В учасника АТО з Кіровоградщини відібрали землю, поки той знаходився в зоні бойових дій (ФОТО)

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 3009

Цю земельну історію, що сталась на Кіровоградщині, можна читати як казку про стару-нову владу, законність-беззаконність, справедивість-несправедливість. Однак боротьба за законне право орендувати та використовувати земельну ділянку триває вже кілька років. І як говорить сам герой історії, який з квітня цього року служить добровольцем в зоні АТО: "Поки я займаюсь захистом рідної землі, в мене забирають мою землю. При чому та влада, яка прийшла нова...".

Віктор Кондратюк, який є юридичним представником ульянівської фірми ТОВ "Автомотів ЛТД", розповідає, що в 2008 році земельну ділянку площею майже 2 га вздовж траси Київ - Одеса брали в оренду для ведення сімейного бізнесу, адже власниками фірми є його близькі родичі. На законно орендованій вже в 2010 році землі збиралися збудувати комплекс придорожнього сервісу, однак роботи навіть не розпочали - орендарям не дали можливості оформити усю проектну документацію, а згодом землю забрали взагалі.

"Чого ми і досі не почали будівництво на цій земельній ділянці? Ми два роки не можемо отримати дозвіл на зняття шару родючого грунту, щоб потім розробити проект будівництва і почати якісь роботи, - пояснює Віктор. - Документацію на зняття шару грунту ми розробили, проект пройшов експертизу, але Державна інспекція сільського господарства не дала такого дозволу, вимагаючи хабара. Чотири рази ми подавали документи на отримання цього дозволу зі змінами, на які вони вказували, але все одно дозволу не давали. Я подав позов у Кіровоградський адміністративний суд. Він зобов'язав їх видати дозвіл, але коли прийшла нова влада, Держсільгоспінспекція подала на апеляцію. Дніпропетровський апеляційний суд буде розглядати скаргу у лютому 2015 році".

Історія навколо землі продовжилась вже у 2013 році, коли прокурор Ульянівського району в інтересах держави в особі Головного управління Держземагентства у Кіровоградській області звертається з позовом про скасування розпорядження Кіровоградської ОДА про передачу земельної ділянки в оренду, про визнання договору оренди недійсним та зобов'язання повернути землю у власність держави. Головний мотив прокурора - порушення норми земельного кодексу щодо вилучення особливо цінних земель для несільськогосподарських потреб.

"У серпні 2013 року прокуратура заявила позов про те, що земельна ділянка передана в оренду незаконно. Такі позови були подані ще на 17 земельних ділянок, що розташовані в Ульянівському районі і виходять на трасу Київ-Одеса. Розумієте, ці землі ласі у плані залучення інвестицій і ведення там бізнесу. Ніяких підстав для позову не було. Пропущені строки позовної давності. Причини висмоктані з пальця" - розповідає Віктор.

На рівні першої судової інстанції позов прокуратури не задовольнили, однак на винесене рішення до Київського апеляційного господарського суду подало апеляцію обласне управління Держкомзему.

"Я не знав, що була апеляція. Нам надіслали листа, але він ніким не був отриманий, бо всі засновники зараз знаходяться в Києві, а юридичним супроводом займаюсь я. У той час я був в АТО, оскільки з початком військових дій пішов добровольцем" - пояснює Віктор.

У результаті, без участі усіх сторін, апеляційний суд скасував рішення суду першої інстанції, розпорядження голови ОДА визнав недійсним, а договір оренди - незаконним. Головною підставою для скасування вказаних документів, згідно з постановою Київського апеляційного господарського суду, є те, що для надання спірної земельної ділянки в оренду необхідна постанова Кабміну.

Але відповідно до ст.140,150 ЗКУ, розповідає Віктор Кондратюк, постанова Кабінету Міністрів потрібна для вилучення особливо цінних земель, в цьому ж випадку земельна ділянка не вилучалась, а надавалась в оренду із земель запасу. Передача в оренду регулюється зовсім іншими статтями земельного кодексу, які головою ОДА при передачі в оренду не порушувались.

Згідно розпорядження голови Кіровоградської ОДА #1089-Р від 10.12.2008 року, говорить представник ТОВ "Автомотів ЛТД", орендована земельна ділянка відноситься до земель промисловості, транспорту, зв'язку, оборони, енергетики та іншого призначення, а згідно з витягом Державного земельного кадастру належить на праві власності Кіровоградській ОДА. Тому Головне управління Держземагентства в Кіровоградській області взагалі не мало права позиватись до апеляційного суду, оскільки передає у власність або для користування лише землі сільськогосподарського призначення.

"Зараз ми подали касаційну скаргу до Вищого господарського суду, але вже протягом місяця ухвала, про те, що відкрили провадження, так і не надходила. Зрештою провадження відкрили, а судове засідання відбудеться 11 грудня" - розповідає Віктор Кондратюк.

Використання цієї земельної ділянки вже зараз могли б давати прибутки, які йшли б на користь родинної фірми "Автомотів ЛТД" і, вірогідно, на користь українським бійцям, що зараз захищають країну на Сході.

"Зараз прокуратура та управління Держземагентсва в Кіровоградській області можуть вплинути на ситуацію, - вважає Віктор. - Вони є стороною по справі і їм надійшла касаційна скарга. Вони могли б у звіті до касаційної скарги написати, що погоджуються з викладеними у ній доводами і свій перший позов та апеляційну скаргу вважають безпідставними. Якби вони відмовились від позову, це б сприяло вирішенню справи по справедливості".

В обласному управлінні Держземагентства, в особі якого й оскаржувалось в апеляції прокуратурою рішення першої інстанції, усі закиди щодо беззаконня не коментують. Лише зауважують, рішення апеляційного суду винесене і має законну силу.

Світлана Дубина

Сподобалася стаття?

Коментарі  

 
+1 # Киров 19.12.2014, 13:39
Цитую Glass:
Це якщо юрист фірми знаходиться в АТО, то і судитися з нею ніхто не може?
Іншим юристам київські власники родом з Ульянівки не довіряють?

Вигороджуте потенційних власників, які поклали око на земельку! Ну ну, далеко підемо
Цитата
 
 
+3 # Glass 11.12.2014, 14:19
Це якщо юрист фірми знаходиться в АТО, то і судитися з нею ніхто не може?
Іншим юристам київські власники родом з Ульянівки не довіряють?
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити