Суспільство

Віта Атаманчук: Проблема людей із ВІЛ\СНІДом – проблема всього суспільства

. 8051

 

18 травня на Софіївській площі у Києві відбудеться меморіальна акція «Імена», присвячена Всесвітньому дню пам’яті людей, які померли від СНІДу.

Під час заходу територія площі буде вкрита величезним квілтом (меморіальним полотном), загальною площею понад 400 м². Квілт створений власноручно ВІЛ-позитивними людьми та небайдужими активістами з полотен з усіх куточків України. На цьому полотні вишиті тисячі імен українців, які померли від СНІДу. Цей квілт – символ скорботи та великої трагедії наслідків епідемії СНІДу, яка забрала життя майже 30 000 українців.

 

У Кіровограді також на цей день заплановано заходи. О 18 годині недільного вечора в Дендропарку проходитимуть акції, які може відвідати кожен, хто забажає. Організатори кажуть, буде цікаво та пізнавально.

Однак самої лише цікавості тут замало, оскільки проблем у цій царині розвитку суспільства – більше, ніж достатньо, починаючи від сором’язливого замовчування теми наявності ВІЛ\СНІДу взагалі й закінчуючи жахливою статистикою, яка не в останню чергу залежить від ставлення кожного з нас до подібних хворих і всього, що за цим стоїть.

– Як би ми не відхрещувалися, а проблема людей, які живуть із ВІЛ\СНІДом – це проблема суспільства, – сказала під час зустрічі з головою Кіровоградського обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть із ВІЛ\СНІДом» Олександром Александровим заступник голови облдержадміністрації Віта Атаманчук. – Тому мені, як представнику чинної влади, важливо проговорити конкретні проблеми, аби реально допомогти здолати хоча б частину з них.

Після озвученої співрозмовником інформації про те, що вже півроку очолювана ним організація домагається приміщення і «вже всі варіанти для діалогу вичерпані», неочікувано для себе почув: «Буде у вас приміщення. Це я вам гарантую».

Олександр коротко схарактеризував ключові позиції в роботі з ВІЛ-інфікованими, назвав офіційні статистичні дані по зареєстрованих лише в обласному СНІД-центрі хворих – мова йде про дві тисячі чоловік, наголосивши, що в силу певних обставин для бачення реальної картини цю цифру варто множити на 5, а то й на 10.

– У нас по районах щоріч виділяється сотні тисяч гривень на закупівлю вимпелів, – наголосив насамкінець Олександр, – а на вирішення проблем ВІЛ-інфікованих усі закривають очі. Це питання навіть на сесії обласної ради жодного разу не розглядалося.
Тепер – розглядатиметься, пообіцяла В. Атаманчук.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама