його словами, фізична підготовка високого рівня була необхідна для роботи.

kros2

- Випадково потрапив на кругові тренування такого плану в інтернеті і з часом дізнався що це і є кросфіт . По роботі необхідна була висока фізична підготовка через що мене це зацікавило і я почав розвиватися і безпосередньо займатись кросфітом

— каже тренер.

Тренером вирішив стати, бо подобається допомагати та навчати людей. Щоб стати тренером треба пройти сертифіковані курси. До речі, раніше вони проводились за кордоном, зараз вже і в Україні. 

- Вирішив присвятити себе цьому, мені це подобається і цікаво. На той час я вже працював тренером і завжди прагнув розвиватись. І практично нічого нового для мене не було. Платиш 1000$ за двохденний курс. Коли туди приїжджаєш ти вже все маєш знати. В кінці двох днів здаєш тест. Насправді тест дуже складний тому 30% зазвичай його не складають успішно . Якщо здаєш тобі надсилають з Америки сертифікат, про те що ти сертифікований тренер.

— розповідає В`ячеслав.

kros3kros4

Перш за все, кросфіт – це тренування, яке відрізняється високою інтенсивністю і постійною зміною вправ.
Типове тренування може комбінувати такі види спортивної діяльності як спринтерські забіги, лазіння по канату, роботу з гантелями, штангами, гирями, гімнастичні вправи на кільцях, перекочування величезних шин та покришок і багато-багато інших активностей.

-У кросфіті взято все найкраще зі всіх видів спорту. Людина розвивається всесторонньо і всі рухи максимально функціональні. Тобто все, що ми робимо на тренуваннях можемо застосувати в житті. Якщо нам доведеться підняти якусь тяжку річ, кудись залізти, щось перенести - ми це будемо робити і розуміти як правильно володіти своїм тілом як це зробити, щоб не травмуватись.

— говорить В`ячеслав.

kros6

Головна мета цих занять - покращити фізичну форму, поліпшити роботу серця, судин, дихальної системи, навчити організм швидко адаптуватися до зміни навантажень.

Особливість кросфіту у тому, що ми можемо все це перенести в побут. Те що ми робимо може нам знадобитися .

Займатися кросфітом можна з 6 років. Всі особливості тренування обговорюють з кожним клієнтом перед початком тренувань.

- Кросфіт підходить людям будь-якого віку та статі. У нашому місті у людей багато стереотипів «ми у віці нам це не треба, краще посидіти на лавці». Ось через ці моменти люди швидше старіють, гіршає самопочуття і здоров`я. На тренуванні люди різного віку займаються в одні групі і по суті виконують одну й ту ж задач, але з своїми особливостями, ускладненими або спрощені. Людину це мотивує ставати кращими та розвиватись. Вік не перешкода для того, щоб навчатись присідати, ходити на руках або працювати зі штангою - це все в першу чергу обмеження у голові, яке збудоване оточуючими, стереотипами і подібними речима.

— розповідає тренер.

Тренування масштабуються і підбираються індивідуально під кожну людину. Кожен знайде те, що шукає, поступово він буде розвиватись та ставати краще.

kros7kros8

Свої враження від занять з кросфіту розповіла Анастасія.

-Я прийшла у кросфіт з йоги мені потрібно було більше силової підготовки. Сюди стікаються не тільки кросфітери, а абсолютно різні течії і всі знаходять те, що шукають. Тренер перед тим як починає з тобою працювати дізнається про всі твої проблеми і конкретно твої цілі. Кожне тренування різне ніколи не буває однакових, я дивуюсь, що я таке можу. Мене підбадьорюють, в мене вірять. Через це сюди приходять люди які по різних залах походили і нічого не побачили цікавого. Мені подобається відношення тренерів . Людей бачать насамперед людьми, а не лише клієнтами.

— розповідає Анастасія.

Дома займатись кросфітом теоретично можна, але не кожен може дозволити купити штангу та дороговартісне обладнання. Також дома багатьом бракує мотивації.

- Коли ти ходиш в зал займаєшся, спілкуєшся з людьми і платиш за це гроші, шкода кидати те, чим почали займатись.

— пояснює В`ячеслав.

kros9kros10kros11

За словами тренера, Кропивницький спортивний клуб «Fightbaza», де проходять заняття, повністю облаштованний для кросфіту на рівні з київськими клубами. Є все необхідне, найбільша кількість штанг та «блинів» в місті. Замість бігових доріжок повноцінний стометровий круг, що більш ефективно в плані бігу. На стійках одночасно можуть підтягуватись 32 людини. Тому спортивний зал вважають одним із кращих залів країни, каже тренер.

kros13kros14

На базі працюють чотири професійних тренера з кросфіту та три тренера з єдиноборства. Інструктори постійно навчаються, розвиватись професійно. Наприклад, минулого року був семінар про харчування. Цей рік розпочали з 2-денного теоретико-практичного семінару «Функціональний тренінг», який проводили провідні тренери України. В подальшому будуть різнопланові семінари з тяжкої атлетики, гімнастики. Планують запросити фахівця фізичної реабілітації з Києва.

kros12

Ірина Маслюкова

Фото: Валерій Лебідь

G