Суспільство

Топ екологічих проблем Кіровоградщини, які легко вирішити

. 3132

Для Кіровограда та області і цього літа залишаються актуальними екологічні проблеми минулих років.

Розглянути проблеми детальніше пропонують дописувачі сайту Природа і туризм у Кіровоградській області.

1. Масове зростання амброзії і відсутність боротьби з нею. Не дивлячись на те, що кожного року виділяються гроші на боротьбу з амброзією, вся боротьба зводиться до скошування в серпні, коли вона вже починає цвісти. Це скошування лише відсуває цвітіння на 1-2 тижні. За цей термін амброзія викидає нові суцвіття і дуже швидко знову зацвітає.

Ефективних методів боротьби всього 3:

Виривання рослини з коренем, яке краще проводити з квітня по червень, коли амброзія ще маленька і має неглибокий корінь. Це найефективніший, але трудомісткий спосіб.

Застосування пестицидів. Але в цьому випадку гине дуже багато інших рослин, у тому числі, корисних.

Використання рослин, які витісняють амброзію і не дають їй рости. Це теж ефективний спосіб, але він мало досліджений.

З серпня 2014 року по червень 2015 сайтом Nature.kr.ua будуть проводитися дослідження з виявлення рослин, які можуть легко витісняти амброзію з місць її произростания. Всі бажаючі можуть приєднатися до цього дослідження, написавши на e-mail naturekrua@gmail.com. Пізніше їм будуть вислані інструкції.

2. Каштанова мінуюча міль. Це бич для каштанів в останні кілька років, з яким ніхто не хоче боротися. Мало того, відповідальні служби і чиновники найчастіше навіть не знають точної причини ураження листя каштанів. Деякі нарікають на тлю, інші на забруднення грунту і повітря. А насправді, в листі кашатнов живуть гусениці мінуючої молі.

І способи боротьби з ними досить прості і дешеві:

Повне прибирання опалого листя восени, з вивезенням. Потім листя спалюється або компостується. Таким чином знищуються лялечки, які хочуть перезимувати.

Випуск комахи трихограми (Trichogramma evanescens), яке паразитує на гусеницях мінуючої молі та інших шкідливих комах. Гусениці дуже швидко гинуть. Вартість цього методу - 1 грн. на 4-10 дерев, при цьому випускається 20 тис. особин на 1 дерево.

 3. Відсутність поливу молодих дерев. Навесні і восени проводяться посадки саджанців різних дерев. Але в перші роки таким молодим деревам потрібен догляд, особливо полив у спекотні дні. Але цей полив майже ніколи не робиться, через що гине дуже багато саджанців. На деяких посадках до 80-90% саджанців гине.
 

4. Спалювання стерні після збирання зернових культур. Кожен рік одне і те ж: фермери спалюють стерню, завдаючи шкоди навколишньому середовищу. Забруднюється повітря, гинуть багато корисних комахи, рослини, птахи. А часто вогонь перекидається на посадки, луки, пасовища і ліси, бо полі не оре по периметру.

І навіть не дивлячись на заборону спалювання стерні, ніхто не отримує за це штрафи або стягнення. Найчастіше причиною називають самозаймання. Але чомусь самозаймання трапляються тільки після збирання врожаю.

Існує й багато інших серйозних еко-проблем: звалища, забруднення річок і водойм, сміття в місцях відпочинку, загрязенені атмосфери з підприємств. Але описані 4 проблеми не складно побороти, якщо підійти до цього відповідально.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама