Суспільство

За які зарплати працюють та на яких автівках їздять кіровоградські посадовці?(ІНФОГРАФІКА)

. 4359

 

На яких автівках їздять кіровоградські посадовці? Скільки квадратних метрів ховають і скільки здають в оренду? Які статки мають їхні родини? Відповіді на усі ці запитання дали громадські контролери моніторингової кампанії «Декларації без декларацій» на сьогоднішньому круглому столі про «Стан корупції в Україні та результати проведення аудиту стилю життя високо посадовців у рамках кампанії «Декларації без декорацій»: регіональний аспект».


Дослідженням статків високопосадовців займаються громадські контролери та журналісти під координаторством представництва глобальної антикорупційної неурядової організації Transperancy International в Україні.

 

За рік активісти моніторингової компанії зібрали більше як 400 декларацій про доходи посадовців, оприлюднені ними в 2011 та 2012 роках. Перевірці підлягали декларації міністрів, голів ОДА, мерів обласних центрів, а також усіх їхніх заступників.

Серед декларацій, що досліджувалися, примітними стали й звіти кіровоградських посадовців. Більш того, по деяким параметрам доходи цих осіб займають лідируючі місця. Під час вивчення декларацій, а також фактичного стилю життя чиновників, фіксувалась увага на майні, що є у власності VIP-персон, їхніх зарплатах, нагородах, подарунках, а також на забезпечності їхніх родин. Познайомили із результатами моніторингу громадські контролери Олексій Літвінов та Дмитро Сінченко.
Дослідження проводились по всій Україні. Кіровоградщина потрапила в групу шести областей - Вінницька, Дніпропетровська, Миколаївська, Одеська, Черкаська, тож рейтинговість чиновників визначалась серед багатіїв цих областей.

Кіровоградські посадовці у першу чергу засвітилися своїми автівками, щоправда у своїх деклараціях часто-густо не вказували усі параметри автомобіля згідно техпаспорту, а просто називали марку чи комплектацію з роком виготовлення. Наприклад, третю сходинку серед найбагатших автолюбителів цих шести областей зайняв міський голова Кіровоград Олександр Саінсус - Hyundai Santa Fe, 2008 р.в., 2200 куб.см. та LX, 2010 р.в., 2000 куб.см. Прикінцеві рядки зайняв його заступник Вадим Дрига - Volkswagen Multivan, 2008 р.в., 2500 куб.см. Вони ж, згідно результатів дослідження, мають більшу кількість авто ніж міські голови Одеси та Миколаєва – по 4 автівки. До речі, Вадим Дрига серед представників міських рад задекларував найбільший дохід, переплюнувши доходи міських голів Одеси та Вінниці - 2078610 грн.

А от серед обласних можновладців дорогих автівок немає. Видніється лише ім’я екс-заступника голови Кіровоградської ОДА Ярослава Арсірія, в родині якого найбільша кількість авто. Втім обласники мають немалі житлові площі. Серед лідерів по квадратним метрам у числі обласних чиновників четвертий у списку Віктор Резнік , заступник голови - керівник апарату Кіровоградської ОДА - 200,9 кв.м., у той час як голови Вінницької, Одеської та Черкаської ОДА мають від 300 – 500 кв.м. Разом з тим Віктор Резнік задекларував один із найменших сукупних доходів за рік - 67905 грн.


В категорії найбільших заробітних плат засвітилася колишній перший заступник голови Кіровоградської ОДА Галина Пастух 140754 грн., найменше серед обласників отримали екс-заступники губернатора Кіровоградщини Олександр Чернявський – 40685 грн., та Ярослав Арсірій – 53181 грн. А от у міських радах із найменшою заробітною платою за 2012 рік, хоча більшою за зарплати обласних посадовців, числиться теж колишній заступник мера Кіровограда Володимир Каніщев - 68821 грн.


Олексій Литвинов розповідає, що декларації посадовців, які прийшли на посади після революції, дослідити ще не вдалося, проте вони майже усі зібрані. Варто зазначити і те, що доходи сьогоднішніх голів рад вивчати недоцільно, адже з найближчими виборами вони можуть змінитися, колишні ж – повернутися.

Наразі компанія Transperancy International Україна працює над створенням єдиного ресурсу, де «зливатимуться» усі декларації чиновників, у тому числі й за попередні роки. Таким чином вдасться побачити як багатшають або бідніють посадовці з роками і, можливо, допоможуть зрозуміти, чому чиновники, маючи такі статки «під матрацом», йдуть на важку й невдячну роботу держслужбовця. Також найближчим часом, обіцяють громадські контролери, планують досліджувати де і за скільки навчаються діти декларантів,подорожують та відпочивають їхні родини.

Світлана Дубина
Фото з презентації Олексія Літвінова

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама