У Москві затримали чотирьох робітників за використання жовтої та синьої тирси (ФОТО)

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1363

Учора ЗМІ повідомили про затримання чотирьох робітників та їх директора за те, що вони посипали напис «Москва» на Моховій вулиці тирсою синього та помаранчевого кольору. За словами затриманих, на складі не було інших фарб.

Інцидент стався вранці 12 жовтня. Працівники ТОВ «Інженерні системи» викладали тирсою напис «Москва» на газоні біля Будинку Пашкова. До них підійшли співробітники Федеральної служби охорони і зробили зауваження про те, що колір тирси збігається з кольорами прапора України. Після цього вони викликали директора фірми, яка виконувала роботи, а потім і поліцейських. Робітників і директора доставили у відділення поліції, де вони написали пояснювальну.

За словами начальника «Інженерних систем» Павла Турне, напис не ніс в собі політичного підгрунтя. «Нас підганяли строки, і вирішили використовувати фарби, які є в наявності», - сказав він. Також директор упевнений, що жовтий колір був скоріше помаранчевим.

Всі затримані відпущені. Напис «Москва» вже очистили від тирси жовтого кольору.
У серпні цього року робітники пофарбували в синій і жовтий кольори вишку лінії електропередачі. Пізніше вони заявили, що це «корпоративні кольори» ТОВ «Електродинаміка», і нічого спільного з Україною вони не мають.

Довідка «Гречки» Збудований лишень за два роки - з 1784 по 1786 рік - будинок Пашкова є не тільки блискучим зразком російського зодчества, але і значущим архітектурним пам'ятником своєї епохи. Будинок Пашкова відкриває чудову панораму Мохової вулиці з боку Боровицької площі. Яскраво біла будівля, піднесена на високий цоколь, побудована за класичним тричастинним принципом: центральний корпус з бельведером і портиком об'єднаний одноповерховими галереями з бічними флігелями. Цілісність структури підкреслена єдиним сюжетом декору, яким однаковою мірою насичені всі обсяги композиції головного будинку.

Практично до самого кінця XVIII століття маєток на Ваганьковському пагорбі переходив з рук в руки, і нарешті, у 1784 році багатющий поміщик, син Астраханського генерал-губернатора П. Є. Пашков придбав цю ділянку, де запланував будівництво садиби. Авторство цієї чудової споруди довго не було достовірно встановлено, свого часу воно приписувалося архітектору М. Ф. Казакову й французу Леграну. Лише в середині ХХ століття були виявлені документи, які переконливо довели, що Будинок Пашкова був зведений за проектом великого російського зодчого В. І. Баженова.

Спадкоємці Пашкова на початку ХIХ століття продали будинок Московському університету, а з 1861 року будівля належала Румянцевському музею. Після революції в ньому розмістився відділ рідкісних рукописів Публічної бібліотеки СРСР ім. В. І. Леніна, що відкрився в 1921 р. Сьогодні Будинок Пашкова входить до комплексу будівель Російської державної бібліотеки. В даний час в ньому розташовані нотно-музичний відділ і відділ рукописів, які відкрилися для відвідувачів в 2009 році після завершення 20-ти річної реконструкції садиби.

Підготував Олег БАЗАК

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити