Яка відповідальність загрожує за порушення виборчого законодавства?

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1133

Працівники міліції нагадують про відповідальність за порушення виборчого законодавства
28 серпня поточного року в державі розпочалась передвиборна кампанія, а 26 жовтня 2014 року відбудуться позачергові вибори народних депутатів України.

Відповідно до Закону України "Про вибори народних депутатів України" 30 вересня 2014 року Центральна виборча комісія закінчила процедуру реєстрації кандидатів у народні депутати України, а 1 жовтня 2014 року офіційно розпочалася передвиборна агітація.

У зв’язку з цим працівники міліції закликають усіх учасників виборчого процесу не порушувати закон.
Так, згідно із ст. 2 (Загальне виборче право) Закону України "Про вибори народних депутатів України" громадяни України, які мають право голосу, можуть брати участь у проведенні передвиборної агітації.
Поряд з цим, у відповідності із ст. 74 (Обмеження щодо ведення передвиборної агітації) Закону України "Про вибори народних депутатів України" участь у передвиборній агітації забороняється:
- іноземцям та особам без громадянства, у тому числі через журналістську діяльність чи у формі участі у концертах, виставах, спортивних змаганнях, інших публічних заходах, що проводяться на підтримку чи за підтримки партії – суб’єкта виборчого процесу чи кандидата у депутати;
- органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування, правоохоронним органам і судам;
- членам виборчих комісій протягом строку їх повноважень у відповідних виборчих комісіях.
Також, виходячи із положення ст. 2 Закону України "Про вибори народних депутатів України" залучення неповнолітніх до ведення передвиборної агітації не дозволяється.
Відповідальність за порушення обмежень щодо ведення передвиборної агітації передбачена ст. 212-10 КУпАП.
Здійснення передвиборної агітації особою, участь якої у передвиборній агітації заборонена законом, проведення передвиборної агітації поза строками, встановленими законом чи в місцях, що заборонені законом, здійснення передвиборної агітації у формах і засобами, що суперечать Конституції або законам України, або інше порушення встановлених законом обмежень щодо ведення передвиборної агітації -
тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п’ятдесяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Працівники міліції звертаються до активістів громадських організацій, журналістів та усіх жителів області з проханням повідомляти про будь-які факти порушень виборчого законодавства правоохоронні органи.
УГБ УМВС України в Кіровоградській області

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити