Громадська організація буде судитися з кіровоградським медзакладом за наклеп

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1259

Історія з благодійними внесками в медзакладах Кіровограда набуває резонансу. Раніше, громадські активісти оприлюднили результати свого аналізу, де переконували - 40 відсотків благодійних внесків з медзакладів міста зникають безслідно.

У відповідь один із кіровоградських медзакладів звинуватив активістів у брехні і пригрозив судом. Громадська організація не розгубилась і заявила, що сама позиватиметься до лікувального закладу. Про це "Інститут аналітики і адвокації" повідомив наше видання таким листом:

"19 грудня на електронну пошту «Інституту аналітики та адвокації» надійшов лист від Центру первинної медико-санітарної допомоги №2 м. Кіровоград. Керівництво лікарні звинувачувало нас у спотворенні інформації про кількість і величину благодійних внесків. Цю інформації вони поширили в інтернет-виданні «Гречка», яка опублікувала матеріал про неформальні платежі у Кіровограді.

Ми не очікували такого. Більше того — нас здивувала реакція цього медичного закладу. Було неприємно читати принизливі звинувачення у наш бік, тим паче, вони не мають за собою правдивих аргументів. Тому ми вимушені навести (і довести) справжні факти, адже у листі немає нічого, крім необґрунтованого звинувачення, приниження та інформації, безпосередньо не пов’язаної з нашою публікацією.
Мова іде про інформацію з нашої публікації на порталі «Гречка»: «Увагу експертів ІАА привернуло те, що у відповідь на запити щодо коштів від благодійних фондів у лікарнях називали одну суму, а у податкових звітах вказана інша, яка стосується благодійних внесків в цілому (зазвичай значно більша). Так, щодо поліклінічного об’єднання м. Кіровоград ця сума становить 6 200 гривень проти 185 тисяч, у Центрі первинної медико-санітарної допомоги №2 — 1 800 гривень проти 129 тисяч». При чому нами не було вказано, у якій формі було надано благодійну допомогу, а лише загальну суму.
Перед тим як вдаватися до подробиць опублікованих фактів, хочемо зауважити: Центру первинної медико-санітарної допомоги №2 варто проаналізувати компетентність своїх керівників та юристів, а також достовірність інформації, яка була розміщена у листі та опублікована ними на широкий загал на порталі «Гречка».
У листі, який підписали головний лікар медичного закладу, заступник з економічних питань, бухгалтер та юрисконсульт, наведена старанна критика професіоналізму та компетентності працівників «Інституту аналітики та адвокації». Нас звинувачують у тому, що ми не розібралися у статтях їхнього звіту та у відповіді на наші запити. Хоча навіть з тих звітів випливає, що за 2013 рік надійшло в цілому благодійних внесків на 129 тис. гривень, незалежного від їх використання. Однак керівники медичного закладу і самі не розуміють, що говорять не про ті документи.
Справа у тому, що ми запитували лише Податковий звіт лікарні, який подавався до податкової інспекції, з нього ми і брали інформацію, яка була опублікована нами. У цьому документі немає розподілу за статтями, які навели нам у листі. Також ми взяли факти з відповіді на наші запити до лікарні. Однак у наших співробітників немає і не може бути ніякого «Звіту Закладу про надання і використання коштів, отриманих за іншими джерелами власних надходжень за 2013 рік», оскільки такого звіту ми не вимагали, а отже і зі статями прибутків, які вказані у листі від лікарні, ми не могли ознайомитися.
Фактично, керівники лікарні, звинувачуючи у некомпетентності та непрофесіоналізмі нас, не приділили належної уваги та компетенції для достатньо обґрунтованої відповіді. Як наслідок — несправедливі звинувачення та недостовірна інформація.
Саме тому ми вимушені реагувати юридично і захищати свої права та інтереси в суді.
З урахуванням такої неочікуваної реакції лікарні, у нас з’являються питання: що породило таку реакцію? Невже в лікарні є що приховувати? І з цієї ж причини надалі ми будемо детальніше аналізувати явище неформальних платежів у чудовому місті Кіровоград.»

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити