Суспільство

Що думають про очищення Майдану українці?

. 2540

Топ-темою останніх днів стала спроба київських комунальників прибрати Майдан Незалежності від наметів і сутички, які відбулись в наслідок даної ініціативи. Вже вчора Рада сотників Майдану вирішила звільнили вулицю Хрещатик від наметів і відкрити її для руху машин. Просто зараз на Майдані триває толока: кияни і комунальники очищують центр Києва від барикад. Проте, домовленості з мешканцями наметового містечка вкрай хиткі. Раніше вони наголошували, що не дадуть провести у центрі столиці парад до Дня Незалежності. Як поставилися до цих подій пересічні українці «Гречка» дізнавалася у соцмережі «Фейсбук».

«- "Влада зносить Майдан!"
- "Порошенко розганяє Майдан",
- "Комунальники прибирають Майдан",
- "Менти ліквідовують Майдан!"
- "Срочная мабілізация!"
Почну з кінця цієї ранковоï істерики в фб.
Терміново хочете мобілізуватись кудись? Знайдіть найближчий до Вас військомат і вперед, а в центрі справляться без Вас. Хто справиться? Сподіваюсь, менти, комунальники, Порошенко і влада.
Для тих, хто в танку (чит. на дивані): Майдан зараз розігнати неможливо, бо Майдан або воює на передовій на Донбасі, або розганяє "Майдан"!
Мучить ностальгія за тим часом, коли вигук "Всі на Майдан!", збирав сотні тисяч людей? Коли всі були, як одне ціле? Коли були ще живі? Коли не було... До речі, про живих...
Сподіваюсь, новенькі бронежилети, каски та шоломи тих, кого сьогодні "розженуть", ми хутко доставимо нашим героям на передову!» - пише у Фейсбуці журналістка, активна учасниця Євромайдану Лідія Паньків.

Активна учасниця Євромайдану, співачка Руслана також висловила свою думку стосовно нинішніх «майданівців: «Моя думка щодо Майдану, який ми спостерігаємо зараз.

1. Багато з людей, які зараз перебувають на Майдані Незалежності, до МАЙДАНУ не мають ніякого стосунку, і мають покинути це місце. Так вважаю особисто я.

2. Люди, які є МАЙДАНОМ, і ще досі "стоять" на Майдані Незалежності, а не перебувають в зоні АТО, не готують країну до "шокової" зими, не працюють, щоб протистояти агресії, не годують свої сім'ї і свою державу, але самі є "утриманцями", не генерують нових ініціатив, - ці люди мають самі прийняти для себе рішення, де вони зараз потрібніші. І ми маємо допомогти їм себе "знайти".

3. "Переформатування" має відбутись за ініціативою МАЙДАНУ, а не влади. І в першу чергу свою визначальну думку мають сказати кияни, які є фундаментом і джерелом існування МАЙДАНУ.

4. МАЙДАН не можна розігнати і не можна розганяти.

5. МАЙДАН не можна привласнити і не треба ним спекулювати.

Більшість рішень на Майдані ми приймали всенародним Віче.
5 сотень людей - це не Віче, це вотум недовіри, виражений киянами тим, хто називає себе Майданом сьогодні.

Ще раз повторюю, це - моя особиста думка.

Долю наметів, барикад, сцени мають вирішити кияни. І їх думка має бути беззаперечною.

Долю МАЙДАНУ мають вирішити всі українці, які стояли, приїжджали, підтримували, захищали і надихали Україну до іншого майбутнього. Формат МАЙДАНУ має бути форматом ДІЄВОЇ СИЛИ і НАРОДОВЛАДДЯ. І такому МАЙДАНУ не можна зникати. Ми маємо цю форму віднайти якнайшвидше. І не дати згаснути полум'ю народної віри.

Всьому (і всім), хто МАЙДАН дискредитує, використовує, робить тягарем, атавізмом або потугою, ми маємо дати швидку і точну оцінку і відділити зерно від полови. І робити це треба негайно».

Мустафа Наєм, який одним із перших вийшов на Майдан у листопаді 2013, також скептично ставиться до нинішніх мешканців наметового містечка: «Утверждать, что в центре Киева продолжается Майдан - это все равно что называть Игоря Гиркина ополченцем, российские войска - миротворцами, а Виктора Януковича - легитимными президентом. И то и другое ложь и манипуляция, не имеющая ничего общего с реальностью. Прикрываться тем, что мол, разгонят и не дадут собраться, абсурдно и глупо. Надо будет, выйдут. Если вышли во время Виктора Януковича, не вижу ничего невозможного при Петре Порошенко. Майдан был, есть и останется в головах. Его материальным воплощением может быть что угодно - реформы, победа на Востоке, поддержка ребят на фронте, - но только не кучка пьянствующих и агрессивных безработных, засевших в палатках в центре столицы».

Нардеп-свободівець Олександр Аронець, також переконує, що ті, хто був на майдані взимку нині в зоні АТО.

«Дивують відгуки людей, які проти очищення Майдану Незалежності в Києві.
Може ви осліпли, люди, але Майдан перемістився на Донбас. А в Києві залишився мотлох і сміття.
P.S. Ви сумніваєтесь, що в разі потреби ми знову зберемо Майдан? Тоді згадайте часи, коли Янукович розігнав Майдан, люди зібрались на Михайлівській, а згодом знову повернулись власне на Майдан!
Все буде».

«Якщо всі говорять про очищення Майдану, я накидав пару ідей, що можна було би зробити на цьому місці. Був днями в Берліні та Освенцимі, які є зразками музеїфікації пам'яті про злочини проти людяності» - пише журналіст Сергій Лещенко і дає посилання на свою статтю.

А от Сергій Льовочкін, екс-очільник адміністрації Януковича, а нині на пару з Сергієм Ларіним засновник партії «ПРУ» проти розгону.

«Я завжди був противником силового розчищення Майдану. І в листопаді 2013, і зараз я кажу - з людьми треба домовлятися» написав він у своєму Твітері.

Київські події обговорюють і кіровоградці у групі «Про Кіровоград» у Фейсбуці. Чи не одноголосно підтримують очищення Майдану. Проте, щодо методів «розгону» версії різні. Сходяться на тому, що ніхто не хоче кровопролиття.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама