Бiльше пiвмiльйoнa жителів Кіровоградщини цього року зареєстрували аккаунти у російських соцмережах?

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1234

 

За даними Пошуку по блогах Яндекса, до літа 2014 у ВКонтакте, Однокласниках, Фейсбуці і Твіттері було зареєстровано більше 40 мільйонів акаунтів українців, повідомляє прес-служба Компанії "Яндекс- Україна". Найбільше аккаунтів мешканці Кіровоградщини зареєстрували у російських соцмережах Вконтакте та Одноклассниках.

Близько 370 тисяч акаунтів у ВКонтакте належить жителям Кіровоградської області.

За цим показником вона 23-тя серед 25 областей країни. Проникнення соцмережі ВКонтакте (тобто відношення аудиторії сервісу до чисельності населення) становить в Кіровоградській області 37%. Таким чином, на кожних трьох жителів області припадає трохи більше одного акаунта у ВКонтакте. Це не найвищий показник - наприклад, у Львівській та Дніпропетровській областях число акаунтів в цій соцмережі наближається до чисельності населення (за офіційними даними), а в Києві та Київській області навіть перевищує її.

 

Більше половини кіровоградців, зареєстрованих у ВКонтакте, - це люди до 25 років.

Віковий склад користувачів ВКонтакте з Кіровоградської області:

до 16 років - 18%
16-25 років - 44%
26-35 років - 23%
36-45 років - 9%
46-55 років - 4%
56-65 років - 1%
66 років і старше - 1%

Серед кіровоградців, які вказали у ВКонтакте свою стать, більше чоловіків, ніж жінок - 62% і 38% відповідно. У порівнянні з Україною в цілому кіровоградський ВКонтакте помітно "перекошений" убік чоловіків - в середньому по країні це співвідношення становить 55% чоловіків проти 45% жінок. Приблизно в шостій частині акаунтів з Кіровоградської області пол взагалі не вказаний.

В Одноклассниках кіровоградці зареєстрували майже 172 тисячі акаунтів. За цим показником область займає 19-е місце в Україні. По проникненню Однокласників вона на 17-му місці - 17%.

Найбільше кіровоградських користувачів Однокласників припадає на вікову групу 26-35 років. Для порівняння, у ВКонтакте найбільша вікова група - 16-25 років. На Кіровоградщині аудиторія Однокласників в цілому старше, ніж аудиторія ВКонтакте. Якщо в першій соцмережі користувачі старше 35 років складають 41%, то в другій - всього 15%.

Віковий склад користувачів Однокласників з Кіровоградської області:

до 16 років - 9%
16-25 років - 21%
26-35 років - 29%
36-45 років - 22%
46-55 років - 13%
56-65 років - 5%
66 років і старше - 1%

На відміну від ВКонтакте, Однокласниками в Кіровоградській області користується більше жінок, ніж чоловіків - 53% і 47% відповідно. Зате серед юних відвідувачів Однокласників (до 15 років включно) трохи більше хлопчиків, ніж дівчаток.

За кількістю користувачів Фейсбуку Кіровоградська область тільки 19-я в Україні - майже 13 тисяч акаунтів. Проникнення Фейсбуку тут невелике - трохи більше відсотка.

Як і у ВКонтакте, в кіровоградському Фейсбуці більше чоловіків, ніж жінок. На їх частку припадає 51% акаунтів, а на частку жінок - 49%. Цікаво, що по країні в цілому ситуація протилежна: українок у Фейсбуці більше.

Зараз в Твіттері налічується трохи більше 3 тисяч акаунтів жителів Запоріжжя і області. За цим показником область знову 19-я в країні. В Твіттері люди не вказують свою стать. Проте як мінімум для 40% акаунтів кіровоградців підлогу можна з високим ступенем точності визначити за допомогою лінгвістичних алгоритмів - по імені та прізвища. Серед цих користувачів більше чоловіків - 57%. Відповідно, жіночих акаунтів - 43%.

Використання Твіттера сильно змінилося під час Евромайдана. Якщо до листопада 2013 кожен місяць в Україні з'являлося 6-7 тисяч нових твіттер-акаунтів, то в грудня 2013 року було зареєстровано 16 тисяч акаунтів, а в січні 2014-го - майже 55 тисяч.

Два роки тому українці залишали в середньому близько 90 тисяч твітів щодня. За період Евромайдана це число виросло до 130 тисяч твітів на день. Рекордним за кількістю твітів стало 22 лютого 2014 - в ту суботу українські користувачі залишили майже 240 тисяч твітів.

Середня довжина твіти українською мовою становить 97 символів, а російською - 75 символів. Під час Евромайдана середня довжина твіту російською мовою майже не змінилася, а от твіти на українському стали ще довшими - 105 символів.

 

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити