На Кіровоградщині потроху розвивається тваринництво

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1618

19 грудня керівництво Новомиргородського району відвідали сільськогосподарськийТОВ «Прогрес», де ознайомились з сучасним веденням галузі тваринництва.
Керівник господарства - Зубалій Андрій Панасович, досвідчений працівник в аграрній галузі. За його багаторічного періоду роботи, в господарстві сформовано міцний колектив спеціалістів, які вміло використовують свої знання в сільськогосподарських галузях та в новітніх технологіях для отримання високих досягнень як у рослинництві, так і у тваринництві.
Молочно - товарна ферма ТОВ «Прогрес» розташована на території відділку №2 господарства, за межами населеного пункту та огороджена залізним парканом від прилеглих полів. На її території знаходиться корівник на 120 голів, родильне відділення на 60 голів, телятник на 300 голів. Це одне з господарств в Новомиргородському районі, яке має родильне відділення для отелу корів та нетелей та займається розведення чорно-рябої молочної породи великої рогатої худоби.

Станом на 01.12.2014 року на молочно - товарній фермі господарства утримується 332 голови ВРХ із них 125 корів. За 11 місяців народилось 111 телят. Із них 70 від корів та 41 від нетелів.

В приміщеннях для худоби проведено поточний ремонт корпусів, обладнанні кімнати для відпочинку працюючих, встановлені пічки для опалення в зимовий період.

Годівлі худоби приділяється велике значення. Застосовують корма переважно власного виробництва. Серед них як зернові так і грубі корма (сіно, солома), силос а також соєве молоко яке є в раціоні як молодняка ВРХ так і дійних корів. На зимівлю заготовлено: сіна 234 тонни, соломи 124 тонни, силосу 1224 тонн, зерна 277 тонн для комбікормів власного виробництва.

За 11 місяців поточного року господарством вироблено 142 тонни м’яса та 565 тонн молока, що становить 33% від районного показника по виробництву м’яса із них 64% м’яса свинини та 49,3% виробництва молока.
В середньому надій на фуражну корову становить - 4556 кілограмів молока, для досягнення таких показників весь трудовий колектив. В планах господарства встановлення сучасного молокопроводу для доїння корів.
Галузь свинарства – свинопоголів’я за 2014 збільшилось більш як на 300 голів і становить 1083 голови. З них 57 основних свиноматок та 23 перевіряємі. Спаровано за рік 170 свиноматок. Задіяні під свинопоголів’ям три приміщення, в четвертому проводиться капітальний ремонт.

Парування свиноматок проводиться штучно, на спеціально обладнаному, згідно ветеринарно - санітарним вимогам, пункті штучного осіменіння, зокрема сім’ям хряків породи ландрас.

Власними зусиллями господарства закуплено та встановлено міні-комбікормовий цех, що виробляє щоденно 1,5 тонни комбікормів для різних вікових груп свиней, в склад яких входить, як зерно власного виробництва так і закуплені мінерально-вітамінні добавки.

Умови утримання, годівля, та кропітка робота по племінній справі принесли господарству близько 1 млн. гривень чистого доходу від реалізації свиней на забій та переробку м’ясопереробним підприємствам.

G

Сподобалася стаття?

Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити