Суспільство

День української мови минув?

. 1115

Вчора кіровоградці відсвяткували День української мови і писемності. Ще зранку ВО "Свобода" виставила свій намет, обвішаний різноманітними гаслами з підтримки рідної мови. Ближче до третьої політичні сили провели свій мітинг. Тримали гасла, вимахували прапорами і говорили в мегафон різноманітні правильні речі . "Гречка" ж чекала найцікавішого - заявленої прес-службою "Свободи" мистецької акції!

За останніми даними, акція мала розпочатися о 15.00. За день до того "Гречку" турбували колеги з інших інформвидань, які начебто мали інформацію про подібну акцію 8 листопада о 19 годині. Вже 9 листопада "Гречка" мала розмову з представниками правоохоронних органів, в яких була схожа інформація на 9 листопада. Очевидно, бракує в нашому місті чогось подібного. Так от: інформацію про якісь ще мистецькі акції було спростовано, але і о 15.00 очикувана подія теж не відбулася. Очевидно організатори (не зрозуміло, хто саме) так законспірувалися, що ніхто з бажаючих не помітив як вона відбулася.

Тим часом "свободівці" продовжували роздавати свою друковану продукцію, а на площу почали підтягуватися представники інших громадських об'єднань. Серед інших там були помічені представники таких організацій: УНП і УНМ, СІЧ і Пласт, НББ і Просвіта та просто ніким ще не загітовані до своїх лав студенти! Всього близько двох десятків людей. Правоохоронці, журналісти - додали ще пів десятка масовки.
Прочекавши з 20 хвилин хоч якогось мистецтва, всім присутнім нічого не лишалося, як долучитися до раздавання малинових книжечок "Зроби подарунок Україні - переходь на українську!" від громадського руху "Не Будь Байдужим!", що особливо потішило останніх, адже самих "небайдужих" було не більше п'яти чоловік.
З жартами і святковими привітаннями, спілкуванням з правоохоронцями, протягом якихось 30 хвилин тихо - мирно було роздано по над чотири сотні книжечок. Більшість з щастливчиків, які отримали в подарунок посібник з безболісного переходу на українську - російськомовні кіровоградці. І навіть якщо хоча б 30% з них задумається над тим, якою мовою вони говорять і 10% - таки перейдуть на українську - акцію, на думку її учасників, можна вважати вдалою.
Деякі з волонтерів шкодували за гарненькими книжечками, які потрапили у "вражі" руки, але як кажуть самі організатори - "тільки так ми зможемо розширити коло україномовних українців. Адже займатися поширенням просвітницької літератури серед "своїх" - марна справа".

"добровольці не комсомольці"

Ось так минуло святкування Дня української мови і писемності в Кіровограді. Будемо сподіватися, що разом з ним і українська мова для більшості кіровоградців стане повсякденною звичною мовою, а не лишень атрибутом свята.

Валерій Лебідь

Поширюйте

Коментуйте


Реклама