Кіровоградські судочинці систематично порушують закон?

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1713

 

У Кіровограді судді, які отримали вищу посаду як привілей отримують менше роботи. На думку судді Романа Брегея, це явище є порушенням закону. Зокрема порушується норма закону ст. 8* "Закону про судоустрій та статус суддів"  та відбувається втручання в автоматичний розподіл судових справ. Така ситуація склалась не лише на Кіровоградщині, а й по всій Україні.

Реагуючи на це, до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом звернувся його ж працівник, суддя Роман Брегей. Він переконує, Рада суддів України в порушення закону надала головам судів механізм для зменшення частині суддів навантаження, тим самим затвердивши привілеї для певної категорії суддів.

Згідно змісту позивної заяви, голови суддів та їх заступники, щоб зменшити собі навантаження виносили ці питання на ради суддів та всупереч закону користувались і далі привілеями при зайнятті цих посад. Узгоджені дії голів судів, їх заступників та Ради суддів України по використанню своїх повноважень всупереч приписів закону є підставою поставити питання про порушення присяги з боку цих суддів.

За законом нині ж справи мають чесно і неупереджено розподіляються за допомогою автоматизованої системи, що мало б позбавити суддів від нерівномірного навантаження, а підсудних від необ’єктивності.

Проте в Положення про автоматизовану систему документообігу суду включено повноваження визначати особливості розподілу справ «при вирішенні питань про передачу справ на розгляд суддям, які займають адміністративні посади або інші посади в органах судової влади, суддівського самоврядування чи органах системи судоустрою (зокрема посаду члена Вищої ради юстиції, члена відповідної ради суддів, секретаря пленуму відповідного суду тощо)».

Завдяки цьому у Кіровоградському ОАС голови суду мають навантаження у 60%, а його заступники — 90%.

Позивач переконаний, що збори не можуть приймати рішення стосовно зменшення навантаження суддів, які займають крісла керівників, оскільки не наділені такими повноваженнями відповідно до приписів ст.115 закону «Про судоустрій і статус суддів».

А от Микола Кобилянський, голова Ради суддів у коментарі виданню «Закон і бізнес» стверджує, що нічого дивного у зменшенні навантаження немає:

— Суддям, які виконують інші повноваження, не пов’язані зі здійсненням правосуддя, навантаження має бути зменшено. Я вже друге скликання є головою РСАС. Якби мені не було зменшено навантаження, то я взагалі, мабуть, не спав би. Щоб виконувати певний обсяг роботи, потрібно мати час. Якщо скажуть: виконуйте обов’язки чи то голови, чи то членів рад суддів у позаурочний час, то хто на це погодиться?

Якщо порушення щодо розподілу справ таки визнають у суді, тобто визнають втручання до автоматизованої системи розподілу судових справ, то всі справи, що розглянуті судом після такого втручання вважатимуться розглянутими з порушенням порядку. Це є підставою для відводу визначеного у такий спосіб судді та скасування прийнятих рішень.


*Стаття 8. Право на повноважний суд
1. Ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в суді, до підсудності якого вона віднесена процесуальним законом.
2. Суддя розглядає справи, одержані згідно з порядком розподілу судових справ, установленим відповідно до закону. На розподіл судових справ між суддями не може впливати бажання судді чи будь-яких інших осіб.

 

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити