У Кіровограді презентували новий генплан міста

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 987
Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua У Кіровограді презентували новий генплан містаРозробляли майбутній генеральний план розвитку Кіровограда науковці Українського державного науково-дослідного інституту проектування міст «Дніпромісто», а представляв цю наукову розробку, викладену в кількох картографічних матеріалах, начальник управління містобудування та архітектури міської ради – головний архітектор Кіровограда Вадим Мездрін, повідомляє офіційний сайт Кіровоградської міської ради.

Зараз Кіровоград живе за старим генеральним планом, який був затверджений наприкінці 90-х років минулого століття.

Запропонований проект генерального плану дасть можливість розвитку 101-го та 102-го мікрорайонів, селищ Гірничого і Нового з майбутньою багатоповерховою забудовою. Також пропонується розвивати територію нинішнього летовища відповідно до його цільового призначення, адже, згідно зі старим генпланом, цю територію планувалось відвести під забудову житловими будинками. Отримає нове дихання і транспортна мережа міста із спорудженням повноцінної окружної дороги, що дозволить значно розвантажити центральну частину Кіровограда, спорудження інших транспортних магістралей забезпечить остаточне створення пішохідної зони по вулиці Дворцовій.

– Нове законодавство у містобудівному напрямку передбачає обов’язкове зонування територій, – зазначив Вадим Мездрін. – Такої вимоги до цього часу не було, і ось тепер до січня наступного року ми виконаємо таке зонування, що дозволить повноцінно проектувати майбутню забудову на найближчі роки.

Також новий генплан передбачає висадження на 8,7 тисячі квадратних мерів зелених насаджень, створення 15 рекреаційних зон, а це значно поліпшить екологічну ситуацію в Кіровограді, адже зараз на кожного мешканця міста припадає 72 кілограми шкідливих викидів протягом року. Всі ці показники стануть реальними для виконання, коли влада вирішить назріле питання розвитку селища-супутника Нове.

– Чи воно буде розвиватись, як моно-місто, чи Кіровоград його поглине, – розмірковував Василь Дзядух.Особливе значення приділятиметься збереженню пам’яток архітектури, якими багате наше місто. Зокрема, назріла проблема повноцінного розвитку території, звідки розпочалась історія Кіровограда – пам’ятки національного значення «Фортечні вали». Зараз питання опрацьовується у Міністерстві культури і передбачає створення історико-архітектурного комплексу з елементами автентичної забудови, реставрації фортифікаційних споруд фортеці святої Єлисавети.

Всі питання, зауваження та пропозиції, висловлені депутатами міської ради присутніми на презентації представниками громадськості, будуть опрацьовуватись спеціалістами для подальшого їх відображення у генеральному плані міста, щоб вже найближчим часом виробити остаточний варіант цього основоположного для кіровоградської громади документа з подальшим його затвердженням у Верховній Раді України.

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити