Мешканці селища Нового страйкують проти кіосків чи конкурентів? (ФОТО)

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 2283

 

На селищі Новому, що за Кіровоградом, черговий бунт. Мешканці та місцеві підприємці висловлюють протест проти встановлення в житлових масивах, тимчасових споруд, простіше кіосків.

 

Вони запевняють, що торгових точок на селищі предостатньо, а ці кіоски будуть черговою наживою для депутатів селищної ради, які разом зі своїми родичами чи знайомим поотримували дозволи на розміщення тимчасових споруд (ТС).

"Замість того, щоб розвивати інфраструктуру селища, вони за наш бюджет замовили Схему розміщення тимчасових споруд. Тепер вони дали дозволи навіть не на оренду земельних ділянок для кіосків - підприємці платитимуть лише податок на землю, тобто гроші від цих кіосків у селищний бюджет не йтимуть. Більше того, вони хочуть їх повстановлювати на клумбах, у парковій зоні, там де тих кіосків та магазинів безліч. А кому вони дали ці дозволи? Голова земельної комісії Клепацький вирішив надати собі дві тимчасові споруди в центрі селища Нового на клумбі (кожна по 30 квадратних метрів), секретар земельної комісії Прадунець взяв ділянку собі та родичам, депутат Дамаскін також не відстає та вирішив, що дружина та інші родичі повинні мати не тільки земельні ділянки під індивідуальне будівництво, будівництво гаражів, землю сільгосппризначення, а й тимчасові споруди. Якщо оглянути проекти рішень по тимчасовим спорудам, то зрозуміло, що практично всі депутати, їх родичі, а також друзі з усіх сіл, що розташовані поруч із селищем Новим та з міста Кіровограді будуть тепер займатись підприємницькою діяльністю в тимчасових спорудах" - говорить Алла Свінцицька.

Разом з тим, переповідають мешканці п'яти багатоповерхівок, які висловлюють супротив, щодо розміщення цих кіосків жодного громадського слухання не відбувалось, чи згодні з такою схемою місцеві ні в кого не питали. Натомість на деякі місця, де планується розмістити кіоски, можна було б перенести ігрові майданчики.

"Біля житлового будинку хочуть встановити. А діти у теніс під вірьовками для сушки білизни грають. Краще б столи тенісні на те місце перенесли. Навіть самі діти на зборах про це говорили" - зауважує пані Людмила.

У Новенській селищній раді говорять, що наразі бунт піднімають підприємці, які не бажають мати конкурентів. Серед мітингарів знайомі й родичі кількох місцевих підприємців. Запевняють, схемою передбачене розміщення кіосків лише у тих районах селища, де їх дійсно потребують.

"До нас зверталися мешканці з проханням встановити, наприклад, на кінцевій зупинці м'ясний кіоск, який є лише в центрі. Проти цього виступає підприємець, магазин якого знаходиться якраз навпроти. Так, кіоск доведеться поставити трохи на клумбу. Біля психіатричної лікарні просили на зупинці поставити. Значна частина ТС буде встановлена позаду ринку у центрі селища, деякі на самих автобусних зупинках та в місцях, де були точки прийому склотари, проти чого мешканці не виступають" - говорить заступник селищного голови Анатолій Лег.

Що ж до громадських слухань, то цим мають займатися депутати селищної ради, запевняє посадовець. Саме депутати повинні спілкуватися з мешканцями і лобіювати їх інтереси. Натомість депутати ніяких скарг під час розгляду питань розміщення кіосків не озвучували.

"Вони за ці громадські слухання говорять, бо вже немає більше за що зачепитися" - додає Анатолій Лег, пояснюючи таке обурення місцевих.

Разом з тим страйкарі натякають і на незаконність прийнятими сесією рішень на розміщення. Мовляв і сесію проводили за закритими дверима, і прокуратура визнала прийняті документи недійсними. У селищній раді пояснюють, що прокуратура дійсно побачила недоліки у Положенні про порядок розміщення ТС, проте вони незначні - невідповідність всеукраїнським положенням. Ці зміни внесли, незважаючи на те, що порушення виявили аж через півроку після опублікування документа, хоча його вивчити мали б у перші 10 днів після його прийняття.

Що ж до умов договору щодо встановлення кіосків, на який також нарікають співбесідники "Гречки", селищна рада знову поспішає розвіяти міфи. З підприємцями заключають угоди терміном до 20 років, а не до 45, на умовах оренди земельної ділянки (в межах 120 грн. за 30 кв.м на місяць), а не у користування з умовою оплати податку на землю.

Мешканці селища Нового побоюються не лише за те, що не врахують їхніх інтересів. Говорять, що ці кіоски можуть стати іще одним притоном для любителів випити й покурити.

"Понаставляюь цих кіосків і будуть там горілку розливати. Як, наприклад, центрі на ринку в одному із кіосків. Що там твориться вечорами? І ніяк закрити не можуть його вже років 10. Вони холодильниками обставилися, щоб не дуже їх видно було. А там горілка на розлив, поштучно сигарети продаються, траву продають" - розповідає Алла Свінцицька.


Світлана Дубина
Фото автора

 

Сподобалася стаття?

Коментарі  

 
+2 # мешканець с. Нового 27.06.2014, 23:49
нет, конечно Аллу Свинцицкую понять можно, кто хочет конкуренции? Но нужно говорить за себя, а не за людей живущих в пятиэтажках на конечке, так как ходить в центр поселка чтобы купить то что тебе нужно не очень удобно. И прежде чем обливать грязью депутатов нынешнего созыва, лучше бы Алла Свинцицкая рассказа сколько земли она взяла себе и своим родсвенникам будучи депутатом предыдущего созыва и что она сделала для людей поселка Нового, так как в то время ее слышно не было. Я конечно понимаю, что она отстаивает свои интересы, но не нужно приписывать всех жителей конечки. Я как житель одной из пятиэтажек не против чтобы на конечной остановке был тот же киоск по продаже мяса, допустим тех же цветов и чтобы я не шел в центр поселка купить свежие продукты.
Цитата
 
 
0 # Віктор 27.06.2014, 21:38
Самі обрали місцеву (селищну) раду? Самі!
До кого зараз претензії?
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити