Кіровоградщина: міліція застерігає від святкових правопорушень

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 933

Правоохоронці нагадують про відповідальність за незаконну вирубку та реалізацію хвойних насаджень, а також порушення у сфері обігу піротехнічних засобів
У період новорічних та різдвяних свят на території Кіровоградської області працівниками міліції спільно з представниками інших зацікавлених відомств проводяться заходи, спрямовані на виявлення подібних фактів.
Загалом до реалізації цих завдань заплановано залучення кількасот працівників органів та підрозділів внутрішніх справ. Також допомогу правоохоронцям у виявленні порушень, пов’язаних із незаконною порубкою, перевезенням та реалізацією новорічних ялинок, зголосилися надавати і представники громадських формувань та небайдужі громадяни.
Відповідно до графіку на території області здійснюються рейди спільними групами у складі міліціонерів, працівників державної екологічної інспекції та обласного управління лісового та мисливського господарства.
Правоохоронці нагадують, що згідно з чинним законодавством за незаконну порубку, пошкодження та знищення хвойних насаджень, а також порушення правил збереження, перевезення та реалізації такої продукції передбачена адміністративна відповідальність (ст. 65, 152, 159, 160, 164 КУпАП), а саме – накладення штрафів від 5 до 100 (у залежності від розміру заподіяної шкоди) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Звертають працівники міліції увагу громадян і на те, що відповідно до пункту 7.9 Тимчасових правил обігу в Україні побутових піротехнічних виробів, їх продаж на ринках забороняється. Реалізація піротехніки здійснюється через спеціалізовані підприємства торгівлі та спеціалізовані відділи (секції) підприємств з універсальним асортиментом непродовольчих товарів, приміщення яких обладнані згідно з вимогами охорони праці, пожежної безпеки та відповідають технічним, санітарно-гігієнічним, технологічним нормам і правилам. Крім того, діяльність, пов’язана з виготовленням і торгівлею піротехнічними засобами, підлягає ліцензуванню.
Разом з тим, відповідно до ст. 24 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» у нічний час, із двадцять другої до восьмої години на захищених об'єктах забороняються гучний спів і викрики, користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, проведення салютів, феєрверків, використання піротехнічних засобів.
Загалом під час проведення масових заходів забороняється застосування споживачем побутових піротехнічних виробів, що можуть створити небезпеку травмування людей осколками, горючими елементами та частинами побутових піротехнічних виробів, що рухаються.
Крім того забороняється: кидати побутові піротехнічні вироби, ударяти по них будь-якими предметами, тягти за фітиль; переносити побутові піротехнічні вироби в кишенях, під одягом, зберігати без пакування; залишати піротехніку без нагляду; будь-яка переробка побутових піротехнічних виробів та їх розбирання; використання побутових піротехнічних виробів другого і третього класу небезпеки особами, які не досягли повноліття; використовувати побутові піротехнічні вироби, які створюють ефекти на висоті та/або шумові ефекти, ближче 100 м від лікарень, церков, дитячих установ, шкіл, будинків престарілих та інших громадських споруд і житлових будинків; кидати приведені в дію побутові піротехнічні вироби під ноги перехожих, із вікон та балконів, здійснювати феєрверки з дахів помешкань та інші дії, від яких можуть постраждати люди або майно; використання побутових піротехнічних виробів особами, які знаходяться в нетверезому стані.
Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність за порушення порядку виробництва, зберігання перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів (ст. 195-6).
Нагадують працівники міліції і про те, що виконавчим комітетом Кіровоградської міської ради від 12 серпня 2014 прийнято рішення № 377 «Про тимчасове обмеження в м. Кіровограді використання салютів, феєрверків та інших піротехнічних засобів на час проведення антитерористичної операції на сході України». У зв᾿язку з чим, в обласному центрі обмежується використання в закладах ресторанного господарства, торгівлі, побутового обслуговування та розважального бізнесу салютів, феєрверків та інших піротехнічних засобів при проведенні дискотек, святкувань, інших масових заходів.

За матеріалами Управління громадської безпеки
УМВС України в Кіровоградській області

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити