Суспільство

Голодомор таки був (ФОТО)

. 1017

 В Кіровограді відбулося вшанування жертв голодомору та комуністичних репресій. В заході взяли участь представники громади міста, організацій та політичних партій. Всього близько 400 чоловік.

Як розповіли нам учасники акції, політичні сили домовилися між собою про те, щоб не перетворювати вшанування померлих в піар-акцію своїх партій і "виставити" по одному партійному прапору. Єдині з ким домовитися не вдалося - Кіровоградський осередок ВО "Свобода".


Громадська організація політичної партії "Фронт Змін" організувала молебен - домовилася з представниками духовенства, довезла хор і деяких священослужителів на місце останнього. Загалом, представники Української Автокефальної церкви, УАПЦ КП, Греко-католицької і католицької вшанували цей захід. Представники Батьківщини, Фронту Змін, УНП та іншіх партій зрештою вирішили не діставати прапори взагалі. Очевидно, не той це привід. Свобода в черговий раз попіарилася.

Від влади були заступники. Коли раніше губернатори бігла навипередки -то теперішній Сергій Ларін проігнорував(кажуть - пішов у відпустку) вшанування померлих від голоду.

Після покладання вінків, встановлення свічок і хвилини мовчання мав розпочатися молебен. Було домовлено з управлінням внутрішньої політики, що світло не вимкнуть і навіть зроблять оголошення про молебен.

Світло лишили, а оголошення зробити забули. Священослужителі вчасно зорієнтувалися і розпочали.

Молебен тривав не довго, але все було чітко і лаконічно. По завершенню слово взяв владика Марк. У своїй промові він сказав мало не все, що можна було сказати. Торкнувся причин і наслідків, винних і не покараних у злочинах проти людства. З останніми словами священника світло згасло. Мітинг - реквієм завершився на логічній крапці. Можливо, хтось не встиг розповісти про свою партію, або про своє ставлення до Голодомору, але то було би зайвим, адже важко щось додати після того, коли все сказано.

 

Валерій Лебідь

Поширюйте

Коментуйте


Реклама