Кого призвуть на Кіровоградщині в третій хвилі мобілізації?

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 2888

21 липня 2014 року побачив світ указ N607 Президента України про проведення часткової мобілізації.
Це вже третя хвиля, яка триватиме 45 діб. Наразі люди викликаються повістками, перевіряється їх моральний стан, вони проходять медичний огляд, формуються команди, які будуть відправлені до навчального центру "Десна". Протягом 15 діб триватиме підготовка. Там військовослужбовці згадають всі навички, отримають потрібні знання і, далі вони доукомплектують військові частини до яких приписані.

При відборі тих, кого мобілізують перевага надаватиметься фахівцям потрібних військових спеціальностей, однак є потреба в людях, яким не потрібна особлива кваліфікація. Обиратимуть серед тих, хто проходив військову службу, або ті, хто з тих чи інших причин не служив, проте за станом здоров'я підлягає мобілізації для службі в армії. Строковиків, яким нині по 18 років мобілізувати не будуть. Так само не підлягатимуть мобілізації чоловіки, які мають на утриманні від 3 дітей. Щоправда тут є певна законодавча невідповідність. В законі про мобілізацію йдеться про наявність 5 і більше дітей, а от в Законі про Військовий обов'язок і військову службу мова йде про те, що підлягають звільненню з військової служби особи, які мають 3 -х і більше дітей.

"В такому випадку, згідно діючого законодавства, ми маємо одразу звільняти тих чоловіків, які мають 3-дітей. Тому під час проведення мобілізації ми намагатимемося на призивати осіб, які мають на своєму утриманні 3-х і більше дітей", - зазначив Ярослав Кучер.

Про те яких спеціалістів потребує військо сьогодні розповів заступник військового комісару.

"Є потреба спеціалістів зенітно-ракетних комплексів, потрібні механіки та водії БМП та танків, спеціалісти з артилерії", - зазначив Микола Ржепецький.

Чи будуть забезпечені всі кого призвуть в рамках третьої хвилі мобілізації розповів Ярослав Кучер.

"За першу - другу хвилю мобілізації забезпечення армії зросло в 2-3 рази. З'явилися кевларові каски, бронежилети та інше необхідне обладнання. Міністерству Оборони вдалося досягти цього спільно з громадськістю - громадськими організаціями, при підтримці волонтерами, соціально відповідального бізнесу", - зазначив військовий комісар

За словами Кучера, вже до кінця серпня Міністерство обіцяє закрити всі 100 % потреб з індивідуального захисту військовослужбовців в зоні АТО.

Пригадали під час прес-конференції і про 2 мільйона гривень, виділені 6 червня 2014 року Кіровоградською обласною радою на потреби батальйону територіальної оборони. Ці кошти також буде використано за призначенням найближчим часом. Як пояснив військовий комісар, основна проблема навіть не в затримці через тендерні процедури, Міністерство Оборони працює лише з однією фірмою, продукція якої сертифікована, того забезпечити потреби всіх військовиків одночасно ця фірма не може, черга Кіровоградщини наразі ще не підійшла.

"Загалом за кількістю мобілізованих Кіровоградська область не поступається іншим регіонам та пристойно представлена на рівні країни", - наголосив Ярослав Кучер.

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити