Кіровоград: припаркуватись у сквері "Дружба" стане неможливо

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1461

Нещодавно на сторінках «Гречки» було опубліковано матеріал “Кіровоградські ДАІшники вперто не помічають порушників ПДР” з приводу дотримання водіями Правил дорожнього руху України (правил паркування, зупинки та стоянки автомобілів) та реагування працівників ДАІ на ці порушення ПДР. Працівники ДАІ дали пораталу офіційні роз’яснення. Подаємо їх без змін.

«Автором статті згадується поняття “газон”. Дійсно, відповідно до вимог ПДР України: - “Газон - ділянка однорідної території із дерновим покривом, який штучно створюється шляхом посіву і вирощування дерноутворювальних трав (переважно багаторічних злаків) або одернування”.

Одночасно, згідно з вимогами п. 15.10 (є) Правил дорожнього руху України, стоянка на газонах забороняється.

Працівники УДАІ УМВС України відреагували на критику на свою адресу у зазначеній статті та провели перевірку, викладених у ній фактів.

Обстеженням встановлено, що на території між Апеляційним судом Кіровоградської області та Прокуратурою Кіровоградської області, де паркуються транспортні засоби (як видно із публікації), - відсутній газон, а лише місцями є залишки зелених насаджень, тому під поняття “газон” така ділянка не підпадає.

У ході проведеної перевірки встановлено, що за останні три роки на вищевказаній ділянці штучне створення шляхом посіву і вирощування деревно-утворюючих трав узагалі не виконувалось.

Відповідно водії транспортних засобів, які паркуються у сквері “Дружба”, не порушують правила дорожнього руху та не підлягають притягненню до адміністративної відповідальності за ст. 122 КУпАП.

Отже, інформація в статті “Кіровоградські Даішники вперто не помічають порушників ПДР”, опублікованій на сторінках інформаційного інтернет-порталу Кіровоградщини – «Гречка» не зовсім об’єктивна, адже факти порушень, котрі висвітлені у ній, не належать до компетенції органів Державтоінспекції.

Згідно з рішенням виконавчого комітету Кіровоградської міської ради від 2007 року зазначена ділянка є парковою зоною. Згідно з вимогами ст. 152 КУпАП «Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.»

Контроль, що передбачений санкціями зазначеної статі КУпАП, відноситься до компетенції спеціалізованої інспекції органів місцевого самоврядування. До завдань такої інспекції відноситься: здійснення контролю за виконанням відповідними підприємствами, установами, організаціями рішень міської ради та її виконкому, розпоряджень міського голови з питань підтримання належного санітарного стану і благоустрою міста, передбачених Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", Правил благоустрою м. Кіровограда та вжиття в установленому порядку заходів щодо порушників вимог статті 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, складання протоколів про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 152, 175-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, передає їх у відповідні органи, які згідно з чинним законодавством України, наділені правом розглядати ці справи.

У свою чергу Державтоінспекцією підготовлено інформацію до органів місцевого самоврядування стосовно встановлення пристроїв, які унеможливлювали б заїзд транспортних засобів до скверу “Дружби”.

Хочемо звернути увагу, що у разі допущення водіями порушень правил паркування транспортних засобів (п. 15.10 (є) ПДР України), Державтоінспекцією будуть вживатись заходи реагування щодо притягнення порушників до адміністративної відповідальності згідно з вимогами чинного законодавства.»

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити