Продцедура огляду та видачі тіла померлих не змінилась

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 798

Продцедура огляду та видачі тіла померлих не зміниласьПісля набрання чинності новим Кримінальним процесуальним кодексом України з’явилося чимало безпідставних чуток з приводу процедури огляду та видачі тіла померлої людини.

Норми нового КПК, які стосуються порядку огляду, дослідження судово-медичною експертизою та видачі тіла померлої людини рідним прокоментував заступник прокурора області Олександр Литвиненко.

Насамперед, Олександр Миколайович нагадав, що до набрання чинності нового КПК, ці правовідносини регулювалися нормою, записаною у статті 192 («Огляд трупа») Кримінально-процесуального кодексу, який діяв протягом 50 років, до 19 листопада 2012 року. А ось у новому Кримінальному процесуальному кодексі дана норма вже регулюється статтею 238 («Огляд трупа»).

З введенням нового КПК, процедура огляду та видачі трупа не змінилася. Досі такі правовідносини регулювались інструкцією, яка діяла з 25 жовтня 2011 року. Відповідно до цього документу, особам похилого віку, а також тим, хто тривалий час хворів важкими хворобами і помер вдома, судово-медичну експертизу не проводили. Огляд тіла здійснювався дільничним інспектором міліції з обов’язковою участю медика, за результатом якого складався медичний висновок (у разі якщо на тілі не було слідів насильницької смерті). Довідку про смерть рідні отримували в лікарні, після чого відбувалося поховання померлого.

Дана норма була перенесена й до нової інструкції, вже підписаної Генеральним прокурором України, Міністром внутрішніх справ та Міністром охорони здоров’я. Отже, на даний час порядок видачі тіла померлої людини не змінився.

Наразі єдиною відмінністю є те, що згідно з нормами нового Кримінального процесуального кодексу, дозвіл на видачу трупа надається лише прокурором (а не прокурором та слідчим, як це робилося раніше). Таке нововведення зумовлено тим, що прокурор зараз є керівником процесуального провадження.

Олександр Литвиненко закликав не брати до уваги якісь інші коментарі з даного приводу. Запевнив, що на сьогоднішній момент ніхто не буде робити розтин трупів осіб похилого віку, які померли власною смертю вдома і, при цьому, мали тяжкі хвороби.

Якщо ж у процесі огляду трупа будуть встановлені ознаки насильницької смерті, або підозри на таку, тоді тіло буде направлено в морг для проведення судово-медичного дослідження, що проводитиметься в максимально стислі терміни (від 1 до 3 діб), після чого з дозволу прокурора тіло видадуть родичам для поховання.

Наразі прокурорів міст і районів Кіровоградщини зобов’язано вжити вичерпних заходів щодо швидкої видачі тіл померлих людей їхнім родичам, а тому, запевнив Олександр Литвиненко, у жителів регіону не повинно бути жодного занепокоєння з даного приводу.

Прес-служба прокуратури області

Фото звідси

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити