Суспільство

У Кіровограді громадська організація вимагає пільг від облради (ФОТО)

. 4481

Кіровоградська громадська організація, що донедавна була в фаворі у влади і працювала з нею в унісон, нині зіштовхнулася з цілою низкою проблем. Після втечі екс-президента Януковича, розсипалася піраміда - фонди-проекти-PR-вибори, яка була вибудована регіоналами області.

І якщо «Фонд розвитку Кіровоградщини», через який проходили мільйони коштів і яким нині займається прокуратура Кіровоградської області, зник, то громадська організація «Інформаційно-ресурсний центр», яка фактично була створена під «Партію регіонів», намагається зберегти статус «особливої» та «улюбленої» і зараз.

Днями на сторінках одного з кіровоградських інформаційних ресурсів, що має відношення до Олександра Шаталова(екс-перший застуаник голови Кіровоградської облради, екс-працівник адміністрації презижента В. Януковича), з’явилась стаття про те, що ГО «Інформаційно-ресурсний центр» може залишитися без пільг при оренді приміщень, що належать обласній раді.
У зв’язку з цим вчора, 18 червня, представники обласної влади зібрали журналістів та спробували прояснити ситуацію.

Зустрітися з журналістами прийшли: голова постійної комісії обласної ради з питань власності ефективного використання майна та приватизації Микола Корецький, начальник відділу обліку, відчуження та управління майном управління майном виконавчого апарату обласної ради Андрій Шепель, начальник комунального підприємства по управлінню будинками Кіровоградської обласної ради Тадеуш Шилюк. Завітала на прес-конференцію й Ірина Жарова, керівник ГО «Інформаційно-ресурсний центр».

Остання висловила свої претензії представникам влади та заявила, що представляє всі громадські об’єднання і що до ресурсного центру входить 90 громадських організацій, що об’єднують близько 5000 активних молодих людей області. Щоправда на запитання «Гречки» пані Ірина не змогла пригадати й десятка активних ГО, які б входили до структури організації. Натомість перелічила кілька відомих в місті та країні організації. Але чи дійсно всі вони мають відношення до «Інформаційно-ресурсного центру», невідомо.

Так, за словами Жарової, її організація активно співпрацює з такими ГО: «Флора», «Територія успіху», «Опора», «Серце матері», «Фонд розвитку Кіровоградщини», «Гуртом», «Анго» (Черкаси), «Народний контроль», «Взаємодія»(Компаніївський район).

Що ж до успішних проектів, керівник ГО виділила наступні: майданчик для воркауту, візитівки біля культурних пам'ятників міста, історичні лінії(наносили працівники дорожної служби за кошти міського бюджету), І-й та ІІ-й форуми «Кіровоград - креативне місто», «Мистецькі вихідні» та інші. Окрім того, відмічено було акцію «Мільйон чорнобривців».

Загалом, громадська організація, що активно реалізовувала спільні проекти з двома екс-головами Кіровоградської ОДА - Сергієм Ларіним та Андрієм Ніколаєнком, кілька років займала приміщення по вулиці Чміленка, сплачуючи 1 гривню за квадратний метр на місяць. З листопада 2013 року «особлива» ГО отримала ще одне приміщення по вулиці В’ячеслава Чорновола за тією ж вартістю - площею близько 200 метрів квадратних. Там, за задумом «попередників - регіоналів» мав розпочати свою роботу молодіжний центр. Додатково з обласного бюджету на ремонт приміщення, яке орендує «Інформаційно-ресурсний центр», виділили 275,9 тисяч гривень. У січні 2014 року ремонт було завершено, проте жодна з 90 заявлених організацій та з 5 тисяч їх членів, так і не перетнув порогу нового центру. Пів року приміщення в самому центрі міста стоїть без діла та не використовується за призначенням.

Натомість депутатська комісія прийняла рішення про продовження оренди обох приміщень до 30 квітня 2016 року. Проте пільг цього разу ГО не отримала та муситиме сплачувати близько 6 000 тисяч оренди вже з 30 червня цього року. Натомість керівник організації наполягає, що влада мусить надати пільги в орендній платі для її організації.

За словами Андрія Шепеля, з усіх громадських організацій, що мають статус обласних, лише близько 10 отримали в оренду приміщення, що належать обласній раді. На сьогодні пільгами користується лише «Інформаційно-ресурсний центр».

«Пільги з орендної плати надає виключно сесі обласної ради. 5 червня надійшло прохання від «Інформаційно-ресурсного центру» про пільги в оренді приміщень і я думаю, що депутатський корпус визначиться в цьому питанні на найближчому сесійному засіданні», - зазначив Шепель.

Фото Валерій Лебідь

Поширюйте

Коментуйте


Реклама