Українці - трудоголіки поневолі

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 976

Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua Українці - трудоголіки поневоліБільше половини офісних співробітників вважають себе трудоголіками і живуть роботою. Вони регулярно працюють понаднормово та на вихідних, а також обмірковують робочі проблеми на дозвіллі. Чим вища посада – тим більше роботи.

На вихідних доводиться працювати майже половині українців, 18% «відпочивають» в офісі майже кожні вихідні, 28% – рідше, але, менше з тим, регулярно. Більше інших зайняті на вихідних ті, хто за даними hh.ua отримують найбільше грошей: ТОП-менеджери (59%), рідше – керівники середньої ланки (50%). А ось лінійні фахівці відпочивають увесь призначений їм за законом час, лише 20% з них іноді мають виходити на роботу у неробочі дні.

Подібним чином виглядає і ситуація з роботою у позаурочний час. Так чи інакше, але затримуються на роботі майже всі респонденти (90%). Причому більшість з них (52%) роблять це як мінімум один раз на тиждень. Як і у попередньому випадку, простежується аналогічна закономірність: чим вища посада, тим довший робочий день.

Думки про робочі проблеми у неробочий час турбують ТОПів значно частіше, ніж їхніх підлеглих. 85% опитаних начальників використовують свій вільний час для обмірковування робочих завдань, як мінімум, раз на тиждень. Їхні підлеглі також схильні роздумувати про роботу на дозвіллі, але значно рідше – всього кілька разів на місяць. Незважаючи на те, що майже половина українців вважає себе трудоголіками, робота є головним задоволенням у житті далеко не для всіх. Лише 14% респондентів назвали роботу сферою, яка приносить їм найбільше задоволення у житті. Для більшості опитаних це місце займають особисте життя та сім'я. Якщо сім'я важлива для представників обох статей, то особисте життя більше цінують чоловіки, ніж жінки. А ось головне задоволення у розвагах знаходять 20% опитаних чоловіків і лише 10% жінок. Хто такі трудоголіки? Трудоголіками себе вважають більше половини респондентів – 56%, ще 25% впевнені, що існують не лише для того,Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info Українці - трудоголіки поневолі щоб працювати. А ось п'ята частина респондентів не змогла визначитися зі своїми життєвими цінностями. Найбільше трудоголіків серед ТОПів – 76%. Найменше – серед лінійних співробітників – 32%.

Основних ознак, за якими люди відносять себе до трудоголіків, кілька. В першу чергу, це постійна сконцентрованість на роботі, неможливість відволіктися. Також часто згадують повну заглибленість у роботу, відсутність часу на будь-що інше, крім роботи. Серед менш важливих ознак – відсутність відпусток і заяви знайомих про те, що людина – трудоголік.

А ось тих, хто вважає себе трудоголіком лише тому, що отримує щире задоволення винятково від роботи, дуже мало (4%). До речі, серед них 3% жінок і 6% чоловіків. І, звичайно, найбільший відсоток з тих, хто живе роботою і отримує від цього задоволення, серед ТОП-менеджерів. Оцінюють трудоголізм респонденти по-різному. Третина з них вважає, що бути трудоголіком – добре. 44% впевнені, що це негативна риса, але ще чверті важко оцінити таке явище. Більшість офісних роботяг вважає себе «трудоголіками мимоволі». Вони схильні нарікати на те, що інакше просто неможливо вижити, або ж звинувачують боса у надмірній кількості завдань. З доброї волі трудоголіками стали 39% опитаних.

Якщо ТОПи і керівники схильні пояснювати свій трудоголізм життєвими обставинами та любов'ю попрацювати, то лінійні співробітники більше говорять про свавілля шефа. В опитуванні взяло участь 642 респонденти з різних регіонів України.

За інформацією HeadHunter

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити