Закон про податковий компроміс набув чинності

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 943

Законом України від 25.12.2014 року №63- VIII внесено зміни до розділу ХХ Податкового кодексу України, який доповнено підрозділом 92. Дані зміни набули чинності з 17.01.2015 року та регламентують порядок уточнення платниками податків податкових зобов’язань з податку на прибуток та ПДВ у разі застосування ними процедури податкового компромісу.
Податковий компроміс – це режим звільненням від юридичної відповідальності платників податків та/або їх посадових (службових) осіб за заниження податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємства та/або податку на додану вартість за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року з урахуванням строків давності, встановлених статтею 102 Кодексу. Податковий компроміс розповсюджується виключно на факти заниження податкових зобов’язань з податку на додану вартість (у зв’язку із завищенням податкового кредиту) та податку на прибуток (у зв’язку із завищенням витрат, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування).
Платник податків, який вирішив скористатися процедурою податкового компромісу, має право до 16.04.2015 р. (включно) подати відповідні уточнюючі розрахунки податкових зобов’язань з цих податків, за формою встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики. Від визначеної в уточнюючому розрахунку суму заниження податкових зобов’язань з податку на прибуток та/або податку на додану вартість, платник податків сплачує лише 5%. При цьому, 95% такої суми вважаються погашеними.
Процедура досягнення податкового компромісу триває не більше ніж 70 календарних днів з дня, наступного за днем подання уточнюючого розрахунку.

Прес-служба ГУ ДФС у Кіровоградській області

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити