Суспільство

Конфлікт навколо Кіровоградського Інституту землеустрою: деталі

. 6136

У Кіровоградській облдержадміністрації у відділі зі зверненнями громадян відбулася зустріч колективу Державного підприємства "Кіровоградський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою" з головою ОДА Олександром Петіком. Кілька десятків людей, поділених на так звані два табори, прийшли аби протестувати (інші - підтримувати) кадрові зміни на підприємстві.

 

Анатолій Буянов, перший заступник директора Інституту розповідає, що підприємство у минулому році було одним із перших у списку по найвищій заробітній платі, в організації працює 130 чоловік - це теж найбільша кількість у порівнянні з іншими схожими підприємствами. Головне питання, яке сьогодні викликає конфліктну ситуацію, - призначення нового директора підприємства. Частина протестувальників заявляє, що кадрові зміни з ними не обговорювали; незважаючи на те, що в Інституті є кадровий резерв, на посаду директора призначили особу "зі сторони". Смотрящого, який навіть на внутрішні наради не запрошує заступників, говорить заступник директора Інституту Володимир Кривий. Також, за його словами, обласне управління Держземагенства блокує звернення громадян, внаслідок чого землі не обробляються, держава недоотримує мільйонні надходження, а в Інституті падають обсяги виробництва, через що люди отримують зараз у два рази менші зарплати. Протестники також побоюються, що звільнення стануть масовими: з посад знімуть усіх начальників відділів та так званих неугодних осіб.

Новий директор Кіровоградського науково-дослідного та проектного інституту землеустрою Олександр Тильний запевняє, що жодних звільнень не планував підписувати: усі кваліфіковані працівники, які знають свою роботу, залишаться на посадах, а до нинішніх заступників претензій ніяких немає. Причиною такого обурення колективу Олександр Тильний називає бажання працівників продовжувати корупційні махінації, які були за каденції колишнього директора Миколи Пономарьова.
Начальник Головного управління Держземагентстсва у Кіровоградській області Антон Куценко розповідає, що ТОВ "Землевласник", засновником якого є Людмила Пономарьова, робило проектну документацію в Інституті. Відповідно, гроші за роботу йшли поза рахунками Інституту. Найближчим часом буде проведене службове розслідування по цьому факту.

Ті працівники, які виступають проти сьогоднішнього директора підприємства говорять, що намагаються зберегти Інститут. Кадрові питання можна було б обговорити з колективом, тим паче що на цю посаду претендували люди, які десятки років пропрацювали у цій сфері. Натомість Держземагентство призначило свою людину, яка жодним чином не сприятиме вирішенню проблем земельників, які бігають мі структурами, наагаючись, мінімально, продовжити договір оренди. Інші ж, які підтримують нового директора, свою позицію конкретно не озвучують: " ви будете старого директора підтримувати, а ми нового підтримаємо".

Протестувальників жодним чином не примирив голова облдержадміністрації Олександр Петік, який погодив кандидатуру Олександра Тильного на посаду директора Інституту. Лише домовились, що зустріч усіх сторін відбудеться 20 травня в приміщенні Інституту. До того часу домовилися жодних кадрових перестановок не робити.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама