Фондом "Розвиток Кіровоградщини" займеться прокуратура (ФОТО)

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 3003

 «Гречка» вже писала про діяльність фонду «Розвиток Кіровоградщини», який донедавна піарили в усіх ЗМІ та використовували для виконання деяких передвиборчих обіцянок.

Оскільки фонд був ресурсом діючої на той момент влади, податкова, прокуратура та інші компетентні органи не звертали увагу на його діяльність.

Через три роки діяльності фонду його керівництво нарешті вирішило прозвітувати та розповісти, куди йшли гроші фонду. Так н ещодавно у мережі з’явився витратний звіт фонду за всі три роки діяльності.

 Отже, серед іншого, у 2011 році фонд виділяв гроші на соцмагазин (21 тисяча грн.), 5 500 гривень на "Русский центр естетического воспитания", 550 000 грн. для Тресту зеленого господарства (на що була виділена така сума - не уточнюється ), 5 тисяч військовій частині у Севастополі, 100 тис. грн. отримало обласне телебачення (ці гроші були оплатою за "інформаціну підтримку" діяльності фонду, а фактично - діяльності тодішніх очільників області та кандидатів у депутати від ПР ), 667 тис. грн. було виділено на театр Кропивницького (на що витрачали ці кошти, якщо фінансувалась реконструкція за рахунок держбюджету?), майже один мільйон благодійни х пожертв - соціально незахищеним верствам населення (цифра хороша, а от відслідкувати, кому, як, від імені кого йшли ці кошти - зі звіту неможливо).

2012 рік ознаменувався для фонду витратами на ігрове обладнання і поштові скриньки ( саме на те, чим Олександр Шаталов, регіонал і права рука тодішнього губернатора Ларіна, піарився на виборах), на ще одну передвиборчу акцію "Стоп радон" фонд витратив аж 1 157 804,06 гривень (хоча громадські активісти стверджують, що реальне фінансування йшло з державного та обласного бюджет ів ). Того року майже мільйон витратили на "Гарячу лінію" (придбали навіть брендований автомобіль), програму "Центральний регіон-2015", "Купуй кіровоградське" та підготовку Стратегії соціально-економічного розвитку області 2020 року. КОГО "Інформаційно-ресурсний центр", яка займалась висвітленням проектів Ларіна - отримала 70 тисяч, проект "Єлисаветград - мільйон чорнобривців" – 228 тисяч. І знову ж, 885 111,51 грн. - благодійні пожертви соціально незахищеним.

У 2013 управлінню комунікацій з громадськістю Кіровоградської ОДА на інформаційне забезпечення реалізації проекту "Центральний регіон-2015" та інших соціальних ініціатив виділили 555 736,92 грн., ТОВ "ОРВОГ "Кіровоградська правда" у рамках Меморандуму з управлінням комунікацій з громадськістю КОДА про висвітлення соціально-значимих проектів 1 718,00 грн.(за такі гроші газета мала опублікувати хіба одну - дві рекламні статті). На кажучи вже про те, що дане видання вже на той час перейшло у власність головного чорнобривця Кіровограда ), ТОВ РГ"Україна-Центр" у рамках того ж меморандуму отримує 3 870 гривень, а КОДТРК у рамках Меморандуму про співпрацю – реалізація спільних телевізійних проектів та придбання обладнання -13 138,00 грн. Ну і куди ж без благодійних пожертв соціально-незахищенним категоріям населення – 431 012,30 грн..

Цікавим є й те, що у благодійного фонду не сходяться доходи і видатки. Так, наприклад, за 2011 рік, за даними самого ж фонду, вони отримали внесків на понад 7 мільйонів, а витратили – менше шести.

Чому через фонд проходили гроші телеканалу «Інтер» на майданчики,- Майдансу і хто насправді фінансував "Стоп-радон"? На ці та інші питання можуть дати відповідь лише компетентні органи.

Проаналізувати детальніше куди ж таки пішли кошти, як формувались витрати могла б фінансова інспекція та прокуратура, але чомусь фонд "Розвиток Кіровоградщини" їх до цих пір вперто не цікавив.

Можливо, новий прокурор області Сергій Жолонко просто не встиг ввійти в курс справ? Про це «Гречка» запитала його під час прес-конференції, що відбулася сьогодні, 21 травня, в обласній прокуратурі .

- Фонд отримав понад 18 мільйонів гривень. "Стоп радон", ветерани, "Майданс" та інші проекти, які він фінансував ми знаємо. Але зайнялися ним лише після інформації в ЗМІ. Ми пам'ятаємо, що його засновник Шаталов. Наразі вже проаналізовано все, що є в пресі і ми будемо організовувати офіційну перевірку: дебет-кредит, що прийшло, що витрачено. Це не складна робота і ми будемо це робити, - запевнив Жолонко.

 Фото: Валерій Лебідь

Сподобалася стаття?

Коментарі  

 
+1 # Павел 22.05.2014, 20:11
Сергій Ларін і Олександр Шаталов
планують уже завтра, у пʼятницю 23
травня, приїхати до Кіровограда і
залишитися на вихідні.
Такою інформацією, поділилась «КП».
Шаталов також планує взяти участь в
ефірі КІТ.
Цитата
 
 
+1 # Май 22.05.2014, 12:26
Якщо ви отримали зарплату в 10 тисяч грн, а витратили 8 тисяч грн, то щось не сходиться і в цьому щось є?
Не сходиться, це коли отримали 1500 грн. і їздите на Мерседесі!
Доречі наскільки знаю, 600 тисяч на театр були виділені на ремонт і оренду приміщення актової зали будинку культури "Червона Зірка", де розміщувався Театр доки йшла реконструкція на Двірцевій!
Шукаєте скелет у шафі, в якій його немає...
Краще б поцікавились за які такі трудові доходи у губернатора Петіка, який ніколи бізнесу не мав, 2 машини з'явидися вартістю майже мільйон гривень!
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити