Як на Кіровоградщині отримати біометричний паспорт? (ФОТО)

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 11062

На Кіровоградщині вже розпочали видавати біометричні закордонні паспорти.

Незважаючи на те, що біометричний паспорт не є обов'язковим при оформленні віз для поїздок за кордон, у міграційній службі вже можна побачити черги. В обласному управлінні обіцяють, що вже через два тижні в Кіровограді, який є наразі єдиним місцем в області, де можна отримати паспорт нового зразка, з'являться нові місця для обслуговування громадян, а сканувальне обладнання запрацює чіткіше, адже зараз виникають деякі проблеми.

 

Біометричний папорт видається в Україні з 1 січня і зовні майже нічим не відрізняється від діючого закордонного паспорта. Бланк паспорта громадянина України для виїзду за кордон виготовляється у формі книжечки та складається із 32 паперових сторінок з додатковими ступенями захисту: в обкладинку нового закордонного паспорта вмонтовано електронний чіп, на який вноситься інформація в електронному вигляді про власника документа та біометричні дані – оцифровані підпис та фото, а також відбитки пальців рук (два рівноцінних пальці рук). Документ, як і раніше, видається на 10 років. Отримання біометричного паспорта не є обов'язковим, адже зараз міграційні служби і надалі видають за заявами громадян закордонні паспорти без електронних чіпів. Сама поява паспортів нового зразка є одним із кроків до запровадження безвізового режиму ЄС для України. Більше того, закордонні паспорти, що були видані до 2015-го є дійсними, а до 1 квітня цього року до них навіть можна ще вписати свою дитину.

На Кіровоградщині єдиним місцем, де можна оформити біометричний паспорт є обласне управління міграційної служби. З 1 січня нове обладнання для сканування відбитків людини працює в тестовому режимі, тому часом виникають труднощі. Наприклад, трапляються випадки, що візерунок пальців рук сенсор ідентифікувати не може. Це може бути через те, що людина працює багато за комп'ютером, часто використовує креми для рук, або ж має ушкодження шкіри чи мозолі. Що робити в такому випадку у міграційній службі не пояснюють, однак радує те, що поки обладнання не побачить хоча б 35 % малюнку пальців, заявника з кабінету не виганятимуть. Через кілька тижнів, розповідає начальник Управління Державної міграціної служби в Кіровоградській області Володимир Гончаренко, обладнання налаштують представники київської міграційної служби, адже на місцях працівники в систему втручатися не мають права, тож вірогідність появи казусів при подачі документів зменшиться.

Аби оформити біометричний паспорт з собою необхідно взяти лише паспорт громадянина України та, у випадку якщо паспорт для виїзду за кордон раніше не оформлювався, довідку про присвоєння ідентифікаційного коду платника податків. Дітям теж оформлюватиметься паспорт, а не проїзний документ, як у попередні роки. Його можна оформити з першого ж дня після народження дитини, а діятиме він протягом 4 років (якщо дитина оформлює паспорт після 16 років, термін дії паспорта становитиме 10 років). Сканування відбитків пальців рук здійснюватиметься лише з 12-річного віку та виключно за згодою одного з батьків.

Процедура оформлення біометричного паспорту нескладна. Будь-який мешканець Кіровоградщини має приїхати до обласного управління міграційної служби України (м. Кіровоград, вул. Єгорова, 25) відповідно до графіка його роботи, звернутись до кабінету #1 (керівництво управління обіцяє, що протягом місяця кількість місць, де прийматимуть заявників збільшиться), надати повний комплект документів, сфотографуватись, залишити на спеціальному екрані відбитки своїх пальців (два рівнозначних) та підпис спеціальною ручкою. Далі заявник оплачує паспорт у будь-якому банку відповідно до даних йому реквізитів.

Загальна сума оплат при оформленні паспорта нового зразка протягом 20 робочих днів складатиме 518 грн. 15 коп. за паспорт з електронним чіпом (з них 257 грн. 15 коп. – обов’язкові платежі до державного бюджету, 261 грн. – вартість бланка із врахуванням персоналізації). Паспорт без електронного чіпа обійдеться дешевше – 461 грн. 15 коп. (з них 257 грн. 15 коп. – обов’язкові платежі до державного бюджету, 204 грн. – вартість бланка із врахуванням персоналізації).

Крім того, залишається можливість прискореного оформлення документа протягом 7 робочих днів за умови оплати подвійного розміру держмита та вартості адміністративної послуги, паспорт з електронним чіпом у такому разі обійдеться у 775 грн. 30 коп., без чіпа – відповідно 718 грн. 30 коп.

Отримати біометричний паспорт може лише заявник. Через визначений термін після подачі документів він має прийти до управління міграційної служби, знову пройти процедуру сканування пальців і отримати замовлений документ, що відшукуватимуть саме по відбиткам.

В Управлінні наголошують, біометричний паспорт не дає право безвізового режиму подорожування. Разом з тим суттєвих переваг новий закордонний паспорт громадянам не подарує, хіба що пришвидшить проходження митного контролю, а згодом, у разі вступу України до ЄС, зробить поїздки за кордон безпроблемними.

Світлана Дубина
Фото автора

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити