На Кіровоградщині хочуть приватизувати тепловозоремонтний завод?

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 2383

 

До керівництва ПАТ «Гайворонський тепловозоремонтний завод» звертаються ветерани підприємства, жителі міста Гайворона стурбовані про подальшою долею підприємства, запитують чи призупинено його приватизацію.


Правління ПАТ «Гайворонський ТРЗ» повідомляє: Проведеною Генеральною прокуратурою України перевіркою встановлено, що розпорядженням Кабінету Міністрів України від 03.12.2008 року № 1517 затверджено переліки господарських товариств і холдингових компаній, державні пакети яких підлягають продажу.

Як вказує Генеральна прокуратура, зазначене розпорядження, підписане на той час Прем’єр-міністром України Тимошенко Ю.В., неповною мірою відповідає вимогам чинного законодавства.
А саме: відповідно до рішення РНБО (Ради Національної Безпеки Оборони) Кабміну було доручено у місячний термін прийняти рішення про віднесення до стратегічних такі галузі економіки, як паливно-енергетичний, оборонно-промисловий комплекси та транспортна галузь.
Уряду заборонено до затвердження зазначених програм здійснювати приватизацію об’єктів державної власності цих галузей.

 

Незважаючи на рішення РНБО, Кабінетом Міністрів України програми розвитку вищезгаданих галузей не розроблені.

Водночас, розпорядженням до переліку господарських товариств включено 201 підприємство, які відносяться до паливно-енергетичної, оборонно-промислового комплексів та транспортної галузі. По цьому переліку і здійснювався сьогодні продаж підприємств.

В перелік увійшли: Гайворонський ТРЗ, Ізюмський ТРЗ, Івано-Франківський ЛРЗ, Конотопський завод по ремонту дизель-поїздів і інші. Всього 201 підприємство.

Тому Генеральна прокуратура звернулась до окружного адміністративного суду м. Києва з позовом про визнання незаконним і нечинним розпорядження Кабінету Міністрів України від 03.12.2008 року № 1517 в частині включення до переліку підприємств вищезазначених галузей.

На суд запрошують і представника від ПАТ «Гайворонський ТРЗ». Тому вважаємо логічним, що ніяких дій стосовно продажу підприємства до рішення суду проводитись не буде.
Як працює підприємство?

Завод - невелике підприємство, але дуже металоємке і енергоємке.
Для роботи підприємства на місяць необхідно хоча б 60 тонн (вагон) металопрокату легірованої сталі.

Закуповуємо метал на Уралі (Нижній Тагіл, Челябінськ), тому що наші українські виробники металопрокату виставляють ціни на прокат в 2 рази вищі, ніж в Росії і готова продукція вироблена з такого металопрокату є неконкурентноздатною.

В даний час, у зв’язку зі зменшенням обсягів перевезень, зменшились і обсяги закупівлі залізницями запасних частин до тепловозів і електровозів, котрі виробляє наш завод.
Зменшились також і обсяги закупівлі іноземними партнерами (експорт) у зв'язку з політичною ситуацією в Україні.

Сьогодні ми отримали проплату і відвантажуємо продукцію на Північнокавказьку залізницю (Ростов). Мені дехто дорікає в тому, що відвантажуємо продукцію в Росію. Я вважаю, що відвантажувати потрібно всім, хто гроші платить. Політики тут бути не повинно.
Свої не платять тому, що грошей не мають. І взагалі, економіка країни лежить. Столичний Київський електровагоноремонтний завод уже довгий час працює один день на тиждень. На заводі з 2 тис. робочих залишилось близько 400. Це той завод, котрий регулярно в нас закупляв продукцію.

Жмеринський завод, який користувався нашими послугами, теж лежить. На заводі з 1,7 тис. робітників залишилось 300 чол. Про результати щодо подальших дій приватизації заводу буде повідомлено в найближчому номері газети.
Володимир ПИЛИПИШИН,
голова правління ПАТ «ГТРЗ».

За матеріалом з сайту Гайворонської міськради

 

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити