Чому на Кіровоградщині процвітає наркоманія?

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1219

За останній рік у школах області було виявлено 10 випадків продажу наркотиків , чотирьом неповнолітнім було пред'явлено підозри про вчинення кримінальних правопорушень. Під час більше як двох тисяч рейдів по притонам бездомних, що були проведені минулого року, було зафіксовано 111 кримінальних правопорушень, пов'язаних із продажем чи поширенням наркотичних засобів і речовин. Таку статистику на останній координаційній раді з питань протидії наркоманії озвучив директор обласного центру соціальних слцжб для сім'ї, дітей та молоді Сергій Пастернак.

Як і зазвичай, на координаційній раді лише озвучили статистику, натякнули на проблеми (також з погляду на цифри!), проте шляхи протидії наркоманії запропонували лише представники правоохоронних органів і громадських організацій. Запропонували, але якісної результативної реакції на потенційні кроки вирішення проблеми так від чиновників і не почули. То яким же чином, на думку ГО, можна зменшити кількість споживачів та розповсюджувачів наркотиків та подібних хімічних речовин?

Людмила Шестакова, голова ради дитячої екологічної організації “Флора”, розповідає, що їхня ГО досліджувала залежність кількості хімічнозалежних від кількості спортивних майданчиків. За статистикою,говорить Людмила Шестакова, наркоманів більше там, де діти не займаються спортом, де на більше як п'ять тисяч молоді лише один спортзал і мінімум відкритих спортивних секцій. Вирішити цю проблему можна лише шляхом попередження появи явища наркоманії серед школярів та студентів. "Діти спортом не займаються, не знають що таке здоровий спосіб життя. Це є причиною сьогоднішньої проблеми,а не те, що Верблюжка чи якесь інше село знаходяться на трасі, по якій наркозалежні тікають з міст. Треба шкільні спортзали відкривати для всіх, особливо взимку, вуличний спорт розвивати, змагання на місцях проводити"- вважає Людмила Шестакова.

Керівник обласної благодійної організації «Новое поколение» Віталій Кодацький запевняє, що допомогти можуть лише розмови із колишніми наркоманами. Проте далі підписаних угод чи усних домовленостей про співпрацю діло зазвичай не йде. "Мені з міліцією і тюрмою простіше домовитися, аніж потрапити до якогось медичного закладу, щоб провести якісь зустрічі чи розмови!" Анатолій Коротков, директор кіровоградської Школи мистецтв, розповідає, що діти в школах навчаються як у вакуумах, проте після отримання атестатів й під час студентських років вони легко піддаються впливу і зриваються. Розмови учнів із хімічнозалежними можуть попередити такі випадки.

Олена Лимар, психолог обласного благодійного фонду "Повернення до життя", говорить, що ключовою має бути первинна профілактика. Велику роль у цьому відіграють батьки й школа. Дітям не потрібно розповідати, що наркотики це погано і вони заборонені (як це постійно роблять-Авт.). Їм варто підкреслювати, що здоровий спосіб життя - це модно, бути успішним та здоровим можна і варто цього досягати.

У корінь проблеми дивляться і правоохоронці. Іван Максименко, заступник начальника відділу боротьби з незаконним обігом наркотиків управління МВС України в Кіровоградській області, говорить, що досить недорогі наркотики продають в аптеках, ба навіть без рецептів. Доступність медичних препаратів із вмістом наркотичних речовин приваблює в першу чергу студентів. Вирішити це питання можна лише на державному рівні, адже викреслення цих препаратів зі списків ліків, призначених для продажу, належить до компетенції Верховно Ради. До того ж виявити розповсюджувачів наркотичних речовин теж не вдається через кадровий голод в органах, адже в обласному відділі боротьби з незаконним обігом наркотиків працює лише 12 чоловік.

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити