На Кіровоградщині бюджетників переходити на неповний робочий день (ФОТОФАКТ)

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 7532

В Світлопільському Палаці Культури, що в м. Олександрія, працівників просять писати заяви на менші ставки, пояснюючи це тим, що в бюджеті не вистачає коштів на виплату зарплат. Таку інформацію повідомили «Гречці» читачі.

 

«Нещодавно керівництво змусило весь колектив ПК Світлопільський написати заяви з проханням зменшити кожному члену колектива навантаження до 0.75 %, пояснюючи свої дії начебто тим, що в бюджеті не вистачає грошей для виплати заробітної плати. Зразок заяви, люб`язно наданої керівництвом, містить ряд юридичних помилок, як то - відсутність підстави, тобто причин такого прохання. Враховуючи те, що нещодавно весь колектив ПК примусово вже йшов у відпустку на два тижні за свій рахунок, виникає підозра щодо законності таких дій» - написала Юлія.

Наскільки законно керівництво палац культури переводить працівників на менші години роботи, «Гречка» поцікавилась в обласному департаменті культури, туризму та культурної спадщини.

«Дійсно люди пишуть заяви про переведення на меншу ставку через те, що не вистачає коштів у міському бюджеті, зокрема у видатковій частині на соціальну сферу. Але міська влада згідно законів про місцеве самоврядування має право сама приймати рішення по комунальній власності та по фінансуванню. Кожного року на міста і райони раніше приходили з державного бюджету дотації на вирівнювання. За рахунок цих коштів збільшувались видатки на соціальну сферу, бо до кінця року коштів у міських бюджетах не вистачає, і таким чином ось ця нестача у виплаті зарплат працівникам культури, охорони здоров'я та освіти компенсувалась і жодних заяв на менші ставки ніхто не писав, - пояснює Олена Олійник, начальник управління розвитку культури, мистецтв та фінансового забезпечення. - Як пояснили мені в департаменті фінансів ОДА, міська влада діючи в такому напрямку, виконує п.13 доручення Прем'єр-міністра України до Закону України від 15 липня 2014 #1622 "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік". П.13 звучить так: "керівникам обласних, міських адміністрацій з метою безумовного забезпечення потреб у коштах на оплату праці працівників бюджетних установ, що фінансуються за рахунок місцевих бюджетів, та недопущення виникнення поточної кредиторської заборгованості таких оплат, вжити заходів щодо оптимізації штатної чисельності працівників, надання працівникам відпусток без збереження заробітної плати, становлення для працівників режииму роботи на умовах неповного робочого часу, зменшення або скасування стимулюючих виплат, підвищень посадових окладів, зменшення надбавок і доплат".

Олександрійська міська рада вирішила, щоб взагалі не звільняти людей, домовитися з ними, аби вони частково, лише на 1 місяць написали заяви про переведення на менші ставки. У мене дані, що з 1.10 у Світловільському ПК про перехід на ставку 0,75 написала заяву 1 людина, а з 19.11 на ставку 0,5 написала 21 людина. Я хочу ще зазначити, що Олександрія та Світловодськ завжди були складні міста по наповненню бюджетів і фінансовій забезпеченості видатків соціальної сфери».

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити