Створено Службу фінасових розслідувань

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 973

Кіровоградська ОДПІ звертає увагу платників на те, що Кабінетом Міністрів України схвалено законопроект "Про основи запобігання та боротьби з економічними правопорушеннями" в основу якого покладено створення Служби фінансових розслідувань, пріоритетними завданнями якої стане, перш за все, компенсація завданих економічних збитків фізичним, юридичним особам та державі, а також протидія злочинам в економічній сфері.
Варто зазначити, що Служба фінансових розслідувань створюється на базі кращих європейських аналогів – Німеччини, Британії, Швеції, Австрії, Польщі, Грузії та США та має з'явитися у вересні цього року – після всеукраїнських громадських обговорень.

Новоствореній службі передадуть, зокрема, функції податкового, митного контролю згідно з Податковим та Митним кодексами.

Планується, що нова Служба підпорядковуватиметься Кабінету Міністрів України та один раз на рік звітуватиме перед Верховною Радою України. Голова служби призначається на 6 років рішенням Кабінету Міністрів за поданням прем'єр-міністра. При цьому особа не може обіймати посаду більше ніж два терміни поспіль.

Пріоритетним завданням даного відомства стане, перш за все, компенсація завданих економічних збитків фізичним особам, юридичним особам та державі шляхом застосовування заходів з ліквідації схем легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом.

Даний орган буде займатися оперативно-розшуковою діяльністю, а також досудовим розслідуванням у межах компетенції, здійснювати розшук осіб, які переховуються від слідства та суду.
При цьому, всі кримінальні справи, за якими наразі ведуться досудові розслідування, в день набрання законом чинності, будуть передані Службі фінансових розслідувань.

Тому, обговорення концепції створення Служби фінансових розслідувань України має всенародний масштаб. Всі пропозиції, зауваження, ідеї щодо її діяльності висловлюють представники бізнесу та громадськості на спеціально запроваджених семінарах та зустрічах, більшість яких ляже в основу майбутнього законопроекту.

Прес-служба Кіровоградської ОДПІ

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити