Більшість молодих українців хочуть емігрувати до Європи

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 2328

Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua Бльшість молодих кіровоградців хочуть емігрувати до ЄвропиТотальна більшість (91%) висококваліфікованих фахівців з вищою освітою думають про роботу за кордоном, оскільки українську молодь не влаштовує економічна та політична ситуація в країні. І мова не лише про студентів – 30-річні фахівці висловлюють серйозні наміри шукати роботу за кордоном, у першу чергу, в країнах Європи, США та Канаді. Такі дані було отримано в результаті опитування, проведеного міжнародним кадровим порталом hh.ua в листопаді 2012 року.

Майже половина респондентів (48%) відповіла, що має серйозні наміри виїхати з України. 43% опитаних зізналися, що іноді розглядають можливість пошуку роботи за кордоном, і лише 4% зовсім не планують виїжджати з України. У той же час 5% респондентів хочуть використовувати навчання за кордоном для того, щоб залишитися там працювати.

Найпопулярніші для запланованої трудової міграції – розвинуті західні країни: Європа (63%) та США / Канада (42%). Цікаво, що п'ята частина їде або планує їхати до Австралії, а 14% – в Росію. 16% опитаних відповіли, що їм не важливо, куди емігрувати, аби були хороші умови життя. Менш популярними виявилися Азія (8%), Південна Америка (5%), Африка (3%), хоча і туди знайшлися бажаючі виїхати.

Переважна більшість респондентів (72%) вважає, що головна причина виїзду молоді на роботу за кордон – відсутність гарного майбутнього для себе і своєї сім'ї в Україні. 44% вказали причиною потенційної міграції низький рівень оплати праці. 41% опитаних вважає, що в Україні немає умов для повноцінної реалізації професійних якостей, а нестабільна політична ситуація видається «коренем зла» для 34% респондентів.

Для охочих виїхати за кордон має велике значення вік. 40% опитаних впевнені, що емігрувати краще в молодому віці, коли ще немає сім'ї. Ще 15% вважають, що варто використовувати навчання за кордоном як «трамплін» для побудови кар'єри. 9% відповіли, що їхати за кордон краще у молодому віці, але вже з сім'єю. Втім, істотна частина опитаних (36%) упевнена, що вік і сімейний стан в цій ситуації не мають значення. 43% респондентів вже перебувають у шлюбі, 24% мають неофіційні відносини, а 33% зовсім не мають відносин. Але охочих виїхати з України однаково багато для всіх зазначених категорій.

Серед 5% респондентів, які хотіли б виїхати за кордон на навчання, 71% обрали б країни Євросоюзу, 21% – США або Канаду, 5% – Австралію і лише 3% – Росію.

 

Бльшість молодих українців хочуть емігрувати до Європи

Західні країни респондентам симпатичні «взагалі», без конкретизації (62%). Вагомими причинами при виборі країни є також хороший рівень освіти в західних країнах (48%) і наявність стипендій на навчання (27%). На безкоштовне навчання опитані розраховують мало – цей пункт вибрали лише 19% респондентів. На родичів і знайомих покладається ще менша кількість бажаючих виїхати – 12%.

Для деяких респондентів важливим фактором вибору країни для подальшого навчання є володіння необхідною іноземною (найчастіше англійською) мовою.

Опитані не вважають навчання в західних країнах найпростішим способом побудувати кар'єру за кордоном. 40% респондентів не впевнені в тому, що закордонна освіта допоможе їм залишитися в країні навчання. 27% вважає, що така освіта не має вирішального значення при намірі емігрувати. І лише третина респондентів розраховує побудувати кар'єру за кордоном після закінчення навчання. У той же час 91% опитаних ніколи не отримували освіту за кордоном.

Лише 4% опитаних не планують виїжджати з України. Найпопулярніша причина такого рішення – побоювання виявитися людьми «другого сорту» в чужій країні (35%). Другою за популярністю причиною стали патріотичні почуття і бажання розвивати рідну країну (31%). Лише чверть тих, хто не хоче покидати Україну, задоволена роботою в рідній країні.

Бльшість молодих українців хочуть емігрувати до Європи

В опитуванні брали участь 5 017 респондентів, серед яких 60% – чоловіки, 40% – жінки. Середній вік опитаних – 30 років. 77% опитаних мають закінчену вищу освіту, 11% – незакінчену вищу, в опитуванні взяли участі навіть кандидати наук (2%) і така ж кількість аспірантів.

Найбільше респондентів є представниками таких сфер освіти: економічна – 34%, технічна – 21%, інформаційні технології – 11%, гуманітарна – 10%.

За інформацією Head Hunter

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити