Суспільство

Останній бій кіровоградського ротного Майстерюка

. 16554


Спілкуючись з людьми, які були знайомі з командиром роти територіальної оборони підполковником Романом Майстерюком, зрозумів, що цей офіцер був викуваний з металу. А ще він був справжнім професіоналом військової справи, завжди першим йшов у бій і по-батьківськи турбувався про підлеглих.
Ці якості чоловічого характеру Роман Майстерюк сповна виявив в останньому бою, коли ціною власного життя врятував своїх бійців, що потрапили в підступну ворожу засідку.

…Відслуживши строкову в Чехословаччині, Роман твердо вирішив стати офіцером. Часи тоді були важкі - крах Радянського Союзу, скорочення багатьох військових училищ. Тож спочатку йому довелося навчатися у Прибалтиці, згодом - у Ленінграді, а випускатися у Дніпропетровську. А далі - офіцерська служба в різних гарнізонах України. По закінченні Військового гуманітарного інституту Національної академії оборони України офіцер прибув у Кіровоград на посаду заступника командира 50-го окремого навчального загону спеціального призначення з виховної роботи. Скрізь його супроводжувала дружина Ірина, яка тоді проходила службу за контрактом у підрозділі зв’язку.
- Із Романом я познайомився років п’ятнадцять тому. Він був патріотом, справжнім офіцером та дуже порядною людиною з активною життєвою позицією, - каже його товариш, заступник начальника Кіровоградського гарнізону по роботі з особовим складом підполковник Олег Молчанов. - Ми втратили великого друга, ми втратили велику людину.

А ще в Романа Андрійовича було незвичне захоплення - пропагувати військову службу. Він кілька років поспіль був незмінним ведучим телепрограми «Армія» на місцевому телебаченні. Через нестандартний підхід та креативну подачу матеріалу його телепроект був доволі популярний.
…Із початком проголошеної у країні першої хвилі часткової мобілізації Роман Майстерюк, як і сотні патріотів України, вирушив до військового комісаріату. Знаючи про відмінну підготовку офіцера, йому запропонували очолити стрілецьку роту одного з кіровоградських батальйонів територіальної оборони. Він без вагань відповів: «Згоден!»

Того ранку рота отримала наказ зайняти блокпост поблизу міста Дзержинськ. За даними розвідки, об’єкт залишили терористи. Бойові товариші згадують, що при під’їзді до блокпоста ротний був дуже стурбований. У минулому офіцер спецпризначення, він відчував засідку шкірою, однак… Пропустивши першу БМП, в якій їхав заступник командира батальйону по роботі з особовим складом підполковник Марат С., терористи відкрили шквальний вогонь по другій, де знаходився майор Майстерюк. Вогонь не вщухав ані на мить. Ротний віддав наказ зайняти кругову оборону, а сам, щоб врятувати відрізаних від основних сил товаришів, вирвався вперед. Підбита бойова машина палала на дорозі, а екіпаж продовжував оборонятися. Роман миттєво скерував дії механіка-водія, і «броня» відрізала своїм корпусом екіпаж від наступаючих терористів. Однак підступна кулеметна черга вдарила в плиту бронежилета та розвернула його, а інша прошила бік майора.
Це були останні хвилини життя офіцера, ще одного українського героя. Він загинув, але встиг врятувати бойових товаришів.

У тому бою сили були нерівні. Однак злість за смерть ротного додала бійцям мужності, тож терористи з великими втратами змушені були відійти. За кілька хвилин синьо-жовтий прапор замайорів на флагштоку блокпоста. Наказ виконано!

За виявлені мужність та героїзм майору Роману Майстерюку присвоєно чергове військове звання «підполковник» - посмертно.

Довідка "Гречки".
Майстерюк Роман Андрійович Кіровоградська область.

Майор, командир роти 34-го батальйону територіальної оборони (Кіровоград-2), в/ч В5509. Залишилась дружина і 20-річний син.

21 липня 2014 Загинув на блокпосту під Горлівкою Донецької області під час виконання бойового завдання.

Валентин ШЕВЧЕНКО,
Військовий журналіст

Поширюйте

Коментуйте


Реклама