Статті

Як перетворювати відходи на паливо: досвід ЄС

 Сміттєпереробний завод для Кропивницького питання – мрія, яку місто не може втілити роками. Натомість, ідея зменшувати кількість відходів і заробляти давно і активно втілюється в Європі. Не лише тому, що це корисно для екології, а і прибутково для бізнесу.

364

Коронакриза як шанс для бізнесу: кавова історія з Івано-Франківська

У той час як Україна напередодні другої хвилі Covid-19 виклики постають не лише перед медиками, а і перед бізнесом. Підприємців цікавить, чи будуть чергові жорсткі обмеження. «Гречка», за матеріалами вебінару від представництва ЄС в рамках проекту «Будуймо Європу в Україні», підготувала для вас історію малого бізнесу, який не просто пережив весняний локдаун, а й вийшов у плюс.

751

Що планують зробити для Кропивницького партії-лідери передвиборчої гонки

 Із наближенням дня голосування Кропивницький, як і всю Україну заполонила різнобарвна політична агітація. Політики обіцяють тут і зараз змінити життя в області на краще тут і зараз. Однак, серед їхніх обіцянок є багато таких, які не належать до сфери компетенції органів місцевого самоврядування. Тобто такі обіцянки є завідомо нездійсненними. Програми найпопулярніших у міста партій проаналізував Центр спільних дій.

688

Євроінтеграція для української молоді: 4 можливості

 Якісна освіта – одна з основ успішного життєвого шляху. Освітня співпраця з Євросоюзом дарує чимало можливостей для українських студентів: розповідаємо про ті, які ви можете спробувати прямо зараз.

625

Як має змінитись Кропивницький, щоб повернулись ті, хто виїхав

 

Завершує серію авторських колонок «Кропивницький має змінитись» текст журналістки, письменниці і авторки "Телебачення Торонто" Олександри Гонтар. Кілька років тому вона переїхала з Кропивницького до Києва і роздумує про те, як би мало змінитись місто, щоб у нього повернулась молодь, яка виїхала.

2679

Місцеві вибори на Кіровоградщині: що можуть робити місцеві ради та голови громад

Центр спільних дій розклав по полисках, кожго ж виборці Кіровоградської області вибирають 25 жовтня, які є повноваження у представників місцевої влади різних рівнів.

1374

Для мотивації вчителя – контракт: як можна змінити шкільну освіту в Кропивницькому

 

Продовжуємо серію авторських колонок «Кропивницький має змінитись». Цього разу про зміни в шкільній системі, які можна впровадити на міському рівні, розмірковує Надія Михайлова – тьюторка альтернативної школи «Крок» і мама двох синів.

991

Мінцифрі рік: які послуги для українців вже є у смартфоні і що чекати

 Торік в Україні з’явилось Міністерство цифрової трансформації. Метою нового відомства проголосили оцифрування документів та переведення державних послуг в онлайн. 5 жовтня відомство презентувало чинні і нові онлайн-послуги. Про них розповідає Центр громадського моніторингу та контролю.

 

759

Як Кропивницькому покращити медичне обслуговування на місцевому рівні?

«Гречка» продовжує серію авторських колонок «Кропивницький має змінитись» про те, що має змінитись у наступні п’ять років аби жити у нашому місті стало краще, незалежно від того, хто прийде до влади. Цього разу про зміни, яких потребує медицина, і які можна втілити на місцевому рівні розмірковує лікар-онколог Андрій Гардашніков.

872

Топ-5 художників Кропивницького: хто вони?

До Дня художника України, який цьогоріч припадає на 11 жовтня, “Гречка” підготувала добірку з п’яти художників Кропивницького. Топ художників міста – суб'єктивний вибір редакції. Дехто вже відомий і за межами країни, чиїсь роботи зберігаються у приватних колекціях, а деякі роботи можна побачити на парканах Кропивницького. У будь-якому разі їхні імена вже тісно переплелися з містом. 

2565

Як Кропивницькому масово пересісти на велосипеди?

До місцевих виборів 2020 «Гречка» продовжує серію авторських колонок «Кропивницький має змінитись» про те, як має змінитись Кропивницький в наступні п’ять років аби жити тут стало краще, незалежно від того, хто прийде до влади. Цього разу автором став Олексій Хмара, любитель покрутити педалі.

1788

Як повинне змінитись культурне життя Кропивницького в наступні 5 років: авторська колонка

 Напередодні місцевих виборів 2020 ми вирішили подумати як має змінитись Кропивницький в наступні п’ять років аби жити тут стало краще, незалежно від того, хто прийде до влади. Тому підготували серію авторських колонок «Кропивницький має змінитись», від людей із різних сфер життя. Першою авторкою стала очільниця громадської організації «Баба Єлька» Інна Тільнова.

1001

Які передвиборчі обіцянки втілили у Кропивницькому за 5 років

 У 2015 році на «Гречці» вийшов матеріал «Яким стане Кіровоград за 5 років, коли новий міський голова виконає всі обіцянки?» Спираючись на програму щойно обраного міського голови, ми жартівливо спробували уявити, як зміниться за цей час наше місто. Що ж з уявного стало дійсним?

1654

Що треба знати про місцеві вибори 2020

 

Місцеві вибори, які відбудуться 25 жовтня цього року, будуть не схожі на попередні. Передусім вони пройдуть на новій територіальній основі – з меншою кількістю районів та громад. А крім того, вперше місцевих депутатів обиратимуть не за мажоритарною, а за пропорційною системою. Що слід знати про майбутні вибори, розповідає Центр громадського моніторингу та контролю.

2664

Врятувати хутір під час Голодомору: історія мешканки Кіровоградщини (ВІДЕО)

 Команда Ukraїner у співпраці з Національним Музеєм Голодомору-геноциду за підтримки Українського Культурного Фонду провели експедицію до останніх свідків Голодомору. Героїнею історії з Подніпров’я стала Тетяна Кротова, яка народилась 30 жовтня 1928 року на хуторі Шевченко (тепер — село Травневе) неподалік Кропивницького.

2890

Місто в картинах Андрія Ліпатова українське у всіх його проявах - мистецтвознавець

 Його картини фактично стали візитівкою міста. Саме його картина втілилась на музейній стіні у вигляді муралу. У рамках мистецьких зустрічей, які відбуваються у кропивницькій книгарні «Є» мистецтвознавець і художник Андрій Надєждін розповів про міф міста в картинах Андрія Ліпатова.

1351

Дистанційна робота: плюси, мінуси і правове врегулювання

 

Уже півроку багато українців працюють вдома. Перейти на віддалену роботу їх змусила епідемія COVID-19, яка спалахнула у світі на початку цього року. У квітні Верховна Рада внесла поправки до Трудового Кодексу, щоб легалізувати дистанційну працю, однак низка аспектів потребують додаткового врегулювання. Саме тому депутати пропонують ухвалити закон №4051, який унормує віддалену роботу. Що в проєкті і як працюється українцям дистанційно, дізнався Центр громадського моніторингу та контролю.

1144

Закону про мову виповнився рік: на що він вплинув?

 Цього року свою першу річницю з «відсвяткував» закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної». На що він вплинув і що чекає попереду?

1526

Вакцинація під час пандемії коронавірусу: головні правила

Щоосені в Україні починається сезон грипу та застуди. Цьогоріч він прийдеться в розпал другої хвилі коронавірусу і може значно ускладнити епідеміологічну ситуацію. Щоб убезпечити себе від хвороб, як і раніше, лікарі радять робити щеплення. При цьому наголошують: в умовах пандемії вакцинація стала ще важливішою. Як безпечно організувати щеплення в умовах карантину і коли це краще зробити, дізнавався Центр громадського моніторингу та контролю.

1817

Кропивничанин за тиждень проїхав на велосипеді понад 800 кілометрів (ФОТО)

Засновник кропивницького аматорського велоклубу «ВелоКроп» Андрій Паливода влаштував собі туристичну веломандрівку кількома областями України тривалістю дев’ять днів, сім із яких він крутив педалі, і лише два - перепочивав.

1763