У Кіровограді змушують ставити газові лічильники і вимагають грошей за їх установку?

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 2846

В одній із багатоповерхівок Кіровограда нещодавно з'явилось оголошення ВАТ "Кіровоградгаз" про те, що всі абоненти обов'язково мають встановити газовий лічильник. Згідно з оголошенням, жителі повинні бути у визначений день вдома й мати необхідні матеріали для встановлення приладу.

Мешканці обурюються, мало того, що встановити лічильники змусили, нікого не запитавши, так ще й вимагали заплатити за установку гроші.

 

"Коли підрядники по факту починали робити, то з усіх квартир брали гроші. Я поцікавилась у контактному центрі "Кіровоградгазу" чи мають право вони брати з нас гроші. Мені пояснили, що якщо я маю все необхідне для установки лічильника, то грошей з мене брати не мають права. Якщо ж цього всього немає, то можу купити матеріали в робочих. Брали гроші абсолютно з усіх квартир: і 180 гривень давали, і 100, і 150. Тобто сума різна була у всіх. Мені сказали, щоб я заплатила 120 гривень, але я категорично заявила, що нічого не платитиму. Вони трохи покричали, але в результаті все зробили безкоштовно і пішли. Робочі нам розказували, що їм нічого не дають, ні деталей, ні матеріалів, то ми поцікавились нащо вони тоді приходять встановлювати ті лічильники, тим паче, що нам це непотрібно, нас зобов'язує "Кіровоградгаз". Вони пояснили, що не працівники "Кіровоградгазу"..." - розповідає громадянка N., яка проживає у багатоповерхівці по вул. 50 років Жовтня, 22.

У "Кіровоградгазі" говорять, що обов'язкове встановлення лічильників мешканцям обласного центру передбачено програмою оснащення газовими лічильниками, що вже діє з 2007 року. Закінчується вона у 2018 році, запевняють на підприємстві.

"У програму по встановленню лічильників входить один кран, дві різьби, 1 м труби, лічильник, комплектуючі до лічильника і все. Решта, якщо на один прилад треба ще кран і рукав, то купляє це власник квартири, тобто абонент, - розповідає "Гречці" начальник Ремонтно-будівельної дільниці "Кіровоградгазу" Віталій Олександрович. - Тобто якщо потрібно для встановлення більше матеріалів, ніж передбачено калькуляцією, то наші підрядники мають пропонувати ці матеріали й показувати квитанцію, на якій видно, де, що і за скільки вони купили. Робочі постійно з собою носять ці матеріали, щоб не бігати за ними і швидше робити об'єкти. В іншому випадку споживачеві пропонують піти купити в магазині відміряні для квартири матеріали. Хлопці могли ще брати гроші, якщо переварювали якусь трубу або надавали інші послуги. Я їм даю рівно стільки матеріалів, скільки я вам сказав.

У нас 20 бригад працює по місту, я не можу сказати, хто що пропонує. Я пояснив, як воно має бути. Якщо хтось працює недобросовісно, ми їх виганяємо. В нас були такі випадки, ми їх відпрацьовували".

Цікаво те, що прочитати саму програму неможливо - вона відсутня на сайті ВАТ "Кіровоградгаз". Як запевнив "Гречку" начальник ремонтно-будівельної дільниці, програма є службовим документом.

Наскільки правомірними були дії ремонтників, ми поцікавились і в юриста.

"Питання встановлення лічильників природного газу регламентовано Законом України "Про забезпечення комерційного обліку природного газу", - пояснює Павло Топчій. - Відповідно до ст. 3 цього Закону фінансування робіт з оснащення лічильниками газу населення здійснюється за рахунок:

- коштів суб'єктів господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, у нас в області це ВАТ "Кіровоградгаз" - коштів відповідного бюджету;
- інших джерел, не заборонених законодавством. Наскільки мені відомо, то встановлення лічильників газу за кошти ВАТ з газопостачання та газифікації відбувається згідно з Програмами оснащення житлового фонду лічильниками газу, яка затверджується самими організаціями у кожній з областей. Але у будь-якому разі, якщо сплачувались будь-які грошові кошти Виконавець робіт по установленню лічильників газу зобов'язаний видати споживачеві акт та розрахунковий документ, що засвідчують факт виконання робіт".

Мешканці ж говорять, що після розрахунку квитанцій ніяких на руках не мали.

У контактному центрі "Кіровоградгазу" додають, що сам лічильник безкоштовний, але виконані монтажні роботи теж можуть коштувати грошей, якщо прилад встановлюють на далекій відстані від газових приладів і це вимагає ширший список необхідних для цього матеріалів. Водночас наголошують, у разі якщо кіровоградці стикаються з недобросовісними працівниками ремонтних бригад, які вимагають гроші, порушуючи норми, про подібні випадки варто повідомляти за гарячими телефонами ВАТ "Кіровоградгаз" (вказані на сайті).

"Гречка" ж звертається до керівників підприємства з проханням перевірити факти, що озвучили мешканці житлового будинку за адресою вул. 50 років Жовтня, 22, у якому встановлення газових лічильників розпочалось з 3 грудня.
Світлана Дубина

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити