"Кіровоградтепло" чекає інвестицій

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 812

ДП «Кіровоградтепло» ТОВ „ЦНТІ УНГА” з метою обґрунтування запланованих витрат, які спрямовуються на капітальні інвестиції в будівництво реконструкцію, модернізацію об’єктів теплопостачання та відповідно до вимог Порядку розроблення, погодження та затвердження інвестиційних програм суб’єктів господарювання у сфері теплопостачання, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 14.12.2012р. № 630, розробило інвестиційну програму щодо модернізації об’єктів теплопостачання на 2014 рік на загальну суму 4 817,17 тис. грн. (без ПДВ) із зазначенням обсягів та джерел фінансування заходів.
Джерела фінансування
Джерелами фінансування інвестиційної програми є – кошти, отримані підприємством від провадження діяльності з виробництва, транспортування та постачання теплової енергії, в обсязі, передбаченому у діючих з 01.01.2014 р. та 01.06.2014 р. тарифах на теплову енергію для бюджетних установ та інших споживачів, які на даний момент вже затверджені Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, а саме:
- плановані амортизаційні відрахування у сумі 2085,9 тис. грн., яка була доведена підприємству листом Національної комісії від 21.01.2014 р. № 240/02-08-06 та які підприємство відповідно до вимог чинного законодавства обов’язково повинно використовувати на поліпшення, модернізацію та реконструкцію своїх об’єктів теплопостачання (котелень, теплових мереж та іншого обладнання) для постійного підтримання та оновлення обладнання;

- виробничі інвестиції з прибутку (певна частка прибутку, що утворюється від господарської діяльності підприємства та направляється для фінансування заходів інвестиційної програми, спрямованих на розвиток виробництва) у сумі 2731,24 тис. грн., яка була доведена підприємству листом Національної комісії від 21.01.2014 р. № 240/02-08-06 та які, відповідно до чинного законодавства, входять до складу діючих на даний час тарифів на теплову енергію для бюджетних установ та інших споживачів. Виробничі інвестиції з прибутку можуть бути використані тільки на проведення реконструкції та модернізації об’єктів теплопостачання.
Що буде зроблено ?
Проаналізувавши технічний стан усіх виробничих фондів, кількість аварійних ситуацій на теплових мережах, кількість споживачів, які отримують послуги з теплопостачання у розрізі котелень підприємство визначило 2 заходи, які були включені до інвестиційної програми на 2014 р.:
- Перший етап будівництва блочно-модульної котельні по вул. Роднікова потужністю 4,5 МВт в м. Кіровоград на загальну суму 2 858,16 тис.грн. без ПДВ (загальна вартість виконання будівництва блочно-модульної котельні, запланованого на 2014-2015 р. складає 4 838,5 тис.грн. без ПДВ);
- модернізація теплової мережі по просп. Промисловому (від ТК-5 до ТК-7) від Південно-західної котельні довжиною 427 м. із заміною діаметрів з 820 мм. на 630 мм. на загальну суму 1 959,01 тис.грн.(без ПДВ).

- Заходи інвестиційної програми, у першу чергу, базуються на заходах, передбачених схемою теплопостачання міста Кіровограда.

В результаті впровадження зазначених заходів ДП «Кіровоградтепло» ТОВ „ЦНТІ УНГА” зможе забезпечити:
- надання якісних послуг з теплопостачання споживачам;
- забезпечення безаварійного та безперебійного теплопостачання споживачів;
- зменшення втрат теплової енергії;
- економію паливо-енергетичних ресурсів (економія 405,8 тис. м3 природного газу та 275,4 тис. кВт*год. електроенергії, що у грошовому виразі складатиме 971,73 тис.грн у 2014 році та 1 460,23 у 2015 році);

- невеликий термін окупності даних проектів (4,7 роки) у порівнянні з мінімальними строками експлуатації обладнання (20 років).

Що отримає територіальна громада ?
Погодження та виконання заходів, передбачених інвестиційною програмою підприємства, не призведе в подальшому до підвищення тарифів на теплову енергію для населення, бюджетних установ та інших споживачів, так як кошти, що заплановані на виконання цих заходів, передбачені у діючих з 01.01.2014 р. та 01.06.2014 р. тарифах на теплову енергію, які на даний момент вже затверджені Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг.

Після виконання підприємством зазначених в інвестиційній програмі заходів, зокрема будівництва блочно-модульної котельні по вул. Роднікова та модернізації теплових мереж від Південно-західної котельні, право власності на ці об’єкти буде належати міській громаді.

Матеріал прес-служби КП "Кіровоградтепло"

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити