Турфірма зі Львова розвела людей на паспорти?

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 2538

 

Літо – пора відпусток і … нарікань на тур фірми. На які неприємності можна чекати, поклавшись в організації відпочинку на професіоналів? Наприклад, вам можуть відмовитись повертати закордонний паспорт. Саме це трапилось із Анною, яка вирушила відпочивати через тур фірму зі Львова.


 

«Внаслідок обману та дезінформації 28 учасників учасників туру "Вік-енд на Дунаї - Відень, Братислава, Будапешт!!!" з 12 по 16 червня, що організовувала компанія "Tango Travel" зі Львова, змушені були провести останню ніч поїздки під українським кордоном.» - розповідає дівчина.

Багато фірм практикує, аби закордонні паспорти подорожуючих знаходились у керівника групи. Таким чином фірма страхує себе від «втечі» туриста . Так було і у цій поїздці.

Після перетину кордону України,на шляху додому 00:30, керівник групи Оксана Цалюпа, повідомила всім пасажирам, що віддавати закордонні паспорти вона не має наміру, адже має їх передати на перевірку в Словацьке консульство,повернувши їх на протязі тижня (Дійсно, іноді консульства вимагають «відмітитись» у них після повернення з подорожі, аби переконатись, що туристи не залишились за кордоном нелегально – Авт.).

- Її не хвилювало те, що вже через день одна з туристок мала летіти в Італію, а ще двоє мали запис на 19 червня в американське посольство. Паспорти нам вдалося повернути лише після звернення до працівника прикордонної служби. – згадує туристка.

Проте від’їхавши кількасот метрів з паспортами на руках? Керівниця групи заявила, що жодна людина не вийде із автобуса, доки їй не віддадуть паспорти, або ж не погодимося їхати серед ночі під двері консульства і чекати там до 9:00 ранку. Тур мав закінчитись у Львові 16 червня о 9:00,натомість всі учасники туру постали перед ультиматумом або ж всі віддають свої паспорти на тиждень, і спокійно їдуть до призначеного місця, або ж чекають в Ужгороді до 9 ранку і прийома консула під консульством Республіки Словаччини.

- Гроші за понесені збитки (попередньо пасажирами були придбані квитки для переїзду зі Львова до місця проживання, втрата коштів із-за неявки туристів у відповідний час на роботу) компанія "Tango Travel" відмовилася компенсувати, не пояснюючи причини. Попередньо, компанія знала про необхідність збору закордонних паспортів ще до початку поїздки, але не повідомила туристам, зі слів Оксани Цалюпи "ми боялися, що туристи повтікають", тому вирішила поставити туристів перед фактом вже на кордоні, при поверненні додому. – обурюється ошукана тур фірмою.

Дивується Анна і діям правоохоронців, яких викликали на місце події:
-Близько 01:00 було викликану оперативну групу Ужгородської міліції, складено заяву з детальним викладенням даної ситуації, але на наступний день працівником міліції було повідомлено в телефонному режимі, одну із учасниць туру, що вони не бачать підстав для запровадження кримінальної чи адміністративної відповідальності. А як же, утримання пасажирів, проти їхньої волі в автобусі, дезінформація всіх учасників туру, внаслідок чого більшість із них зазнали матеріальних збитків, конфіскація особистих документів, недотримання умов договору: учасники даного туру мали прибути у Львів близько 9 ранку, натомість прибули близько 15:00 дня.

«Гречка» звернулась до туристичної фірми «Tango Travel», щоб отримати офіційні роз’яснення ситуації, що склалась. Проте, працівники фірми, вочевидь, погано обізнані із законодавством, попросили слати їм письмовий запит на поштову адресу, проігнорувавши ст.19 Закону України про доступ до публічної інформації. Мабуть, що у такий спосіб представники приватної фірми реалізували своє право не коментувати подію. Проте, якщо фірма виявить бажання, "Гречка" готова надати місце для відповіді.

Марта Луцька

 

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити