Суспільство

Олександр Хачатурян: «Поки не відбудеться перевірка, говорити про аварійність дамби завчасно»(ФОТО)

. 2267

Як повідомив журналістам під час прес-конференції директор КП "Теплоенергетик" Сергій Кравченко, через аварійність гідротехнічної споруди Кіровоградської ТЕЦ місту загрожує затоплення, в наслідок чого під водою можуть опинитися цілі мікрорайони. Сергій Кравченко зауважив, що про проблему у міській раді знають, проте зарадити нічим не можуть - відсутні кошти. "Гречка" вирішила конкретніше дізнатися про надзвичайну ситуацію та шляхи виходу з неї.

www.gre4ka.info

Як повідомив, начальник головного управління ЖКГ Кіровоградської міської ради Олександр Хачатурян, у бюджеті на цей рік закладено кошти на обстеження цієї гідротехнічної споруди у розмірі 200 тисяч гривень. Передбачили кошти за зверненням КП "Теплоенергетик".

«Поки не відбудеться перевірка»,- зауважує Олександр Хачатурян, - «Говорити про аварійність дамби завчасно. Разом з тим, якби ситуація була дійсно критичною, КП "Теплоенергетик" самостійно провело б подібне обстеження, на основі якого розглядалось би питання про необхідність ремонтних робіт».

www.gre4ka.info

Стан дамби ТЕЦ тримає на контролі й управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Кіровоградської міської ради. Начальник управління Сергій Коваленко також зазначив, що без результатів обстеження бути голослівними стосовно аварійності дамби не можна. Разом з тим таке обстеження проведуть вже найближчим часом.

 "В понеділок у нас відбулися переговори з Дніпропетровським інститутом щодо проведенню роботи обстеження кам’яно набивного тіла греблі, що перебуває в експлуатації ТЕЦ. У вівторок-середу вони приїжджають сюди, проводять її технічне обстеження - як надводної частини, так і підводної. Після обстеження буде видно, що потрібно робити: чи вона потребує поточного, середнього чи капітального ремонту",  - говорить Сергій Коваленко.

Кошти на обстеження гідротехнічної споруди передбачені у Програмі природоохоронних заходів місцевого значення на 2014 рік в статті Обстеження та паспортизація гідротехнічних споруд Кіровоградського водосховища.

Проте навіть зараз, без актів про стан споруди посадовець наголошує, що дамба не є небезпечною для міста та його  мешканців.

www.gre4ka.info

"Те, що гідротехнічний стан того чи іншого матеріалу, як і будь-якої конструкції, потребують удосконалення в експлуатаційних характеристиках, - безумовно. Бо з 1991 року до сьогодні практично ніяких коштів не вкладали в утримання споруди.  Те, що вона сьогодні є загрозою для міста і його мешканців, - це нонсенс. Більшою мірою створювали загрозу залізні щитовидні затвори, які були замінені у 2007-2010 через їх аварійність"? - наголосив  Сергій Коваленко.

www.gre4ka.info

Світлана Дубина
Фото: Валерій Лебідь

Поширюйте

Коментуйте


Реклама