Суспільство

Чи лишиться Кіровоград з центральним опаленням?(ФОТО)

. 2539

Кіровограду надзвичайно потрібна цілісна концепція організації в місті теплозабезпечення. На цьому наголосив директор КП “Теплоенергетик” Сергій Кравченко сьогодні, 13 травня, під час прес – конференції у міській раді.

www.gre4ka.info

За словами очільника підприємства, можливі два варіанти розвитку ситуації, або за пару років підприємство припинить своє існування, а його працівники знайдуть собі іншу роботу, або у місті буде розроблено чітку концепцію подальшої роботи підприємства.

Станом на сьогоднішній день, за інформацією директора комунального підприємства, “Теплоенергетик” обслуговує 45% своїх абонентів, інші віддали перевагу альтернативним видам опалення. Головна загроза безсистемного відключення помешкань багатоквартирних будинків від централізованої мережі полягає у її гідравлічному розбалансуванні, переконаний Сергій Кравченко. Це означає, що якісь квартири будуть отримувати тепло з надлишком, а десь його катастрофічно бракуватиме.

- Під егідою Головного управління ЖКГ міської ради та у партнерстві з іншим теплопостачальником – ДП “Кіровоградтепло” ми звернулися до провідного проектного інституту у Києві, який спеціалізується на питаннях теплопостачання, - говорить Сергій Кравченко. – Спеціалісти інституту підготують необхідні рекомендації щодо організації ефективної системи теплозабезпечення саме для Кіровограда, які в подальшому мають стати предметом розгляду на сесії міської ради і можуть лягти в основу такої необхідної для нас концепції.

Проте такий обраний нами шлях стане успішним лише за умови запровадження принципово нового підходу до видачі дозволів на встановлення індивідуальних котлів у квартирах багатоповерхівок. Сьогодні на адресу спеціальної комісії при міській раді, яка займається наданням таких дозволів вже надійшло 339 заяв від наших абонентів.

На наше глибоке переконання, підкреслює Сергій Кравченко, дозволи на облаштування автономного опалення можна надавати лише у випадках, якщо у будинку залишився невеличкий відсоток квартир з централізованим опаленням, або ж, якщо мешканці всього будинку, чи хоча б під’їзду одноголосно приймуть для себе рішення від’єднатися від теплової магістралі. Така практика, звернув увагу керівник підприємства, прийнята у більшості обласних центрів України і це дозволяє тепловикам впевненіше дивитися у майбутнє, особливо в умовах поступового підвищення ціни за газ для мешканців.

www.gre4ka.info

 Сергій Кравченко переконаний, що у нових умовах економічно вигідніше буде все ж отримувати тепло централізовано, оськільки котельня може відмовитися від газу та перейти на тверде паливо(вугілля), а от вндувідуальне опалення працюватиме лише на газу чи електриці.

За матеріалами офіційного сайту Кіровоградської міської ради

Поширюйте

Коментуйте


Реклама