Суспільство

"Звільнити Максима Кушніра!"

. 1067

14 січня в Кіровограді пройшов пікет на підтримку музиканта і громадського діяча Максима Кушніра. Максима чотири доби тому заарештували правоохоронці і з того часу про його долю практично нічого невідомо. Пікетуючі пов’язують затримання з хвилею арештів учасників Всеукраїнського об’єднання «Тризуб», членом якого був Максим. Правоохоронці ж впевнені – було адміністративне порушення.
Про зникнення чоловіка Поліна Кушнір почула від колег по роботі. 11 січня Максим під час 20-хвилинної перерви вийшов з роботи випити кави і не повернувся. Колеги відразу почали пошуки і з’ясували, що Максим заходив до магазину і вийшов з нього. Але на роботі вже не з’явився.Почали телефонувати до міліції, у швидку допомогу, в лікарню. Без результатів.

Поліна і Ярина Кушнір
Про те, що Максим затриманий правоохоронними органами і знаходиться в ізоляторі тимчасового утримання, дружина дізналася з неофіційних джерел - офіційно про факт затримання рідним не повідомили.

"ІТТ каже, йдіть в ОБОП, його ОБОП затримав, ОБОП каже, ми нічого не знаємо. Навіть якщо затримували когось, вся інформація на ІТТ. Побачити його я не можу, ніхто не дозволяє" - розповідає Поліна КушнірГеоргій Волков


Правда на пікеті 14 січня начальник відділу громадської безпеки УМВС в області Георгій Волков заявив протилежне: «По закону мы обязаны сообщить в первый же день – ми это сделали». На що Поліна Кушнір лише розвела руками: «Може в нього є ще якась дружина, мені нічого ніхто не повідомляв…»

Юрій Усатенко, адвокат Максима Кушніра переконаний, що в цій справі має місце ціла низка порушень: «В любом случае, нарушение. Потому что его искали. Во всяком случае найти не сразу смогли. По моему мнению, не сообщая информацию где он и как содержится, его возможно прятали. Адвокату вдалося зустрітися з Максимом тільки 13 січня. Але жодних матеріалів по справі Максима йому так і не надали.
Дізнатись про затримання Максима Кушніра від офіційних осіб вдалося лиш на пікеті, під стінами Кіровоградської облдержадміністрації та Управління УМВС області. Але в чому суть порушення, пікетуючі так і не дізналися.
Олег Вітюгов

Олег Вітюгов, заступник начальника УМВС у Кіровоградській області та заступник голови Кіровоградської ОДА Богдан Андрющенко заявили, що Максим був арештований за дрібне хуліганство і відбуває адміністративний арешт. 16 січня буде звільнений.

Пікетуючі ж затримання Максима називають політичними репресіями і позв’язують арешт з відпрацюванням правоохоронними органами справ, пов’язаних з Всеукраїнським об’єднанням «Тризуб», а також вибухами поблизу приміщень правоохоронних органів, які пролунали в день приїзду В. Януковича до Кіровограда влітку 2010 року.

Зоя Лебідь


Поширюйте

Коментуйте


Реклама