Кіровоград: як відмовитися від вивчення другої іноземної у школах?

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 10959

Минулого року на сторінках порталу "Гречка" ми розповідали про вибір школярами Кіровоградщини при вивченні другої іноземної. Нововведення міністерства освіти створило низку проблем як батькам дітей, які мусили вчити ще одну іноземну, так і  функціонерам від освіти, які мусили шукати кадрове забезпечення.

Наприкінці травня 2014 року до Типових навчальних планів для 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів було внесено зміни, що стосуються вивчення другої іноземної мови.

Насамперед йде мова про відміну обов’язкового вивчення другої іноземної й спрямування годин, передбачених для неї, на інші предмети. Водночас в одній із шкіл Кіровограда на запитання батьків про заміну предметів пояснили, що діти замість іноземної можуть вчити російську.

«Нещодавно з’явилася інформація про ухвалення рішення про затвердження змін до Типових навчальних планів для 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів де сказано, що можна відмовитися від вивчення другої іноземної мови.

Я неймовірно зраділа, бо сподівалася, що ми справді можемо відмовитися від вивчення німецької мови в 6 класі( причини різні) і просити повернути нам забрану годину англійської. Коли я запитала про це у школі, то мені відповіли , що діти можуть вивчати російську…

Син вивчав німецьку рік. У нас вчитель приходить двічі на тиждень. Підозрюю, що студентка. Інші класи вивчають російську. Непокоїть те, що пропонують замінити німецьку російською. Батьків запитувати поки що не планують. Нічого поганого у другій іноземній, звісно, немає. Але ж при цьому клас не ділиться на групи та й вивчення англійської скоротили. Діти не знатимуть ні тієї, ні іншої мови», - запитала  мати учня 6-го класу Ольга.

Чи можуть у школах відмінити другу іноземну мову на користь інших предметів? Чи мають право заміняти її іншою іноземною - російською? «Гречка» запитала у начальника управління освіти Кіровоградської міської ради Лариси Костенко.

www.gre4ka.info

«Згідно з внесеними змінами до планів 5-6 класів при виборі другої іноземної мови враховується наявність матеріально-технічної бази, до якої належитьс кадрове забезпечення. Але згідно з додатками начальних планів має зберігатися наступність. Якщо у 5 класі діти вивчали англійську та німецьку, то до 9 класу вони так і мають вивчати обрані мови. Проте якщо буде обурення батьків, то ми можемо змінити план, але я вважаю, що це не дуже доцільно. Діти розпочали вивчати російську мову, а потім переключитися на іншу – важко для учнів.

Якщо діти лише переходять у 5 клас, то має бути анкетування, яке проводить школа. Як правило, наприкінці березня на батьківських зборах кожна кафедра іноземних мов, які є у школі, представляє свою роботу, кадри, а тоді шляхом анкетування серед батьків клас визначається із другою мовою. Хотілося б щоб батьки серйозно ставилися до анкетування і не слухали лише те, що їм каже адміністрація школи. Бувають такі випадки, що для того щоб навантажити своїх вчителів, у школах спеціально «підганяють» під це робочі плани», - пояснює Лариса Костенко.

Разом з тим школярі мають право вивчати лише одну іноземну мову – англійську. Єдине, чого необхідно досягти, згоди між батьками у класі.

«Батьки учнів, які йдуть у 5 клас, можуть відмовитися від другої іноземної мови, й вимагати перерозподілити години на поглиблене вивчення англійської. Але це має бути за згоди адміністрації школи. Не може бути такого, що три людини хочуть одну мову, п’ять – іншу, а ще хтось - якусь третю. Клас має іти по одному робочому навчальному плану. Зараз якраз іде процес підписання робочих планів. Всі класи в нас вже підписані, але 5-6 та 10-11 класи ми зараз переробляємо у зв’язку з тим, що внесли останні зміни. Тобто ще можна міняти мови», - додає посадовець.

За словами Лариси Костенко, навіть у разі, якщо всі школи у Кіровограді, у зв’язку з останніми подіями в Україні, відмовляться від російської, вчителі, які викладали дітям цю мову, без роботи не залишаться:

«Вчителів російської мови в Кіровограді дуже багато. Проте зараз педагогічний університет випускає комбіновані спеціальності. Як правило, вчителі російської мови мають ще, наприклад, спеціальність вчителя зарубіжної літератури, української мови чи англійської. Тож вони зможуть підвищити кваліфікацію».

Світлана Дубина

Фото: Валерій Лебідь

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити