Іван Марковський може скасувати розпорядження про призначення першого заступника міського голови(ФОТО)

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 4432

Як "Гречка" вже повідомляла, сьогодні під час апаратної наради у Кіровоградській міській раді було оголошено про поновленні на посаді першого заступника Кіровоградського міського голови Анатолія Перевозника.

Як стало відомо, призначення відбулося без погодження на сесії та виключно після розпорядження екс-мера Олександра Саінсуса.

 

Ситуацію " Гречці" прокоментував юрист, депутат Кіровоградської міської ради Павло Топчій:

" Як мені стало відомо, до цього призначення є зауваження у юридичного відділу та відділу кадрової роботи Кіровоградської міської ради, адже на таку посаду призначення відбувається після рішення сесії, відповідно до Закону про службу в органах місцевого самоврядування.

Фактично, на мою думку, дане призначення є протизаконним", - зазначив юрист.

 Керівник юридичного відділу Кіровоградської міської ради Олег Колюка стосовно призначення першого зама сказав наступне: "Так дійсно в останній день своїх повноважень міський голова видав розпорядження про відновлення на посаді першого заступника Анатолія Перевозника. Я як керівник юрідичного відділу з цим призначенням був не згодний, писав свої пояснення що до цього. Є рішення суду Ще від 2010 року яким поновлено Анатолія Перевозника на посаді першого заступника міського голови воно безперечно повинно виконуватися, але в порядку визначеному законодавством", - зазначив Колюка. 

За словами очільника юрвідділу, згідно закону про органи місцевого самоврядування претенденти на посаду заступників в тому числі першого заступника призначаються на посаду рішенням відповідної ради. До того ж є закон України про виконавчі провадження в якому чітко зазначено, що рішення суду вважається виконаним з моменту, коли відповідним органом, який прийняв незаконне рішення видано акт згідно якого людину поновлено на роботі. В даному випадку - це сесія Кіровоградської міської ради.

Розповів Олег Колюка і про мотивацію екс-міського голови, який видав спірне розпорядження.

"У рішенні суду чомусь зазначено в якості "боржника" міського голову. Спочатку там фігурував  Пузаков, пізніше - Саінсус. Хоча мала бути зазначена Кіровоградська міська рада. Саме на цій підставі міський голова вмрішив підписати дане рішення", - пояснив Колюка.

За словами начальника юридичного відділу, проект рішення про призначення Анатолія Перевозника першим замом внесено до порядку денного сесії Кіровоградської міської ради, що має відбутися завтра, 3 червня. Але депутати вже не зможуть за нього проголосувати, оскільки формально Перевозника вже призначено.

" Скасувати розпорядження Олександра Саінсуса про призначення першого заступника може секретар Кіровоградської міської ради, в.о. міського голови Іван Марковський, якщо візьме на себе таку відповідальність. Або звернутися до суду, як секретар міськради з вимогою зупинити дію розпорядження міського голови як такого, що суперечить закону. В обох випадках в разі скасування розпорядження мера, сесія зможе відновити Перевозника на посаді відповідно до рішення суду", - підсумував Олег Колюка.

Об 11.00 відбудеться прес-конференція новопризначеного першого зама Кіровоградського міського голови Анатолія Перевозника, який розповість про своє бачення ситуаці, що склалася довкола його призначення.

 

 

G

Сподобалася стаття?

Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити